Happysad zagrali w Warszawie w ramach ciepło / zimno tour

Happysad zagrali w Warszawie w ramach ciepło / zimno tour

Newsy

Dodano: 21 październik 2012
Muzycy z zespołu Happysad wyrazili ostatnio na Facebooku swoje wsparcie dla akcji "Nie bądź dźwiękoszczelny", która ma służyć zachęcaniu Polaków do aktywnego uczestnictwa w koncertach ulubionych kapel. W czwartkowy wieczór 18 października w warszawskiej Stodole po raz kolejny okazało się, że akurat ci artyści nie muszą martwić się o frekwencję na swoich występach.

Zanim na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru, mogliśmy posłuchać dwóch supportów. Na pierwszy ogień poszli muzycy z zespołu Minerals, a ten niezbyt długi występ - delikatnie mówiąc - mnie nie zachwycił. W ich muzyce naprawdę nie odnalazłem nic, co mogłoby mnie porwać, a słyszałem raczej patenty, które w o niebo lepszym wydaniu sprzedają w swoich numerach choćby muzycy Coldplay. W dodatku irytujące i męczące były wokalizy Filipa Pokłosiewicza, moim zdaniem nadużywane. Dlatego nie płakałem, gdy Minerals zeszli ze sceny...

Zaraz po nich "zaświeciły" Neony i właściwie od pierwszych dźwięków zostały kupione przez widownię. Ich pełne energii, gitarowe granie rozruszało publiczność, która - choć dawała do zrozumienia, że czeka już na gwiazdę wieczoru - to przy okazji bardzo fajnie bawiła się przy niezbyt skomplikowanych, ale za to melodyjnych kawałkach. Kto jeszcze nie zna twórczości Neonów, niech pobuszuje choćby w sieci w poszukiwaniu ich kawałków.

Na Happysad doczekaliśmy się wreszcie o godzinie 21:00. Stodoła powitała ich jak zwykle bardzo entuzjastycznie. Panowie rozpoczęli od kawałka "Most na Krzywej" z najnowszej płyty "ciepło/zimno", która ukazała się na początku września. I choć od premiery krążka minęło tylko kilka tygodni, to Kuba Kawalec mógłby już od początku koncertu oszczędzać struny głosowe, bo publiczność doskonale znała już teksty i śpiewała wraz z nim.

Podczas trwającego dwie godziny występu mogliśmy wysłuchać na żywo wszystkich dwunastu piosenek z "ciepło/zimno", a tak się złożyło, że - choć cenię Happysad za całokształt - to poszedłem na koncert trochę w ciemno, bo najnowsza płyta była mi niezbyt dobrze znana. Dotarły za to do mnie bardzo pozytywne głosy na jej temat i stwierdziłem, że koncert będzie dla tych piosenek najlepszym poligonem.

I ten sprawdzian wypadł naprawdę bardzo pozytywnie, co mnie, nie ukrywam, bardzo cieszy. Do gustu przypadł mi na pewno wspomniany "Most na Krzywej", singlowy "Wpuść mnie", tytułowy "ciepło/zimno", zaśpiewany z Marceliną "Nie będziem płakać" czy zamykający krążek "Nic nie zmieniać". 

Oczywiście nowe piosenki przeplatane były z tymi z poprzednich czterech płyt. Nie zabrakło więc utworów "Damy radę", "Taką wodą być", "Ja do ciebie". "Mów mi dobrze" czy oczywiście największego przeboju Happysad "Zanim pójdę".

O atmosferze panującej w czwartek w Stodole niech świadczy fakt, że Happysad aż trzy razy musieli wychodzić na bis. Podczas jednego z nich publiczność wreszcie wywalczyła zagranie "Łydki" (w tej przyspieszonej, znanej z koncertów wersji), choć z kilku wypowiedzi "Quki" wynikało, że akurat tego kawałka nie usłyszymy. Po godzinie 23:00 koncert zakończył się piosenką "A ja wolę...", co było niezłym sprawdzianem dla pamięci muzyków, którzy już dawno nie grali na żywo tej piosenki.

Nie ma wątpliwości, że z dwóch możliwości zawartych w tytule najnowszej płyty Happysad, to właśnie "ciepło" może określać sposób przyjęcia zespołu przez warszawską publiczność w czwartkowy wieczór. A jestem przekonany, że podobnie będzie jeszcze podczas kilkunastu koncertów, które czekają chłopaków w ramach trasy "ciepło/zimno tour".

Piotr Wojtowicz

Black Record Store
Pozostałe newsy muzyczne Zobacz wszystkie
Zobacz także
<span>ANDRZEJ KORZYŃSKI</span> Muzyka z filmów w reżyserii Andrzeja Wajdy

ANDRZEJ KORZYŃSKI Muzyka z filmów w reżyserii Andrzeja Wajdy

<span>MARK LANEGAN BAND</span> Gargoyle

MARK LANEGAN BAND Gargoyle

<span>FORMATION</span> Look At The Powerful People

FORMATION Look At The Powerful People

<span>SPOON</span> Hot Thoughts

SPOON Hot Thoughts

<span>KRZYSZTOF POPEK</span> Fresh Air Project

KRZYSZTOF POPEK Fresh Air Project

<span>BILLY PORTER</span> The Soul Of Richard Rogers

BILLY PORTER The Soul Of Richard Rogers

<span>AVISHAI COHEN</span> Cross My Palm With Silver

AVISHAI COHEN Cross My Palm With Silver

<span>NOAH WALL</span> Down Home Blues

NOAH WALL Down Home Blues

 

 

 
Audio - wrzesień 2017

Strefa Magazynu

Audio 7-8/2017

Dwadzieścia siedem nagród dla najlepszych produktów audio - przenośnych, hif-fi i kina domowego - to efekt pracy ekspertów z całej Europy. Nagrody EISA nabiorą jeszcze...

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio