Radio Wrocław rozdaje wejściówki na Cohena

Radio Wrocław rozdaje wejściówki na Cohena

Newsy

Dodano: 25 wrzesień 2008
Leonard Cohen wraca w wielkim stylu. Z okazji pierwszego po 23 latach koncertu w Polsce Radio Wrocław rozdaje wśród słuchaczy wejściówki na występ legendarnego wykonawcy. W związku z wrocławskim koncertem stacja zmieniła też całkowicie swój program.

Leonard Cohen wraca w wielkim stylu. Z okazji pierwszego po 23 latach koncertu w Polsce Radio Wrocław rozdaje wśród słuchaczy wejściówki na występ legendarnego wykonawcy. W związku z wrocławskim koncertem stacja zmieniła też całkowicie swój program.

Mimo że - zdaniem niektórych - do tournee zmusiła Leonarda Cohena bieda, wszyscy przyznają, że jego koncerty to wyjątkowe wydarzenia muzyczne. Ostatnio był w Polsce 23 lata temu. Przez 15 lat nie koncertował wcale.

"Pierwsza wizyta Leonarda Cohena w Polsce w 1985 roku stała się prawdziwą sensacją Bilety rozeszły się błyskawicznie, a ci, którzy nie zdobyli wejściówek wpadali w rozpacz." - mówi Ewa Zając, dziennikarka muzyczna Radia Wrocław. Teraz Cohen odwiedzi nasz kraj w ramach światowej trasy. "Ci którzy widzieli już te występy twierdzą, że jest to najlepsze tournee Cohena w jego karierze" - dodaje Ewa Zając.

Pieśniarz jest w świetnej formie, towarzyszą mu dzięwięcioosobowy zespół znakomitych muzyków oraz trzy fantastyczne wokalistki w chórku. Dlatego też koncerty spotykają się z żywiołowym przyjęciem publiczności i zbierają entuzjastyczne recenzje.

Można się spodziewać, że koncert Cohena we wrocławskiej Hali Stulecia będzie wydarzeniem bez precedensu, dlatego też Radio Wrocław zmienia całkowicie swoją ramówkę. W dniu koncertu (poniedziałek 29 września) z miejsca występu nadawany będzie specjalny program. Stacja jest też jedyną, która rozdaje wśród swoich słuchaczy wejściówki na imprezę. Przy okazji na antenie zorganizowano zabawę w której wybierany jest największy przebój Leonarda Cohena. "Tym, którym nie uda się zdobyć wejściówek na żywo przekażemy klimat wydarzenia o którym będą mówić wszyscy" - zapowiada Paweł Majcher, redaktor naczelny Radia Wrocław.

Leonard Cohen jest niekwestionowaną legendą muzyki. Zaczynał pod koniec lat 50. ubiegłego stulecia, od tworzenia poezji i prozy. Jak sam często podkreśla "wziął się za śpiewanie, bo trudno było wyżyć z pisania". Pierwszy wydany album "The songs of Leonard Cohen" przynosi mu wielką sławę i piosenki znane do dziś - na przykład "Suzanne". Następne lata to kolejne sukcesy i przeboje - "Hallelujah", "Dance Me to the End of Love" czy "In My Secret Life". Sam Leonard Cohen skromnie mówi: "Chciałbym, żeby moje piosenki przetrwały tyle czasu, ile przeciętne volvo. Czyli 30 lat". Tymczasem od wydania pierwszej płyty minęło ponad 40 lat, a tysiące ludzi na całym świecie nadal słuchają jego utworów.

Program specjalny Radia Wrocław z koncertu Leonarda Cohena Poniedziałek (29 września 2008) od godziny 18:00.

Polskiego Radia Wrocław można słuchać:

• We Wrocławiu i Legnicy na 102,3 FM
• w Jeleniej Górze Polskiego Radia Wrocław można słuchać na 96,7 FM
• w Bolesławcu Polskiego Radia Wrocław można słuchać na 103,6 FM
• w Kotlinie Kłodzkiej Polskiego Radia Wrocław można słuchać na 96,0 FM
• w Wałbrzychu Polskiego Radia Wrocław można słuchać na 95,5 FM
• na całym świecie Polskiego Radia Wrocław można słuchać on-line na www.prw.pl

Leonard Cohen - Avalanche

Black Record Store
Harry Potter
Pozostałe newsy muzyczne Zobacz wszystkie
Zobacz także
<span>CHINA MOSES</span> Nightintales

CHINA MOSES Nightintales

<span>WOLFGANG HAFFNER</span> Kind of Spain

WOLFGANG HAFFNER Kind of Spain

<span>KATHRINE WINDFELD</span> Latency

KATHRINE WINDFELD Latency

<span>PORTUGAL. THE MAN</span> Woodstock

PORTUGAL. THE MAN Woodstock

<span>STEPHAN MICUS</span> Inland Sea

STEPHAN MICUS Inland Sea

<span>RIDE</span> Weather Diaries

RIDE Weather Diaries

<span>CHUCK BERRY</span> Chuck

CHUCK BERRY Chuck

<span>JOONSAM</span> A Door

JOONSAM A Door

 

 

 
Audio - październik 2017

Strefa Magazynu

Audio 10/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio