Arena, Believe i Osada Vida nagrały koncertowe DVD

Arena, Believe i Osada Vida nagrały koncertowe DVD

Newsy

Dodano: 14 listopad 2011

W ubiegły czwartek, 10 listopada, Teatr Śląski w Katowicach po raz kolejny stał się najważniejszym miejscem dla wszystkich fanów progresywnego rocka. A wszystko z powodu niezwykłego koncertu grup Arena, Belive i Osada Vida, które nagrały w Katowicach DVD.

Brytyjska formacja Arena odwiedziła Polskę w ramach trasy promującej swoją najnowszą płytę "The Seventh Degree of Separation", której premiera zapowiadana jest na 28 listopada. Krążek ten otwiera nowy rozdział w historii zespołu dowodzonego od 1995 roku przez dwóch uznanych muzyków - Clive`a Nolana (Pendragon, Caamora, Shadowland) i Micka Pointera (ex-Marillion).

Materiał powstał bowiem przy udziale nowego wokalisty, Paula Manzi (Oliver Wakeman Band), basisty Johna Jowitta, który powrócił do składu Areny po kilkuletniej przerwie oraz gitarzysty Johna Mitchella.

"The Seventh Degree of Separation" dostępna jest w limitowanej wersji digipak, wzbogaconej o 28-stronicową książeczkę, plus bonusowy krążek DVD, zawierający 50-minutowy materiał, w którym muzycy zespołu opowiadają o procesie tworzenia muzyki.

Występ w katowickim teatrze został entuzjastycznie przyjęty przez fanów Areny. Zespół zagrał najnowsze kawałki ("The Great Escape", "The Seventh Degree Of Separation", "Rapture", "One Last Au Renoir", "The Ghost Walks", "What If?", "Burning Down") ale nie zabrakło również wybranych utworów z dotychczasowej dyskografii (np. "The Visitor", "Solomon", "Crying For Help VII", "Ascension").

Podczas koncertu w Katowicach Arenie towarzyszyły zespoły Believe oraz Osada Vida. Warszawski zespół Believe zaprezentował przede wszystkim materiał ze swojego ostatniego albumu "World Is Round". Płyta wydana nakładem Metal Mind Productions ukazała się na rynku jesienią ubiegłego roku. 

Osada Vida to jedna z najciekawszych polskich formacji progresywnych. Na swoich płytach prezentuje muzykę sięgającą do tradycji ambitnego rocka w typie Yes, Porcupine Tree, Pain Of Salvation czy Riverside. W swoim dorobku ma trzy wydawnictwa demo oraz trzy ciepło przyjęte oficjalne płyty: "Three Seats Behind A Triangle" (2006/2007), "The Body Parts Party" (2008), "Uninvited Dreams" (2009).

Premiera wydawnictw DVD została zaplanowana na wiosnę/lato 2012. Więcej informacji już wkrótce.

(fot. Marta Tłuszcz)

MetalMind

Black Record Store
Pozostałe newsy muzyczne Zobacz wszystkie
Zobacz także
<span>OLEŚ BROTHERS & ANTONI GRALAK</span> Primitivo

OLEŚ BROTHERS & ANTONI GRALAK Primitivo

<span>PAWEŁ WSZOŁEK QUINTET</span> Faith

PAWEŁ WSZOŁEK QUINTET Faith

<span>SABINA MECK</span> Love Is Here

SABINA MECK Love Is Here

<span>LIMBOSKI</span> W trawie. I inne jeszcze młode

LIMBOSKI W trawie. I inne jeszcze młode

<span>JOSIENNE CLARKE & BEN WALKER</span> Overnight

JOSIENNE CLARKE & BEN WALKER Overnight

<span>ALICJA MAJEWSKA</span> Wszystko może się stać

ALICJA MAJEWSKA Wszystko może się stać

<span>JUSTICE</span> Woman

JUSTICE Woman

<span>NATALIA SIKORA + VOO DOO DOG</span> Buried Alive in the Blues

NATALIA SIKORA + VOO DOO DOG Buried Alive in the Blues

 
Audio - kwiecień 2017

Strefa Magazynu

Audio 3/2017

Wreszcie tanie kolumny. Dobre i niedrogie. Tak, to możliwe. Nie obiecujemy i nie raportujemy żadnych rekordów i najwyższego wyrafinowania, ale każda z pięciu...

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio