Premiera albumu "39`45" w Studiu U22

Premiera albumu "39`45" w Studiu U22

Newsy

Dodano: 5 wrzesień 2016

1 września, w 77 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, w Studio U22 odbył się premierowy odsłuch albumu "39`45" w ramach inicjatywy Związku Producentów Audio Video - Piątków z Nową Muzyką.

Niepublikowane wcześniej nagrania w wykonaniu Orkiestry Sinfonia Varsovia dzieł Lutosławskiego, Rathausa, Tansmana i Panufnika, pochodzące z okresu II Wojny Światowej będą w sprzedaży dla szerszej publiczności, a tego wieczoru zaproszeni goście mogli usłyszeć je jako pierwsi.

"Album stanowi pierwszą z planowanej serii płyt, poświęconych muzyce komponowanej podczas okupacji oraz naznaczonej wojną, choć powstałej w innej przestrzeni i czasie. Seria ma przywrócić współczesności twórczość (często mało znaną) pokolenia kompozytorów dotkliwie doświadczonego przez historię. Tytuł i czas trwania albumu "39`45" symbolicznie odnoszą się do tragicznej cezury w historii muzyki polskiej, jaką wyznaczają lata II wojny światowej" - czytamy w recenzji albumu. Wydawcą płyty jest Warner Classics.

Wieczór rozpoczął się rozmową z Januszem Marynowskim - Dyrektorem Orkiestry Sinfonia Varsovia oraz z Adrianą Skutyńską – producentem wykonawczym płyty. Rozmowę poprowadziła redaktor naczelna magazynu Presto - Kinga Wojciechowska. Goście mogli posłuchać o przebiegu pracy nad albumem, a także o specyfice muzyki z tamtego okresu.

Odsłuch wybranych utworów - Karola Rathausa "Muzyka na smyczki" oraz Antoniego Szałowskiego "Uwertura na orkiestrę symfoniczną" odbył się na wysokiej klasie sprzęcie, który został udostępniony przez partnera wydarzenia - firmę Horn Distribution. Na gości czekał poczęstunek, a także drinki serwowane na bazie Ostoya Vodka oraz degustacja koniaku Martell, dzięki partnerowi spotkania - Wyborowa Pernod Ricard.

Janusz Marynowski, Dyrektor Orkiestry Simfonia Varsovia

Dyrektor Orkiestry Sinfonia Varsovia Janusz Marynowski

Informacje o projekcie:

"Piątki z nową muzyką" to inicjatywa światowej branży muzycznej, której celem jest wprowadzenie wspólnego światowego dnia premier muzycznych. Projekt został uruchomiany 10 lipca 2015 roku. Od tego dnia na całym świecie nagrania pojawiają się w sprzedaży w tym samym momencie - w piątki o godzinie 00.01 czasu lokalnego. Dotyczy to zarówno internetowych serwisów muzycznych, jak i tradycyjnych sklepów.

ZPAV, działając na rzecz rozwoju rynku muzycznego, rozpoczął cykle spotkań "Piątki z nową muzyką", na których prezentowane są premierowo lub przedpremierowo materiały z nowych na polskim rynku albumów muzycznych. Spotkania te skierowane są do mediów a także przedstawicieli branży muzycznej. Chcemy zbudować miejsce otwarte na każdy rodzaj muzyki, gdzie osoby zainteresowane muzyką zawodowo, będą mogły po raz pierwszy usłyszeć nową twórczość artystów. Miejsce przyjazne zarówno wielkim gwiazdom, jak i początkującym artystom.

Premiera albumu "39`45" w Studiu U22

Premiera albumu "39`45" w Studiu U22

Źródło: U22

Black Record Store
Pozostałe newsy muzyczne Zobacz wszystkie
Zobacz także
<span>ASGEIR</span> Afterglow

ASGEIR Afterglow

<span>FRANK CARTER & THE RATTLESNAKES</span> Frank Carter & The Rattlesnakes Wild Flowers

FRANK CARTER & THE RATTLESNAKES Frank Carter & The Rattlesnakes Wild Flowers

<span>FUFANU</span> Sports

FUFANU Sports

<span>LAURA MARLING</span> Semper Femina

LAURA MARLING Semper Femina

<span>SOEN</span> Lorein

SOEN Lorein

<span>LOREIN</span> Złamania

LOREIN Złamania

<span>DEEP PURPLE</span> InFinite

DEEP PURPLE InFinite

<span>TADEUSZ SUDNIK</span> His Friends in Art

TADEUSZ SUDNIK His Friends in Art

 

 

 
Audio - czerwiec 2017

Strefa Magazynu

Audio 6/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio