Jeremy Colson, Krzysztof Misiak i Filip Sojka na Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym

Jeremy Colson, Krzysztof Misiak i Filip Sojka na Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym

Koncerty

Dodano: 31 sierpień 2010
Jeremy Colson, Krzysztof Misiak i Filip Sojka wystąpią w ramach 19. Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego Drum Fest. Koncerty odbędą się w Gliwicach i Opolu.

Koncerty:
23.10.2010 - Gliwice, Ruiny Teatru, godz. 19:00
24.10.2010 - Opolu, Filharmonia Opolska, godz. 19:00

Jeremy Colson jest nowoczesnym i bardzo utalentowanym muzykiem, który technicznie miesza mentalność rocka i punka. Swoją podróż muzyczną, która okazała się dla niego sposobem na życie, rozpoczął w wieku 13 lat. W 2001 roku został muzykiem w zespole Apartament 26 i swoją grą rozkołysał Ozzfest. Po krótkim czasie grał już z Michael Schenker Group - niemieckim zespołem rockowym, a później rozpoczął współpracę z Martim Friedmanen, z którym nagrał progresywny rockowy album. W 2002 r. Jeremy Colson spotkał się z Stevem Vaiem i po kilku wspólnych koncertach współpracował z nim w studio przy nowej płycie. Steve Vai sam opisuje go jako jednego ze swoich ulubionych muzyków, którzy to co robią - robią dobrze.

Krzysztof Misiak to gitarzysta, kompozytor, muzyk. Rozwija swoje własne projekty, których wspólnym mianownikiem jest wymyślony przez niego styl "Hate Jazz". Lider zespołu S.O.S. K. Laureat pierwszego miejsca w kategorii NAJLEPSZY GITARZYSTA ROCK w plebiscycie czytelników magazynu GITARA I BAS + BĘBNY w roku 2004 (Gitarowy Top '2004). Współpracował lub grał z artystyczną czołówką sceny rockowej, bluesowej i jazzowej w kraju (i nie tylko) do której należą m.in.: Natalia Kukulska, Wojtek Seweryn, Mietek Jurecki, Marek Raduli, Krzysztof Ścierański, Wojciech Pilichowski, Piotr Żaczek, Gregg Bissonette, Krystyna Prońko, Siona Neale i wielu innych.

Na gitarze basowej zagra Filip Sojka, muzyk sesyjny, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Znany jest szczególnie ze swojej pracy jako sideman z wieloma polskimi i światowymi wykonawcami różnych gatunków muzycznych. Prowadzi warsztaty instrumentalne w ramach festiwalu Rockowe Ogródki w Płocku. W swoim dorobku artystycznym ma również albumy solowe utrzymane w konwencji fusion, na których często można usłyszeć jego bardziej złożone technicznie kompozycje oraz bardziej solistyczne podejście do gitary basowej (np. "Bad Lieutenant" z płyty Powrót do Gry. Współpracował m.in. z: Kayah, Ewą Bem, Goranem Bregovicem, Mietkiem Szcześniakiem, Markiem Bałatą, Kubą Barachem oraz Leszkiem Możdżerem.

Cena biletu w przedsprzedaży 30/40 zł.

Bilety są już dostępne w Salonach Muzycznych Ragtime i punktach sprzedaży Ticket Portal oraz przed koncertem.

Czytaj cały program Drum Fest 2010

Black Record Store
Pozostałe newsy muzyczne Zobacz wszystkie
Zobacz także
<span>THE STROKES</span> Future Present Past EP

THE STROKES Future Present Past EP

<span>TARJA TURUNEN</span> The Brightest Void

TARJA TURUNEN The Brightest Void

<span>SAMARIS</span> Black Lights

SAMARIS Black Lights

<span>PETER BJORN AND JOHN</span> Breakin` Point

PETER BJORN AND JOHN Breakin` Point

<span>NEW MODEL ARMY</span> Winter

NEW MODEL ARMY Winter

<span>GOOD CHARLOTTE</span> Youth Authority

GOOD CHARLOTTE Youth Authority

<span>BARB WIRE DOLLS</span> Desperate

BARB WIRE DOLLS Desperate

<span>SINNIKA LANGELAND</span> The Magical Forest

SINNIKA LANGELAND The Magical Forest

 
Audio - październik 2016

Strefa Magazynu

Audio 10/2016

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio