Skocz do zawartości

taki zestaw będzie OK (pioneer+jamo)?


cyberangel1975

Recommended Posts

Witam
Jest tego pełno w sieci i chciałbym Was zapytać czy ten zestaw jest wart kupienia:
http://www.falkomarket.pl/sklep,231,...,448621,0.html

Już się właściwie zdecydowałem na ten konkretny zestaw ale jeśli coś jest nie tak to będę wdzięczny za informację.

Ewentualnie ten (ale podobno za słaby wzmacniacz do tych kolumn):
http://www.falkomarket.pl/sklep,231,...,445801,0.html

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyberangel1975
Jeżeli chodzi o Pioneera VSX-817 z DV-400 to raczej nie ma do niego zastrzeżeń (oczywiście porównując z innymi modelami w tej samej klasie cenowej). Fajny sprzęt za rozsądne pieniądze, tegoroczne modele.

Pytanie tylko z jaką muzyką i w jakim pomieszczeniu (orientacyjne wymiary) ma to grać, czy zestaw jest skierowany pod kątem muzyki (jakiej???) czy kina domowego?
Na czym najbardziej Ci zależy - wierności szczegółów czy może raczej na mocniejszym basie?

W bardzo podobnej cenie masz 3 zestawy kolumn 5.0 firmy JAMO o podobnej mocy ale różnej filozofii rozmieszczenia głośników niskotonowych i szerokości/wysokości obudów icon_lol.gif
Kolumny przednie to:
E680 (podwójny bas 20cm z przodu)
E750 (wyższa seria, ale pojedyńczy głośnik niskotonowy - na tylnej ścianie), test w AUDIO 5/2005
S606 (głośnik niskotonowy 20cm na bocznej ściance)

Warto odsłuchać wszystkie 3 konfiguracje, bo dźwięk będzie różny (seria E750 czasami wystepuje z tyłami E600 zamiast E700). No chyba, że już to zrobiłeś i najlepiej wypadły S606... icon_rolleyes.gif
A odsłuchiwałeś już modele innych firm w tym zakresie cen (DENON, ONKYO, Yamaha...)???
Kupujesz zestaw od razu z subwooferem?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei.
Pokój 4x5, raczej skromnie umeblowany.
Chciałbym zestaw i do kina i do muzyki (mam yamahe z kompletem głośników ale niestety bez przednich dużych i postanowiłem w końcu to zmienić aby posłuchać też jakoś konkretnie muzyki).
Słucham muzyki elektronicznej, metalu symfonicznego i klasyki.
Subwoofer mam jeszcze ze starego sprzętu (przesiadam się z ośmioletniej Yamahy).
Pionieera wybrałem ze względy na dvd (a amplituner bo nie chciałem mieć kolejnego pilota do kolekcji icon_smile.gif.

Niestety nie słyszałem tych kolumn (nie mam takiej możliwości, mogę jedynie zdać się na opinie innych użytkowników i renomę firmy).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

I jak odczucia z tymi JAMO - słuchałem ich krótko właśne z VSX-917i podobały mi się, ale był to dość pobieżny odsłuch i nie miałem swoich płyt?
A jak satelitki - nadają się do czegoś więcej poza KD? icon_rolleyes.gif

A przy okazji - czy widzisz dużą różnicę między 5.1 a 7.1 ?
Pozdrawiam



Hm, dla mnie raj ale nie jestem obiektywny bo przez ostatnie kilka lat słuchałem muzyki na zestawie kina domowego bez "klasycznych" przodów. Wszystko właściwie grało OK, jedynym mankamentem było to, że usłyszałem jak kiepsko niektóre płyty są wydane.
W skrócie czego m.in. słuchałem (dużo pracy przed świętami to i lista krótka raczej ale w razie gdyby kogoś zainteresowało): muzyka klasyczna (m.in. Toccata i Fuga, Bolero, Carmina Burana, Jezioro łabędzie), filmowa (oczywiście Gwiezdne Wojny i kawałek bitewny z Gladiatora), elektroniczna (Jarre oczywiście), z ostrzejszych rzeczy to Alice Cooper, Rhapsody i Trans Syberian Orchiestra i z bliżej nieokreślonych rodzajów muzyki Lorena McKennitt (płyta koncertowa, coś pięknego) i Emma Shaplin. Niestety nie miałem pod ręką niczego operowego więc tego typu wokalu nie przetestowałem (choć właściwie Emmę Shaplin wokalnie można by pod tą kategorię podciągnąć).

Satelitek właściwie nie testowałem na muzyce,miałem tego dosyć przez ostatnie kilka lat, ale oczywiście można posłuchać (zwłaszcza jak się ma coś w 5.1, np. koncert Jarre'a).

Co do 7.1 to różnica pewna jest, aczkolwiek trzeba odpowiednio rozstawić głośniki i własną osobę aby faktycznie mieć to wszystko jakoś dookoła siebie. Zauważyłem też, że nie wszystkie filmy dają czadu na 7.1 (choć tak właściwie to żaden z nich nie jest nagrany w 7.1). Kiedy oglądałem jedynkę "Aliena" dodatkowe głośniki prawie cały czas sobie coś tam lekko mruczały (a i to mruczenie można było stwierdzić dopiero po przystawieniu ucha). Tylko raz się na prawdę odezwały, poszedł nimi dźwięk syreny alarmowej (i nie mam najmniejszego pojęcia dlaczego akurat ten dźwięk). Natomiast na Gwiezdnych Wojnach już full wypas. Porządnie nagrane diviksy też ładnie lecą na 7.1.

pzdr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...