Rock In Arena 2011

Rock In Arena 2011

Koncerty

Dodano: 25 listopad 2010

W sobotę 12 lutego 2011 r w Poznaniu odbędzie się kolejny koncert z cyklu Rock In Arena. W Arenie wystąpią najważniejsze formacje na polskiej rockowej scenie: Myslovitz, Coma, Strachy Na Lachy, Acid Drinkers, Happy Pills oraz Neony.

Rock In Arena 2011 to kontynuacja doskonale przyjętej, wyprzedanej do ostatniego miejsca ubiegłorocznej imprezy. Drugą edycję uświetni występ formacji Myslovitz, która aktualnie pod czujnym producenckim okiem Marcina Borsa pracuje nad nowym albumem, następcą "Happiness is easy" z 2006 roku. Myslovitz to jedna z najważniejszych grup lat dziewięćdziesiątych oraz obecnej dekady. Ich płyty "Z rozmyślań przy śniadaniu", "Miłość w czasach popkultury" czy "Korova Milky Bar" uważane są za szczytowe osiągnięcia polskiego rocka ostatnich lat.

W Arenie zagra także Coma. To bez wątpienia jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych XXI wieku. Wokalista formacji Piotr Rogucki uznawany jest ponadto za jedną z najbardziej charyzmatycznych postaci na polskiej scenie rockowej. Zespół ma na koncie kilka świetnie przyjętych płyt: "Pierwsze Wyjście z Mroku", "Zaprzepaszczone Siły Wielkiej Armii Świętych Znaków", "Hipertrofia" (ta przyniosła Comie trzy Fryderyki - w kategoriach Grupa Roku, Wokalista Roku oraz Album Roku / Rock) oraz wydane w 2010 "Live", "Symfonicznie" oraz "Excess".

Kierowana przez Grabaża Strachy Na Lachy to pierwszy z lokalnych akcentów Rock In Areny. Strachy opromienione otrzymaniem prestiżowej nagrody Mateusza Trójki nadal promują doskonały album "Dodekafonia" uważany za szczytowe osiągnięcie formacji.

Acid Drinkers to egendarna wielkopolska metalowa formacja. Niedawno wydała album "Fishdick zwei", świetnie przyjętą kontynuację płyty "Fishdick". Podobnie jak pierwsza część także "Dwójka" zawiera doskonałe covery piosenek pochodzących z najróżniejszych muzycznych bajek. Krążek promował singiel "Love Shack", przeróbka hitu B-52's, w którym gościnnie zaśpiewała Ania Brachaczek. Na płycie udziela się także Czesław Mozil.

Happy Pills to kolejny poznański zespół, jaki pojawi się w Arenie. To jedna z najciekawszych alternatywnych formacji lat dziewięćdziesiątych. Wydała wówczas świetne płyty "Soft" oraz "Lo-Fi". Współpracowała z legendarnym Schneiderem TM. Grupa rozwiązała się w 2001 krótko po wydaniu albumu "Smile". Wróciła na początku ubiegłego roku z nową wokalistką Natalią Fiedorczuk (Orchid, Pl.otki). Wiosną wydała nowy album "Retrosexual" z premierowym materiałem.

Na Rock In Arena wystąpi także grupa Neony. Wrocławska formacja to laureat nagrody jury tegorocznego Festiwalu w Jarocinie.

Bilety na Rock In Arena, w cenie 69 zł w przedsprzedaży oraz 79 w dniu koncertu, można kupować w punktach: CIM, Rock Long Luck, Gazeta Cafe, Carton Shop, bilety24.pl, ticketpro.pl oraz eventim.pl.

Go-Ahead

Coma - Czas globalnej niepogody

Black Record Store
Pozostałe newsy muzyczne Zobacz wszystkie
Zobacz także
<span>OLEŚ BROTHERS & ANTONI GRALAK</span> Primitivo

OLEŚ BROTHERS & ANTONI GRALAK Primitivo

<span>PAWEŁ WSZOŁEK QUINTET</span> Faith

PAWEŁ WSZOŁEK QUINTET Faith

<span>SABINA MECK</span> Love Is Here

SABINA MECK Love Is Here

<span>LIMBOSKI</span> W trawie. I inne jeszcze młode

LIMBOSKI W trawie. I inne jeszcze młode

<span>JOSIENNE CLARKE & BEN WALKER</span> Overnight

JOSIENNE CLARKE & BEN WALKER Overnight

<span>ALICJA MAJEWSKA</span> Wszystko może się stać

ALICJA MAJEWSKA Wszystko może się stać

<span>JUSTICE</span> Woman

JUSTICE Woman

<span>NATALIA SIKORA + VOO DOO DOG</span> Buried Alive in the Blues

NATALIA SIKORA + VOO DOO DOG Buried Alive in the Blues

 
Audio - kwiecień 2017

Strefa Magazynu

Audio 3/2017

Wreszcie tanie kolumny. Dobre i niedrogie. Tak, to możliwe. Nie obiecujemy i nie raportujemy żadnych rekordów i najwyższego wyrafinowania, ale każda z pięciu...

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio