Przejrzyj majowy numer    magazynu Audio i kup go tu: Ulubiony kiosk
Audio - portal internetowy opisujący sprzęt stereo, hi-fi, hi-end,kino domowe
Hi-Fi • Hi-End • Muzyka • Kino domowe • Video      
RSS   Obecnie jest: 462 gości online

Konsbud Hi-Fi

www.konsbud-hifi.pl
ul.Nowa 23, Stara Iwiczna
05-500 Piaseczno
tel.(22) 750 23 22
email: info@konsbud-hifi.pl
www.konsbud-hifi.pl
liczba wizyt - 9409    

Oferta firmy:

ACOUSTIC ENERGY (Wlk. Brytania), AUDIO-PRO (Szwecja), BEYERDYNAMIC (Niemcy), ESSENTIAL AUDIO TOOLS (Holandia), JAMO (Dania), ENERGY (Kanada), TECHLINK (Wlk. Brytania)Nowości:

Słuchawki Beyerdynamic Custom Street

Beyerdynamic w połowie lutego wprowadzi do sprzedaży nowe słuchawki - Custom Street - wyposażone w interaktywne suwaki dźwięku umożliwiające trójstopniową kontrolę basów.

Słuchawki beyerdynamic Custom Street  można łatwo transportować po złożeniu do niewielkich rozmiarów. Nauszniki obracają się o 90 stopni. W zestawie znajduje się pokrowiec EVA wykonany z tego samego wytrzymałego nylonu co torby na laptopy.

Odłączany przewód słuchawkowy z mikrofonem jest kompatybilny z większością smartfonów i tabletów z systemem Android oraz urządzeń firmy Apple. Przewód jest pokryty kevlarem - włóknem syntetycznym pięć razy mocniejszym od stali o tej samej wadze.

 

Słuchawki beyerdynamic Custom Street

 

Słuchawki beyerdynamic Custom Street

Wygląd słuchawek możemy dowolnie modyfikować - producent oferuje nam bowiem wymienne nakładki i pierścienie nauszników. Nakładek jest szesnaście, a obejrzeć je można na internetowej beyerdynamic.

 

Słuchawki beyerdynamic Custom Street

Do słuchawek beyerdynamic Custom Street można dokupić mikrofon zewnętrzny typu "gęsia szyja", który doskonale nadaje się do wykonywania połączeń telefonicznych lub rozmów przez Skype, jak również do nagrywania mowy i śpiewu. Mikrofon ten zapewnia krystalicznie czystą jakość nagrywania podczas rozmów lub podcastów. Jego cena wynosi 199 zł. Do zestawu możemy także dołączyć kabel spiralny (119 zł).

- Dynamiczne
- Zamknięte
- Pasmo przenoszenia: 20 Hz - 20.000 Hz
- Impedancja: 38 ohm
- T.H.D: < 0,2

Cena: 399 zł

Subwoofery Jamo J110 i J112

Kolumny serii Concert doczekały się (niskotonowego) wsparcia dwóch nowych subwooferów - J110 oraz J112.

Jamo Concert J110 ma pojedynczy głośnik o średnicy 10" napędzany wzmacniaczem o mocy 200 W, pracującym w klasie D. Jego obudowę wykonano z płyt MDF, tunel bas-refleks został osadzony na tylnej ściance.

Jamo Concert J112 prezentuje podobne założenia konstrukcyjne, ale wszystkie kluczowe elementy zostały wykonane z większym rozmachem. Na przedniej ściance pracuje głośnik o średnicy 12 cali, a wzmacniacz ma moc 300 W.

Obydwa subwoofery są oferowane w trzech wersjach kolorystycznych: białej i czarnej na wysoki połysk oraz fornirze "Dark Apple". Sygnał można doprowadzić do niskopoziomowych wejść RCA lub przesłać bezprzewodowo; ta opcja wymaga jednak dokupienia specjalnego systemu transmisji WA-2.

Ceny:

• Jamo Concert J110: 1900 zł
• Jamo Concert J112: 2300 zł

Nowe głośniki z serii Jamo Concert

Jamo, marka należąca do Klipsch Group, Inc.,wprowadza na rynek nową serię Concert Jamo z dziesięcioma pasywnymi głośnikami do kina domowego.

Seria Jamo Concert składa się z linii premium C 10 oraz wysokiej klasy linii C 9. Serie obejmują:

• trzy kolumny podłogowe: C 109, C 97 i C 95

 

Jamo Concert 109, C 97 i C 95

 • trzy kolumny podstawkowe: C 103, C 93 i C 91

 

Jamo Concert C 103, C 93 i C 91

 • dwie kolumny centralne: C 10 CEN i C 9 CEN

 

Jamo Concert C 10 CEN i C 9 CEN

  • dwie kolumny surround: C 103 SUR i C 9 SUR

 

Jamo Concert C 103 SUR i C 9 SUR

Seria Jamo Concert została zaprojektowana przez słynnego projektanta głośników Kieron Dunka. Urządzenia są ręcznie polerowane na wysoki połysk, mają obudowę z lakierowanej płyty MDF, polerowane chromowane logo, satynowy aluminiowy korektor fazy i kolce. W linii C 10 zastosowano skrupulatny, 12-stopniowy proces aplikacji najlepszych, ręcznie polerowanych wykończeń na wysoki połysk.

Nowe i udoskonalone technologie zastosowane w nowych głośnikach Jamo Concert to:

• Hybrid Composition Conical Cone

Technologia HCCC zapewnia sztyw-ność i wytrzymałość aluminium lub tytanu z odpowiedzią impulsową i gładkością włókien drzewnych, tłumi występujący przy wysokich częstotliwościach rezonans, uzyskując gładkie pasmo średniotonowe.

• Long Displacement Surround

Całkiem nowe zawieszenie dla głośników niskoto-nowych i średniotonowych LDS, zapewnia lepszą odpowiedź impulsową, a przez to bardziej natural-ne, otwarte brzmienie. Precyzyjna specyfikacja i tolerancja materiałów zapewnia bardziej liniowe wychylenie membrany co minimalizuje zniekształcenia.

• Anti-Diffraction WaveGuide

Udoskonalona technologia ADW zapewnia bardziej przestrzenny i potężny dźwięk poza optymalnym obszarem odsłuchu. Powierzchnia WaveGuide nie posiada żadnych przejść, łamań, czy odsłoniętych elementów złącznych, dla zminimalizowania dyfrak-cji i zniekształceń wysokich częstotliwości.

• Tweeter Distortion Reduction (TDR)

Nowa, przeprojektowana jedwabna kopułka głośnika wysokotonowego, z powiększonym zawieszeniem, minimalizuje zniekształcenia i zapewnia po-szerzony górny zakres częstotliwości. Umieszczenie cewki w ferromagnetycznej cieczy minimalizuje zniekształcenia, nawet przy częstotliwościach poni-żej tradycyjnych możliwości głośnika wysokotono-wego.

Jamo Concert

Ceny i dostępność

Ceny zaczynają się od 2398 do 10200 zł za parę kolumn podłogowych, 1199 do 4699 zł za parę kolumn podstawkowych, 1599 do 3499 zł za parę kolumn surround i 949 do 2599 zł za kolumnę centralną.

Wykończenia:

Jamo Concert 9: Black, White i Dark Apple
Jamo Concert 10: High Gloss Black, High Gloss White, Walnut - naturalny fornir

Jubileuszowe słuchawki Beyerdynamic T90

Z okazji 90-lecia powstania firmy beyerdynamic pod koniec maja wejdzie do sprzedaży limitowana edycja słuchawek T90 Jubilee.

Słuchawki zostaną wyprodukowane w Niemczech, w limitowanej ilości 1000 sztuk na cały świat. Na polski rynek trafi jedynie 50 sztuk.

W jubileuszowych beyerdynamic T90 Zastosowano najnowszą technologię Tesla dającą maksymalną wydajność. Słuchawki mają eleganckie, czarne wykończenie z miękkich materiałów oraz chromowaną ramkę, dołączono też do nich sztywne etui.

W komplecie otrzymamy też płytę CD "Dr. Chesky`s sensational fantastic and simply amazing binaural sound show!".

Dane techniczne:

- Typ: otwarte, dynamiczne
- Pasmo przenoszenia: 5 Hz - 40,000 Hz
- Impedancja: 250 Ω
- T.H.D.: <0.05% (1 mW / 500 Hz)
- Moc 200 mW
- Max. SPL: 125 dB (200 mW / 500 Hz)
- Waga bez kabla: 350 g

Cena: 2 399 zł

Wzmacniacz słuchawkowy beyerdynamic A2

Na najbliższych targach HIGH END SHOW w Monachium odbędzie się premierowy pokaz nowego wzmacniacza słuchawkowego beyerdynamic A2. W Polsce urządzenie pojawi się w sprzedaży w drugiej połowie maja.

Dzięki przełącznikowi wzmocnienia beyerdynamic A2 dopasuje się do każdego odtwarzacza, a dzięki przełącznikowi impedancji do każdych słuchawek.

Każdy z ręcznie instalowanych komponentów audio we wzmacniaczu jest idywidualnie zaprojektowany i zoptymalizowany do konkretnego zadania. Wymaga to więcej miejsca niż zintegrowane rozwiązania, jednak pozwala na uniknięcie niepożądanej interakcji między komponentami zapewniając precyzyjny i szczegółowy dźwięk.

 

Wzmacniacz słuchawkowy beyerdynamic A2

 

beyerdynamic A2 - wnętrze

Beyerdynamic A2 jest kompatybilny ze wszystkimi źródłami dźwięku HD.

Dzięki możliwości przełączenia napięcia zasilającego urządzenie może być używane, zarówno tam, gdzie dostępne jest zasilanie 110 - 120 V, jak i w krajach gdzie występuje 220 - 240 V.

Dane techniczne:

- Pasmo przenoszenia [Hz]: 1 - 100 (-1 dB)
- Stosunek sygnał/szum [dB]: >101 (nieważony)
- Zniekształcenie harmoniczne [mW/Ω]: 0.001% at 170 / 250
- Impedancja wejściowa [kΩ]: 50
- Impedancja wyjściowa [kΩ]: wyjście słuchawkowe 0/100 (zmienna)
- Moc wyjściowa [mW/Ω]: 100 / 600; 170 / 250; 150 / 32
- Separacja kanałów L/R [dB]: >89
- Maksymalne wzmocnienie [dB]: 18
- Zasilanie [V]: 110 - 120 / 220 - 240 (przełączalne), 50/60 Hz
- Pobór mocy (włączony) [W]: <15
- Pobór mocy (tryb gotowości) [W]: <0.45
- Wejścia i wyjścia audio: 2 x wejście liniowe RCA, pozłacane gniazda
- 1 x wyjście liniowe RCA, pozłacane gniazda
- 2 x wyjście słuchawkowe, stereo jack (6.35 mm), pozłacane styki
- Wymiary (wys. x szer. x dł.) [mm]: 55 x 216 x 235
- Wysokość ze stojakiem na słuchawki [mm]: 320
- Waga [g]: 2230
- Akcesoria: pilot IR , stojak na słuchawki, kabel zasilający

 

Wzmacniacz słuchawkowy beyerdynamic A2

Cena: 5 999 zł

Beyerdynamic A 200 p

W dystrybucji Konsbud Hi-Fi pojawił się hi-endowy przetwornik DAC i wzmacniacz słuchawkowy Beyerdynamic A 200p.

Jak twierdzi producent, Beyerdynamic A 200 p udoskonali dźwięk oferowany przez przenośne odtwarzacze zapewniając wcześniej nieosiągalne szczegóły, lepiej zarysowany i głębszy bas oraz naturalnie brzmiące instrumenty i wokale.

Podstawą urządzenia jest przetwornik DAC Wolfson WM 8740 o rozdzielczości do 24 bitów przy częstotliwości próbkowania 96 kHz (HD Audio). Przechwytuje on czysty cyfrowy sygnał z urządzeń mobilnych, pozwalając na pominięcie przetwarzania sygnału przez podłączony odtwarzacz.

Beyerdynamic A 200p obsługuje iPhone`y, iPody, iPady (poprzez złącze Lightning), smartfony z systemem Android, tablety z Android 4.1 lub wyższym (za pomocą mikro- USB) oraz laptopy Mac i Windows.

Beyerdynamic A 200p pozwala także na kontrolę odtwarzania muzyki dzięki przyciskom odtwarzaj/pauza oraz możliwości pomijania poszczególnych ścieżek. Duże aluminiowe pokrętło z blokadą pozwala na łatwe dostosowanie głośności.

Beyerdynamic A 200p

Dane techniczne:

- Poziom wyjściowy: 150mVrms
- Rekomendowane słuchawki: ≤ 32 Ohm
- Przetwornik DAC: Wolfson WM8740 24Bit/96kHz
- Stosunek sygnał/szum: >110dB
- Zniekształcenia THD: <0.008%
- Pasmo przenoszenia: 20 - 20.000Hz
- Wejście USB DAC: TAK
- Wyjście słuchawkowe: 3.5mm mini jack
- Czas pracy akumulatora: do 11h
- Wymiary (WxSzxG): 55x55x13 mm
- Waga: 51 gLokalizacja:

O firmie:

KONSBUD Hi-Fi powstał w 2005, przejmując w dystrybucję kilka marek sprzętu należących wcześniej do firmy KONSBUD AUDIO.
Specjalizuje się w sprzedaży najwyższej klasy akcesoriów oraz urządzeń audio-wideo. Swoją ofertę kieruje zarówno do profesjonalnych użytkowników sprzętu audio, jak i początkujących miłośników dobrego brzmienia.
Sprzęt z dystrybucji firmy można kupić w specjalistycznych salonach na terenie całej Polski oraz w sieciach sklepów: Media Markt, Saturn, Euro RTV, Elektro World.

Na skróty


o nas | kontakt | e-prenumerata | prenumerata |
reklama | giełda - ogłoszenia |


Polecamy


Nasze serwisy

BudujemyDom.pl | MagazynyInternetowe.pl | AutomatykaB2B.pl | ElektronikaB2B.pl | Elportal.pl | Gitarzysta | FirmyMuzyczne.pl | ELEKTRONIKA PRAKTYCZNA | ESTRADA i STUDIO | Live Sound | MT | MagazynPerkusista.pl Ekobudowanie.pl | Elektronika Praktyczna | Firmy Muzyczne | Wybieramy Dom | Zielony Ogródek | Add Game Client | Urządzamy Dom | Magazyn Internet | Internet Maker | Webtoster | Super Dyskoteka | Sklep AVT | Add Server | MagazynT3.pl
Kontakt z nami:
audio@audio.com.pl

audio