Toruń wśród wielkich. Rod Stewart 11 czerwca

Toruń wśród wielkich. Rod Stewart 11 czerwca

Newsy

Dodano: 21 grudzień 2010

Koncert Roda Stewarta na toruńskiej Motoarenie będzie dopiero drugim występem tego artysty w Polsce. To wydarzenie z kilku powodów będzie znakomitą promocją miasta.

Rod Stewart to wielki artysta i do tej pory, w całej swojej karierze, koncertował przede wszystkim w dużych ośrodkach. Jego największy koncert odbył się na plaży Copacabana w Rio de Janerio. Wtedy szkockiego solistę podziwiało 3.500.000 widzów. W Toruniu takiej frekwencji wprawdzie nie będzie, ale można przypuszczać, że Motoarena wypełni się do ostatniego miejsca i klimat będzie równie znakomity. - Mamy przygotowane 20.000 miejsc dla słuchaczy, którzy będą chcieli uczestniczyć 11 czerwca w tym wydarzeniu. Jest także niewielka rezerwa dla tych, którzy będą chcieli dołączyć w ostatnich dniach przed koncertem - mówi prezydent Torunia Michał Zaleski.

Na koncercie Roda Stewarta skorzystają wszyscy. Przede wszystkim jego polscy fani, którzy dopiero po raz drugi zobaczą w Polsce tego artystę. Ogromne korzyści promocyjne odniesie także Toruń, który znajdzie się wśród wielkich. Nazwa miasta będzie wymieniana obok największych światowych ośrodków. – Rod Stewart to artysta, który bez przerwy bije wszystkie możliwe rekordy. Dotyczy to zarówno sprzedaży płyt, ale także frekwencji podczas koncertów. Do tej pory występował przede wszystkim w dużych ośrodkach i ta tendencja w przypadku tego artysty z pewnością zostanie zachowana. Oznacza to, że Toruń będzie wymieniany obok największych światowych ośrodków. Przy okazji koncertu Roda Stewarta znajdzie się z nimi na równi – mówi organizator koncertu Janusz Stefański z firmy Prestige MJM, która wspólnie z Urzędem Miejskim w Toruniu przygotowuje koncert.

W tym roku Rod Stewart występował między innymi w Dublinie, Sztokholmie, Moskwie, Zurychu, Belfaście, Budapeszcie, Londynie, Berlinie, Dortmundzie, Liverpoolu, Manchesterze czy Las Vegas. – Z pewnością równie znane miasta pojawią się na liście koncertów Roda Stewarta w 2011 roku. Już dziś warto podkreślić, że do tej listy będzie można na pewno dopisać Toruń – mówi Jarosław Galewski, rzecznik prasowy firmy Prestige MJM.

11 czerwca w Toruniu pojawią się nie tylko polscy fani Roda Stewarta. Nie zabraknie z pewnością gości zza zagranicy, którzy już dziś pytają o czerwcowy występ solisty na Motoarenie. - Takie zapytania rzeczywiście do nas docierają. Fani Roda Stewarta zza granicy pytają przede wszystkim o miejsce koncertu. W tym momencie nazwy Toruń i Motoarena przestają być dla nich anonimowe – mówi Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM.

Toruń zaistnieje w świadomości wielu osób także dzięki informacjom, które pojawiają się w mediach. W tym przypadku siła dotarcia jest ogromna. Zagraniczne media niemal natychmiast poinformowały o przyszłorocznym występie Roda Stewarta w Polsce i po raz kolejny nazwy Toruń i Motoarena zaistniały w świadomości tysięcy osób. Warto podkreślić, że działania promocyjne związane z koncertem nie będą ograniczać się do nagłaśniania tego wydarzenia tylko w Polsce. – Na pewno będziemy docierać z informacjami o koncercie Roda Stewarta także do jego zagranicznych fanów. Zagraniczne media już teraz informują o występie artysty w Toruniu, ale postaramy się, żeby tych informacji pojawiało się jak najwięcej. Poza tym, właśnie rusza akcja promocyjna koncertu na portalach społecznościowych, której celem jest dotarcie do jak największej liczby osób i utrwalenie w ich świadomości haseł: Rod Stewart, 11 czerwca, Toruń, Polska - tłumaczy Aleksandra Iżycka z Urzędu Miasta w Toruniu.

Bilety na koncert Roda Stewarta są już w sprzedaży! Ich ceny to: 86, 160, 220, 260 i 610 (VIP) złotych. Można je nabywać za pośrednictwem strony www.ticketpro.pl.

W związku ze świętami Bożego Narodzenia organizatorzy przygotowują niespodziankę dla fanów Roda Stewarta, którzy 11 czerwca 2011 roku chcieliby pojawić się w Toruniu. W najbliższych dniach na portalu społecznościowym facebook, gdzie już od kilku dni prężnie funkcjonuje profil o występie artysty w Toruniu, odbędzie się konkurs. Zwycięzca otrzyma dwa bilety na czerwcowy koncert. Szczegóły na www.rodstewart.com.pl.

Black Record Store
Pozostałe newsy muzyczne Zobacz wszystkie
Zobacz także
<span>SAMPHA</span> Process

SAMPHA Process

<span>BATALION D`AMOUR</span> Fenix

BATALION D`AMOUR Fenix

<span>PLACEBO</span> A Place For Us To Dream

PLACEBO A Place For Us To Dream

<span>KRZYSZTOF KRAWCZYK</span> Duety

KRZYSZTOF KRAWCZYK Duety

<span>LARRY CORYELL</span> Barefoot Man: Sanpaku

LARRY CORYELL Barefoot Man: Sanpaku

<span>THE BAD PLUS</span> It`s Hard

THE BAD PLUS It`s Hard

<span>ANNA GADT</span> Renaissance

ANNA GADT Renaissance

<span>BOB DYLAN</span> The Real Royal Albert Hall 1966 Concert

BOB DYLAN The Real Royal Albert Hall 1966 Concert

 
Audio - maj 2017

Strefa Magazynu

Audio 5/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio