Kolejne gwiazdy Jarocina: Biffy Clyro, Sublim, Paula I Karol, CF98

Kolejne gwiazdy Jarocina: Biffy Clyro, Sublim, Paula I Karol, CF98

Koncerty

Dodano: 28 kwiecień 2010
Organizatorzy tegorocznego Festiwalu w Jarocinie ogłosili kolejne grupy, które dołączą do grona wykonawców. Mowa między innymi o formacjach Biffy Clyro i Sublim.

Organizatorzy tegorocznego Festiwalu w Jarocinie ogłosili kolejne grupy, które dołączą do grona wykonawców. Mowa między innymi o formacjach Biffy Clyro i Sublim.

Przed jarocińską publicznością pojawią się także Paula I Karol oraz CF98. Wszystkie te zespoły dołączają do wcześniej ogłoszonych grup jak Pidżama Porno, Gossip, TSA, Dezerter, Flogging Molly, Ska-P, T.Love z gośćmi i Hey.

Biffy Clyro istnieją od roku 1995, jednak prawdziwym przełomem okazał się dla nich rok 2007 kiedy ukazał się album "Puzzle" (numer 1 na liście sprzedaży płyt w UK!). To wtedy Biffy Clyro zostali dostrzeżeni przez większą ilość fanów, a tak znane formacje jak The Who, The Rolling Stones czy Muse zaprosiły Szkotów do wspólnych występów. Najnowsza płyta "Only Revolutions" (zespół będzie promował ją w Jarocinie), piąty krążek w dyskografii, powtórzyła sukces "Puzzle" - już promujący go singiel "That Golden Rule" spotkał się z niezwykle żywiołowym przyjęciem brytyjskich rozgłośni, w tym tak uznanej postaci jak Zane Lowe z BBC Radio 1.

Zespół Sublim ma na swoim koncie jeden długogrający krążek, który ukazał się 19 marca bieżącego roku. Album zatytułowany jest "Summerends". Jest to efekt trzyletniej pracy muzycznej formacji.  Na płycie pojawili się również specjalni goście, związani ze sceną niezależną: Natalia Fiedorczuk (znana z takich projektów jak: Happy Pills, Orchid, Nathalie and The Loners) i Tomasz Duda (Pink Freud, Mitch and Mitch, Ania Dąbrowska). Opracowaniem graficznym zajął się zespół oraz Mariusz Szypura (który rok temu otrzymał nagrodę Fryderyka za najlepszą oprawę graficzną albumu).

Paula I Karol to sensacja warszawskiej sceny muzycznej. W styczniu 2010 zespół wydał swoją debiutancką krótkogrającą płytę: "Goodnight Warsaw". Paula I Karol są polskimi prekursorami alt country i indie folku, inspirują się takimi zespołami jaki Coco Rosie, Arcade Fire, Decemberists czy Noah And The Whale.

cf98_min_04W Jarocinie zagra także krakowska pop-punkowa grupa CF98 (fot. obok). Jej najnowsza płyta "Nic Do Stracenia" ukazała się w kwietniu bieżącego roku. To pierwszy polskojęzyczny krążek zespołu. Singiel do posłuchania w Myspace, a już wkrótce we wszystkich rozgłośniach w Polsce. Dotąd CF98 mieli w swoim dorobku trzy płyty długogrające, które spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem, zarówno fanów, jaki i recenzentów.

PRZYPOMINAMY: Festiwal w Jarocinie odbędzie się w tym roku w dniach 16-18 lipca

Bilety na Festiwal w Jarocinie można kupować w sieci Eventim.

Go-Ahead

Biffy Clyro - 57

Black Record Store
Pozostałe newsy muzyczne Zobacz wszystkie
Zobacz także
<span>PROŃKO / WIERZCHOLSKI</span> Samotna kolacja

PROŃKO / WIERZCHOLSKI Samotna kolacja

<span>RUMER</span> This Girl`s In Love

RUMER This Girl`s In Love

<span>OMAR SOSA & SECKOU KEITA</span> Transparent Water

OMAR SOSA & SECKOU KEITA Transparent Water

<span>MADNESS</span> Can`t Touch Us Now

MADNESS Can`t Touch Us Now

<span>POLISH JAZZ QUARTET</span> Meets Studio M-2

POLISH JAZZ QUARTET Meets Studio M-2

<span>PSI</span> Horizonte

PSI Horizonte

<span>LESZEK KUŁAKOWSKI</span> Love Songs

LESZEK KUŁAKOWSKI Love Songs

<span>JOEY DEFRANCESCO</span> Project Freedom

JOEY DEFRANCESCO Project Freedom

 

 

 
Audio - czerwiec 2017

Strefa Magazynu

Audio 5/2017

Kolejny test kolumn głośnikowych obejmuje zakres 2500-3000 zł, a więc propozycje "dla ludzi"; znane marki wydają się być gwarancją przynajmniej przyzwoitego poziomu,...

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio