Ian Paice na 21 Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym

Ian Paice na 21 Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym

Koncerty

Dodano: 4 wrzesień 2012

W niedzielę 30 września w Filharmonii Opolskiej, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego, wystąpi Ian Paice & Moonstone Project.

Ian Paice to wybitny brytyjski perkusista, założyciel i jedyny członek Deep Purple, który brał udział w nagraniach wszystkich płyt zespołu. Miał 15 lat, gdy dostał swój pierwszy zestaw perkusyjny.

Profesjonalną karierę rozpoczął pod koniec lat 50 XX w. w zespole swojego ojca. W 1968 r. wziął udział w przesłuchaniu do Roundabout, która wkrótce zmieniła nazwę na Deep Purple. Wraz z Richiem Blackmoor`em, Rodem Evansem, Jonem Lordem i Nickiem Simperem stworzyli niezapomniany skład, który nagrał w 1968 r. albumy "Shades of Deep Purple" i "Book of Taliesyn".

Po wydaniu "In Rock" (1970), "Fireball" (1971), "Machine Head" i "Made in Japan" (1972) oraz "Who Do You Think We Are" (1973), do Deep Purple - w miejsce Evansa i Simpera dołączyli Ian Gillian i Roger Glover. Deep Purple stał się wtedy jednym z najbardziej znanych zespołów rockowych na świecie.

Wyczerpujący harmonogram tras koncertowych oraz tarcia wewnątrz grupy doprowadziły do odejścia Gilliana i Glovera. W latach 1974 - 1976 skład Deep Purple znowu uległ zmianie, a jedynymi pierwotnymi członkami grupy zostali Ian Paice i Jon Lord.

Kolejne cztery albumy wydane w tym burzliwym okresie to "Burn" i "Stormbringer" w (1974), "Come Taste the Band" (1975). oraz "Made in Europe" w 1976 r., zanim grupa oficjalnie zawiesiła działalność.

W trakcie swojej kadencji z Deep Purple Ian Paice udzielał się jako muzyk sesyjny, grając m.in. z Velvet Underground. Podczas zawieszenia działań muzycznych Deep Purple, pod koniec lat 70 i na początku lat 80 XX w., brał udział w nagraniach u takich artystów jak Maggie Bell, Kirby, Bernie Marsden oraz Ken Hensley.

Pozytywnie odpowiedział na kilka zaproszeń, by zagrać też w zespołach Trio Paice, Ashton & Lord, Whitesnake, a także u Gary`ego Moore`a. W 1989 r. wziął udział w nagraniach ścieżki dźwiękowej do "Lethal Weapon II", następnie powrócił do reaktywowanego Deep Purple.

Początek koncertu o godz. 19:00.

materiały prasowe

Black Record Store
Pozostałe newsy muzyczne Zobacz wszystkie
Zobacz także
<span>PLACEBO</span> A Place For Us To Dream

PLACEBO A Place For Us To Dream

<span>KRZYSZTOF KRAWCZYK</span> Duety

KRZYSZTOF KRAWCZYK Duety

<span>LARRY CORYELL</span> Barefoot Man: Sanpaku

LARRY CORYELL Barefoot Man: Sanpaku

<span>THE BAD PLUS</span> It`s Hard

THE BAD PLUS It`s Hard

<span>ANNA GADT</span> Renaissance

ANNA GADT Renaissance

<span>BOB DYLAN</span> The Real Royal Albert Hall 1966 Concert

BOB DYLAN The Real Royal Albert Hall 1966 Concert

<span>ERIC GALES</span> Middle of the Road

ERIC GALES Middle of the Road

<span>CAR SEAT HEADREST</span> Teens of Denial

CAR SEAT HEADREST Teens of Denial

 
Audio - maj 2017

Strefa Magazynu

Audio 4/2017

Pięć wzmacniaczy w okolicach 4000 zł pokazuje różnorodność współczesnych konstrukcji. Dawny audiofilski minimalizm nie jest już modą powszechnie obowiązującą, gdyż...

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio