Ladies Jazz Festival 2012 w Gdyni

Ladies Jazz Festival 2012 w Gdyni

Newsy

Dodano: 11 czerwiec 2012

Lato pełne imprez, kolejną odsłonę będzie mieć także gdyński Ladies Jazz Festival. W  tym roku wystąpią Gabin i Mia Cooper, Lena Ledoff, Hanna Banaszak, Patricia Barber i Gabriela Anders.

Gabin feat. Mia Cooper

Włoski nu jazzowy duet stworzony przez Massimo Bottini i Filippo Clary, oddający swą nazwą hołd dla talentu francuskiego aktora, Jeana Gabin. Współpracowali z takimi artystami jak znana wszystkim fanom Ladies' Jazz Festival Dee Dee Bridgewater, China Moses, Edwyn Collins czy Chris Cornell. Największe przeboje nagrali jednak z Mia Cooper i to właśnie z nią Gabin będzie pierwszą gwiazdą ósmej edycji Ladies' Jazz Festival.

Hanna Banaszak

Jest z nami od końca lat 1970. Jedna z największych gwiazd polskiej estrady. Z jednakową perfekcją i uczuciem śpiewa Przyborę, Koftę, Młynarskiego, Preisnera, Stabat Mater czy Dzieci Sancheza. Jest ceniona za kunszt, niebywały smak, kulturę. Z równą dezynwolturą interpretuje poezję Jana Kochanowskiego, J. Brodskiego, W. Szymborskiej, J. Kaczmarskiego, mierzy się z muzyką M. Daviesa, Vivaldiego, Mozarta, Metheny-ego, Gershwina, Ellingtona...Wydała tomik wierszy, fotografuje.

Gabriela Anders

Pochodzi z muzycznego domu. Urodziła się w Argentynie. Jej ojciec był saksofonistą, a dziadkowie uczyli gry na fortepianie i wiolonczeli. Skończyła Konserwatorium Muzyczne w Buenos Aires w klasie gitary klasycznej i fortepianu. Od dziecka chłonęła muzykę brazylijską, kubańską, argentyńskie tango.

Kontynuowała wykształcenie klasyczne u Dona Sobesky na Hunter College w NYC, ale jej pierwszy lżejszy materiał okazał się tak atracyjny, że ujrzał światło dzienne jako debiutancka płyta wydana przez Warner Brother's Jazz w 1999r pod tytułem "Wanting" i było to bardzo udane połączenie muzyki latynoamerykańskiej z jazzem.

Patricia Barber

Amerykańska wokalistka i pianistka jazzowa. Jej ojciec był saksofonistą i członkiem orkiestry Glenna Millera. Działalność muzyczną w zespole klubowym Gold Star Sardine Bar. W 1988 wystąpiła ze swoim triem na Chicago Jazz Festival, a rok później na haskim North Sea Jazz Festival. W tym samym roku własnym kosztem wydała swój pierwszy album – Split (dzisiaj praktycznie niedostępny w sprzedaży i poszukiwany przez kolekcjonerów).

Lena Ledoff

Pianistka i kompozytorka. Urodziła się w St. Petersburgu. Jest absolwentką wydziału fortepianowego Akademii Muzycznej w Woroneżu w klasie prof. Tatiany Gaponienko. W 1994 r. na stałe zamieszkała w Polsce i poświęciła się komponowaniu oraz graniu jazzu. W 2000 roku założyła zespół "Lena Ledoff Trio".

Koncerty będą się odbywać na pl. Grunwaldzkim i klubie UCHO. Informacje na temat programu imprezy i biletów są dostępne na stronie www Festiwalu.

Ladies Jazz Festival

Black Record Store
Pozostałe newsy muzyczne Zobacz wszystkie
Zobacz także
<span>TED NOVAK</span> Monument Valley

TED NOVAK Monument Valley

<span>BOBBY PREVITE</span> Gone

BOBBY PREVITE Gone

<span>JAZZ Q</span> Elegie

JAZZ Q Elegie

<span>ANNIE ROSS / NOVI SINGERS</span> Jazz Jamboree ’65 vol. 2

ANNIE ROSS / NOVI SINGERS Jazz Jamboree ’65 vol. 2

<span>ANNIE ROSS / NOVI SINGERS</span> Jazz Jamboree `65 vol. 1

ANNIE ROSS / NOVI SINGERS Jazz Jamboree `65 vol. 1

<span>GRAŻYNA SZAPOŁOWSKA</span> Kochaj mnie

GRAŻYNA SZAPOŁOWSKA Kochaj mnie

<span>WILCO</span> Schmilco

WILCO Schmilco

<span>BEN HARPER & THE INNOCENT CRIMINALS</span> Call It What It Is

BEN HARPER & THE INNOCENT CRIMINALS Call It What It Is

 
Audio - grudzień 2016

Strefa Magazynu

Audio 12/2016

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio