Incubus, Bastille, Paloma Faith i Kamp na OWF 2015

Incubus, Bastille, Paloma Faith i Kamp na OWF 2015

Koncerty

Dodano: 14 styczeń 2015

Do line-upu tegorocznej edycji Orange Warsaw Festival dołączają Incubus, Bastille, Paloma Faith i Kamp.

Rockowy Incubus powstał w 1991 roku w USA. Pierwsze wydawnictwo grupy, album "Fungus Amongus", został wydany samodzielnie przez zespół w 1995 roku, jednak był tak dobry, że na współpracę z zespołem zdecydowała się wytwórnia Immortal Records. Największy komercyjny sukces grupa odniosła za sprawą wydanego w 1999 roku albumu "Make Yourself". W ciągu roku od premiery, wydawnictwo otrzymało status platynowej płyty, a promujący je singiel "Drive" znalazł się na pierwszym miejscu Modern Rock Charts oraz w Top 10 zestawienia Billboard Hot 100.

Najnowsze wydawnictwo grupy Incubus to wydany w 2011 roku album "If Not Now, When?", który zwieńczony został 18-miesięczną trasą koncertową. Muzycy wzięli również udział w interaktywnym projekcie Incubus HQ Live, który umożliwiał bezprecedensowy kontakt z fanami, a następnie został wydany w formie filmu dokumentalnego w 2012 roku.

 

Incubus na OWF 2015

Bastille to angielski zespół rockowy założony w 2010 roku w Londynie. Debiutancki album studyjny grupy, "Bad Blood", został wydany trzy lata później i od razu znalazł się na szczycie brytyjskiej listy sprzedaży. W ubiegłym roku muzycy zostali nominowani do BRIT Awards w czterech kategoriach: British Breakthrough Act, British Group, British Single of the Year oraz British Album of the Year, statecznie zdobywając statuetkę za British Breakthrough Act.

Zespół obecnie pracuje nad wydaniem kolejnego albumu, którego premiera zaplanowana jest na 2015 rok. Bastille znajduje się również wśród nominowanych do nagrody Grammy w kategorii Best New Artist.

 

Bastille na OWF 2015

Paloma Faith to brytyjska wokalistka i autorka tekstów. Swój debiutancki album "Do You Want the Truth or Something Beautiful?" wydała w 2009 roku. Wydawnictwo odniosło duży sukces na Wyspach Brytyjskich, podwójnie pokrywając się platyną. W 2012 roku ukazał się drugi studyjny album artyski, zatytułoway "Fall to Grace". Ostatni album wokalistki to wydany w 2014 roku "A Perfect Contradiction", który jak dotąd jest największym komercyjnym sukcesem w dotychczasowej karierze Palomy.

 

Paloma Faith na OWF 2015

Kamp! zadebiutowali w 2009 roku EP "Thales One". Rok później wypuścili podwójny singel "Heats/Distance of the Modern Hearts", trochę przez przypadek stawiając się w roli "nadziei polskiej elektroniki" oraz zwracając na siebie uwagę zagranicznych labeli. Pierwsze zagraniczne wydawnictwo Kamp! ukazało się w 2011 nakładem portugalskiego Discotexas.

Premiera "Cairo" pozwoliła muzykom eksplorować nowe kierunki, czego efektem była debiutancka płyta. Późnym latem ubiegłego roku, Kamp! zamknęli się w madryckim studio Red Bull, gdzie powstał zupełnie nowy materiał. Brudna, trochę anachroniczna i bardzo taneczna Baltimore EP została wydana w sierpniu 2014.

Obecnie artyści kończą pracę nad nowym materiałem a ich koncert na Orange Warsaw Festival 2015 będzie pierwszą wizytą w Polsce.

 

Kamp! na OWF 2015

***

Orange Warsaw Festival 2015 odbędzie się w dniach od 12 do 14 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Festiwal potrwa 3 dni, a na dwóch scenach wystąpi ponad 30 wykonawców. Dotychczas ogłoszeni wykonawcy to Muse, The Chemical Brothers, Incubus, Bastille, Paloma Faith, Parkway Drive, Asking Alexandria, Mela Koteluk, Sheppard, Kamp! oraz Kadebostany.

Obecnie w sprzedaży są wyłącznie karnety, natomiast bilety jednodniowe będą dostępne od 2 lutego 2015. Każdy klient Orange może kupić maksymalnie 2 karnety lub 2 bilety jednodniowe w kategoriach GA, GA (D) i GA (KIDS) ze zniżką 15%. Bilety można kupić na www.orangewarsawfestival.pl/bilety i www.eventim.pl oraz w sieci stacjonarnych punktów sprzedaży Eventim.

materiały prasowe

Black Record Store
Pozostałe newsy muzyczne Zobacz wszystkie
Zobacz także
<span>JUSTICE</span> Woman

JUSTICE Woman

<span>NATALIA SIKORA + VOO DOO DOG</span> Buried Alive in the Blues

NATALIA SIKORA + VOO DOO DOG Buried Alive in the Blues

<span>BOWNIK</span> Bownik

BOWNIK Bownik

<span>JOHN LEGEND</span> Darkness And Light

JOHN LEGEND Darkness And Light

<span>NGUYÊN LÊ & NGÔ HONG QUANG</span> Hà Nôi Duo

NGUYÊN LÊ & NGÔ HONG QUANG Hà Nôi Duo

<span>STING</span> STING 57TH & 9TH

STING STING 57TH & 9TH

 Potsdamer Platz

Potsdamer Platz

<span>DAVE STRYKER</span> Messin' with Mister T

DAVE STRYKER Messin' with Mister T

 
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio