Rock In Arena 2011

Rock In Arena 2011

Koncerty

Dodano: 25 listopad 2010

W sobotę 12 lutego 2011 r w Poznaniu odbędzie się kolejny koncert z cyklu Rock In Arena. W Arenie wystąpią najważniejsze formacje na polskiej rockowej scenie: Myslovitz, Coma, Strachy Na Lachy, Acid Drinkers, Happy Pills oraz Neony.

Rock In Arena 2011 to kontynuacja doskonale przyjętej, wyprzedanej do ostatniego miejsca ubiegłorocznej imprezy. Drugą edycję uświetni występ formacji Myslovitz, która aktualnie pod czujnym producenckim okiem Marcina Borsa pracuje nad nowym albumem, następcą "Happiness is easy" z 2006 roku. Myslovitz to jedna z najważniejszych grup lat dziewięćdziesiątych oraz obecnej dekady. Ich płyty "Z rozmyślań przy śniadaniu", "Miłość w czasach popkultury" czy "Korova Milky Bar" uważane są za szczytowe osiągnięcia polskiego rocka ostatnich lat.

W Arenie zagra także Coma. To bez wątpienia jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych XXI wieku. Wokalista formacji Piotr Rogucki uznawany jest ponadto za jedną z najbardziej charyzmatycznych postaci na polskiej scenie rockowej. Zespół ma na koncie kilka świetnie przyjętych płyt: "Pierwsze Wyjście z Mroku", "Zaprzepaszczone Siły Wielkiej Armii Świętych Znaków", "Hipertrofia" (ta przyniosła Comie trzy Fryderyki - w kategoriach Grupa Roku, Wokalista Roku oraz Album Roku / Rock) oraz wydane w 2010 "Live", "Symfonicznie" oraz "Excess".

Kierowana przez Grabaża Strachy Na Lachy to pierwszy z lokalnych akcentów Rock In Areny. Strachy opromienione otrzymaniem prestiżowej nagrody Mateusza Trójki nadal promują doskonały album "Dodekafonia" uważany za szczytowe osiągnięcie formacji.

Acid Drinkers to egendarna wielkopolska metalowa formacja. Niedawno wydała album "Fishdick zwei", świetnie przyjętą kontynuację płyty "Fishdick". Podobnie jak pierwsza część także "Dwójka" zawiera doskonałe covery piosenek pochodzących z najróżniejszych muzycznych bajek. Krążek promował singiel "Love Shack", przeróbka hitu B-52's, w którym gościnnie zaśpiewała Ania Brachaczek. Na płycie udziela się także Czesław Mozil.

Happy Pills to kolejny poznański zespół, jaki pojawi się w Arenie. To jedna z najciekawszych alternatywnych formacji lat dziewięćdziesiątych. Wydała wówczas świetne płyty "Soft" oraz "Lo-Fi". Współpracowała z legendarnym Schneiderem TM. Grupa rozwiązała się w 2001 krótko po wydaniu albumu "Smile". Wróciła na początku ubiegłego roku z nową wokalistką Natalią Fiedorczuk (Orchid, Pl.otki). Wiosną wydała nowy album "Retrosexual" z premierowym materiałem.

Na Rock In Arena wystąpi także grupa Neony. Wrocławska formacja to laureat nagrody jury tegorocznego Festiwalu w Jarocinie.

Bilety na Rock In Arena, w cenie 69 zł w przedsprzedaży oraz 79 w dniu koncertu, można kupować w punktach: CIM, Rock Long Luck, Gazeta Cafe, Carton Shop, bilety24.pl, ticketpro.pl oraz eventim.pl.

Go-Ahead

Coma - Czas globalnej niepogody

Black Record Store
Pozostałe newsy muzyczne Zobacz wszystkie
Zobacz także
<span>TOMASZ STAŃKO</span> Music for K

TOMASZ STAŃKO Music for K

<span>IVE MENDES</span> Bossa Romantica

IVE MENDES Bossa Romantica

<span>UMER / HOŁOWNIA</span> Bezsenna noc

UMER / HOŁOWNIA Bezsenna noc

<span>TIERNEY SUTTON BAND</span> The Sting Variations

TIERNEY SUTTON BAND The Sting Variations

<span>CHUCHO VALDES</span> Tribute To Irakere

CHUCHO VALDES Tribute To Irakere

<span>CATHERINE RUSSELL</span> Harlem On My Mind

CATHERINE RUSSELL Harlem On My Mind

<span>ANDREW BIRD</span> Are You Serious

ANDREW BIRD Are You Serious

<span>JERZY MAKSYMIUK</span> Encores

JERZY MAKSYMIUK Encores

 
Audio - marzec 2017

Strefa Magazynu

Audio 2/2017

W tym numerze tylko tematy stereofoniczne, ale o bardzo dużej rozpiętości gatunkowej i cenowej. Rozgrzewany się testem słuchawek w cenie ok. 1000 zł, aż dziesięć modeli...

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio