Ian Paice na 21 Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym

Ian Paice na 21 Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym

Koncerty

Dodano: 4 wrzesień 2012

W niedzielę 30 września w Filharmonii Opolskiej, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego, wystąpi Ian Paice & Moonstone Project.

Ian Paice to wybitny brytyjski perkusista, założyciel i jedyny członek Deep Purple, który brał udział w nagraniach wszystkich płyt zespołu. Miał 15 lat, gdy dostał swój pierwszy zestaw perkusyjny.

Profesjonalną karierę rozpoczął pod koniec lat 50 XX w. w zespole swojego ojca. W 1968 r. wziął udział w przesłuchaniu do Roundabout, która wkrótce zmieniła nazwę na Deep Purple. Wraz z Richiem Blackmoor`em, Rodem Evansem, Jonem Lordem i Nickiem Simperem stworzyli niezapomniany skład, który nagrał w 1968 r. albumy "Shades of Deep Purple" i "Book of Taliesyn".

Po wydaniu "In Rock" (1970), "Fireball" (1971), "Machine Head" i "Made in Japan" (1972) oraz "Who Do You Think We Are" (1973), do Deep Purple - w miejsce Evansa i Simpera dołączyli Ian Gillian i Roger Glover. Deep Purple stał się wtedy jednym z najbardziej znanych zespołów rockowych na świecie.

Wyczerpujący harmonogram tras koncertowych oraz tarcia wewnątrz grupy doprowadziły do odejścia Gilliana i Glovera. W latach 1974 - 1976 skład Deep Purple znowu uległ zmianie, a jedynymi pierwotnymi członkami grupy zostali Ian Paice i Jon Lord.

Kolejne cztery albumy wydane w tym burzliwym okresie to "Burn" i "Stormbringer" w (1974), "Come Taste the Band" (1975). oraz "Made in Europe" w 1976 r., zanim grupa oficjalnie zawiesiła działalność.

W trakcie swojej kadencji z Deep Purple Ian Paice udzielał się jako muzyk sesyjny, grając m.in. z Velvet Underground. Podczas zawieszenia działań muzycznych Deep Purple, pod koniec lat 70 i na początku lat 80 XX w., brał udział w nagraniach u takich artystów jak Maggie Bell, Kirby, Bernie Marsden oraz Ken Hensley.

Pozytywnie odpowiedział na kilka zaproszeń, by zagrać też w zespołach Trio Paice, Ashton & Lord, Whitesnake, a także u Gary`ego Moore`a. W 1989 r. wziął udział w nagraniach ścieżki dźwiękowej do "Lethal Weapon II", następnie powrócił do reaktywowanego Deep Purple.

Początek koncertu o godz. 19:00.

materiały prasowe

Black Record Store
Pozostałe newsy muzyczne Zobacz wszystkie
Zobacz także
<span>ANDRZEJ KORZYŃSKI</span> Muzyka z filmów w reżyserii Andrzeja Wajdy

ANDRZEJ KORZYŃSKI Muzyka z filmów w reżyserii Andrzeja Wajdy

<span>MARK LANEGAN BAND</span> Gargoyle

MARK LANEGAN BAND Gargoyle

<span>FORMATION</span> Look At The Powerful People

FORMATION Look At The Powerful People

<span>SPOON</span> Hot Thoughts

SPOON Hot Thoughts

<span>KRZYSZTOF POPEK</span> Fresh Air Project

KRZYSZTOF POPEK Fresh Air Project

<span>BILLY PORTER</span> The Soul Of Richard Rogers

BILLY PORTER The Soul Of Richard Rogers

<span>AVISHAI COHEN</span> Cross My Palm With Silver

AVISHAI COHEN Cross My Palm With Silver

<span>NOAH WALL</span> Down Home Blues

NOAH WALL Down Home Blues

 

 

 
Audio - lipiec - sierpień 2017

Strefa Magazynu

Audio 7-8/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio