La Paz wydaje debiutancką płytę

La Paz wydaje debiutancką płytę

Premiery

Dodano: 12 grudzień 2011

Metal Mind Productions w lutym wyda album "Granite" - pierwszą płytę sygnowaną nazwą Doogie White & La Paz.

Zespół La Paz powstał w Lanarkshire w Szkocji latem 1984 roku w składzie Chic McSherry (gitary), Doogie White (wokal) i Alex Carmichael (bas). Choć wcześniej muzycy grali w lokalnych klubach i często wpadali na siebie, nie mieli okazji razem pracować aż do tego momentu.

Podczas pierwszej wspólnej próby nastąpiło błyskawiczne porozumienie - cała trójka lubiła bowiem taką samą muzykę i miała takich samych muzycznych bohaterów (Deep Purple, Rainbow, Journey, Gary Moore). Decyzja mogła być tylko jedna - rozpoczęcie poszukiwań pozostałych muzyków aby móc grać koncerty. W pierwszej kolejności szukano klawiszowca, który miał ich wyróżnić od innych, wyłącznie gitarowych zespołów, dominujących na ówczesnym rynku muzycznym. Wkrótce do tria dołączył Andy Mason i choć nadal był uczniem szkoły idealnie wpasował się w skład La Paz.

W całym okresie istnienia zespołu przez La Paz przewinęła się cała masa perkusistów. Bezsprzecznie najgłośniejszym i najbardziej utalentowanym był i nadal jest ich aktualny - Paul McManus.

W tamtym okresie La Paz regularnie koncertował, czasem nawet  100 razy w ciągu roku. Grali m.in. w słynnym klubie Marquee w Londynie jak również na festiwalach w Milton Keynes. Byli regularnie obecni na łamach magazynu Kerrang!, wzbudzali zainteresowanie wielu brytyjskich i amerykańskich firm fonograficznych, ostatecznie uzgadniając trzypłytowy kontrakt płytowy z jedną z nich. Ale niestety - z niewyjaśnionych nigdy przyczyn do podpisania kontraktu nie doszło.

Tak się czasem zdarza w muzycznym biznesie. Był to olbrzymi cios i zespół nie przetrwał tej próby. Ich ostatni koncert odbył się 15 października 1988 roku, po czym Doogie wyjechał do Londynu, gdzie w kolejnych latach współpracował z zespołami jak Midnight Blue, Rainbow, Cornerston, Yngwie Malmsteen czy obecnie z Tank. Rok po rozpadzie La Paz zagrał jeszcze jeden koncert, a później miał krótki występ w klubie w Glasgow podczas 40. urodzin Chica.

W styczniu 2008 legendarny DJ radia 96.3 Rock Radio, Tom Russell, zadzwonił do Doogiego i poprosił go o akustyczne wykonanie kilku utworów La Paz podczas urodzinowej imprezy radiostacji. Doogie zgodził się i zaproponował Chickowi, aby akompaniował mu na gitarze. "To było jak wybuch, który obudził w nas tak wiele wspaniałych wspomnień, że zdecydowaliśmy się nadać mu ponownie większy wymiar" - mówi Chic.

Zespół, już w pełnym składzie, rozpoczął próby. Wkrótce panowie zagrali trzy koncerty, które okazały się olbrzymim sukcesem. I tak kwestia ponownego nagrania niektórych piosenek została podjęta przez Paula: "A co gdybyśmy spróbowali...".

Produkcją "Granite" zajęli się Doogie i Chic, mixiem i masteringiem Rolf Munkes.

Metal Mind Productions wyda płytę "Granite" w Polsce i Europie 13 lutego 2012 roku. Premiera w Stanach Zjednoczonych przewidziana jest na 6 marca 2012. Okładkę płyty zaprojektował polski grafik Jarosław Wieczorek.

Tracklista:

1. Too Good To Lose
2. This Boy
3. Lesson In Love
4. Amy
5. Just For Today
6. What Do You Say
7. Still In Love
8. Young And Restless
9. Shame The Dev

Metal Mind

Zobacz też:

Black Record Store
Harry Potter
Pozostałe newsy muzyczne Zobacz wszystkie
Zobacz także
<span>CHINA MOSES</span> Nightintales

CHINA MOSES Nightintales

<span>WOLFGANG HAFFNER</span> Kind of Spain

WOLFGANG HAFFNER Kind of Spain

<span>KATHRINE WINDFELD</span> Latency

KATHRINE WINDFELD Latency

<span>PORTUGAL. THE MAN</span> Woodstock

PORTUGAL. THE MAN Woodstock

<span>STEPHAN MICUS</span> Inland Sea

STEPHAN MICUS Inland Sea

<span>RIDE</span> Weather Diaries

RIDE Weather Diaries

<span>CHUCK BERRY</span> Chuck

CHUCK BERRY Chuck

<span>JOONSAM</span> A Door

JOONSAM A Door

 

 

 
Audio - październik 2017

Strefa Magazynu

Audio 10/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio