Koncert KAT w klubie Stodoła

Koncert KAT w klubie Stodoła

Koncerty

Dodano: 7 styczeń 2011

KAT - legenda sceny trash metalowej niebawem wystąpi w warszawskim klubie Stodoła. Koncert odbędzie się 27 stycznia.

Początek działalności kultowego, najważniejszego polskiego zespołu thrash metalowego datuje się na rok 1980. Do chwili wydania debiutanckiego singla "Ostatni tabor/ Noce Szatana", grupa zdobywała swe szlify podczas sesji nagraniowych dla PR Katowice (dzięki sesji zespół zaistniał na antenie stacji radiowych w kraju), jak również biorąc udział w wielu festiwalach rockowych. Ukoronowaniem tej pracy było zwycięstwo w plebiscycie publiczności na największym w latach 80. i 90. XX w Festiwalu Rockowym Muzyków Młodej Generacji Jarocin 81'.

Popularność singla w mediach zaowocowała dłuższą trasa koncertową u boku brytyjskiej grupy HANOI ROCKS. Zespół zyskuje wtedy znakomite recenzje i nagrywa debiutancki album "Metal and hell" dla belgijskiej firmy Ambush Records (maj 1986 r.) i jej polskiej wersji pt: "666" wydanej przez Klub Płytowy "Razem". Było to prekursorskie wydawnictwo dla polskiego thrash metalu.

KAT nawiązał współpracę z firmą Metal Mind Productions po czym bierze udział w festiwalu Metalmania ("Spodek"- Katowice), wraz z HELLOWEEN, OVERKILL, RUNNING WILD.

Występując jako gwiazda na festiwalu Jarocin 86', KAT zagościł w filmie dla telewizji BBC pt: "My blood, your blood", poświęconemu polskiemu rockowi. W lutym 1987 r. dwukrotnie wystąpił w katowickim Spodku z METALLICĄ. W tym samym roku ukazał się koncertowy album zespołu "38 minutes of life" zawierający zapisy utworów z Metalmanii i koncertów z METALLICĄ.

Kolejna płyta - "Oddech wymarłych światów" wydana w 1989 r. okazała się wyjątkową pozycją w dyskografii zespołu. Znajdują się tu utwory pełne nowatorskich rozwiązań muzycznych i brzmieniowych.

Różnice między muzykami spowodowały dwuletnią przerwę z działalności grupy, jednak w 1992 r. KAT powrócił z płytą "Bastard", dowodząc, że nadal jest prekursorem thrash metalu. Wiosną 1994 r. wydał album "Ballady", który ukazał jego spokojniejsze aczkolwiek niepozbawione zadzioru oblicze. W nagraniu tego materiału gościnnie bierze udział legenda polskiego rocka Józef Skrzek (SBB). Następnie zaś wiele koncertów , spośród których wartym odnotowania jest wspólny listopadowy koncert z MÖTORHEAD w Zabrzu.

1996 to rok, w którym wydany zostaje album monumentalny i podniosły w warstwie muzycznej i mocno osadzony w thrash metalu "Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach". W 1998 r. ukazuje się album "Szydercze zwierciadło" uwieńczony zostaje dużą trasą koncertową.

Ze względu na nagłą śmierć głównego gitarzysty Jacka Regulskiego w 2000 r. zespół zawiesił działalność, powracając w 2003 r. z olbrzymią i owianą sukcesem trasą koncertową zwaną "Kat on tour again". W 2005 r. na Mystic Festival, na którym gościem był IRON MAIDEN, grupa zarejestrowała płytę DVD pt.: "Somewhere in Poland".

Rekonstrukcja KATa okazała się być niezbyt fortunną. Pożądanym stało się przemianowanie zespołu na KAT & RK. Zmiana okazała się sukcesem.

W tym też czasie KAT & RK przygotowywał materiał na swoją nową płytę, poprzedzając ją wydawnictwem DVD "Życie po życiu" (rejestracji koncertu podsumowującej ostatni etap swojej działalności) w Mega Clubie-Katowice (14.04.07) i wieńcząc tym samym trasę koncertową luty – kwiecień 2007 r. Obecnie zespół kończy prace nad swoim nowym albumem, nie zaprzestając swej działalności koncertowej w kraju jak i za granicą.

KAT występuje w następującym składzie:

Roman Kostrzewski - wokal
Ireneusz Loth - perkusja
Piotr Radecki - gitara
Krzysztof Pistelok - gitara
Michal Laksa - bas

Ceny biletów: 37 zł (przedsprzedaż), 44 zł (w dniu koncertu)

Punkty sprzedaży biletów: Kasa klubu Stodoła (22 825 60 31, czynna: pn-pt 9:00-21:00, sob 9:00-14:00) oraz Sklepy Media Markt i Saturn, Bileterie Empik oraz punkty sprzedaży Ticketpro (ticketpro.pl ) i Eventim (eventim.pl) na terenie całego kraju.

Otwarcie drzwi o godz. 19:00.

Klub Stodoła
ul. Batorego 10

KAT - Ostatni Tabor

Black Record Store
Pozostałe newsy muzyczne Zobacz wszystkie
Zobacz także
<span>THE STROKES</span> Future Present Past EP

THE STROKES Future Present Past EP

<span>TARJA TURUNEN</span> The Brightest Void

TARJA TURUNEN The Brightest Void

<span>SAMARIS</span> Black Lights

SAMARIS Black Lights

<span>PETER BJORN AND JOHN</span> Breakin` Point

PETER BJORN AND JOHN Breakin` Point

<span>NEW MODEL ARMY</span> Winter

NEW MODEL ARMY Winter

<span>GOOD CHARLOTTE</span> Youth Authority

GOOD CHARLOTTE Youth Authority

<span>BARB WIRE DOLLS</span> Desperate

BARB WIRE DOLLS Desperate

<span>SINNIKA LANGELAND</span> The Magical Forest

SINNIKA LANGELAND The Magical Forest

 
Audio - październik 2016

Strefa Magazynu

Audio 10/2016

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio