Strachy Na Lachy, Frank Turner, Włochaty, Tres.B oraz Dr Misio w Jarocinie

Strachy Na Lachy, Frank Turner, Włochaty, Tres.B oraz Dr Misio w Jarocinie

Premiery

Dodano: 16 kwiecień 2013

Znamy kolejne zespoły, które wystąpią na odbywającym się w dniach 19-21 lipca Festiwalu w Jarocinie. Będą to: Strachy Na Lachy, Frank Turner, Włochaty, Tres B oraz Dr Misio.

Strachy na Lachy to projekt powołany do życia w 2002 roku przez Krzysztofa "Grabaża" Grabowskiego i Andrzeja "Kozaka" Kozakiewicza, założycieli Pidżamy Porno. Zespół debiutował w 2003 roku. W lutym 2013 roku miała miejsce premiera najnowszej płyty zespołu "!TO!", promowanej przez single "Mokotów" oraz "I Can’t Get No Gratisfaction". Album zebrał doskonałe recenzje i już dzisiaj ma status jednego z najwybitniejszych krążków w dyskografii Strachów.

Frank Turner to brytyjski wokalista folk rockowy i hard core’owy. Karierę solową rozpoczął w roku 2004, po rozpadzie jego poprzedniego zespołu Million Dead, grającego melodyjny post-hardcore punk. Zadebiutował albumem "Sleep Is For The Week" wydanym przez Xtra Mile Recordings. Muzyka Franka Turnera inspirowana jest klasycznym rockiem akustycznym, folkiem oraz punkiem. W swoich utworach Turner oscyluje między surowymi, prostymi układami chwytów a bardziej wyrafinowaną konstrukcją (szczególnie w nowszych utworach).

Włochaty to zespół pochodzący ze Szczecina. Swój pierwszy koncert zagrał w 1987 roku. W 1991 wydał pierwszą kasetę "For Sale" w stu egzemplarzach. Od zawsze w swoim przekazie radykalny, związany ze sceną niezależną, alternatywną oraz społecznymi ruchami wolnościowymi, ekologicznymi. Grupa ma na swoim koncie koncerty w Polsce i za granicą oraz siedm płyt studyjnych, dwa single, jedną płytę koncertową oraz książkę "Dopisać swój wers...". Ostatni krążek "Wbrew wszystkiemu" ukazał się w 2010 roku nakładem wydawnictwa 'Pasażer'.  Zespół ma na koncie współpracę z takimi organizacjami jak Amnesty International , Greenpeace, Stowarzyszenie Nigdy Więcej czy Fundacja ‘Inna Przestrzeń’ na rzecz Wolnego Tybetu.

Grupa Tres.B składa się z Polki (Misia Furtak) i dwóch muzyków o międzynarodowym rodowodzie (gitarzysta Olivier Heim ma amerykańskie i holenderskie obywatelstwo, perkusista, Thomas Pettit, brytyjsko-duńskie korzenie). Nazwa zawiązanego w Danii zespołu oznacza (z francuskiego) "bardzo.B" i jest odnośnikiem do muzyki klasy B, surowej, nieoszlifowanej. W ich muzyce możemy doszukać się także echa Sonic Youth.  Płyta została uhonorowana nagrodą Fryderyki 2011 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Druga płyta "40 Winks of Courage" przyniosła im uznanie mediów i Paszport Polityki 2012.

Dr Misio, to męska załoga pod wodzą Arka Jakubika – aktora, scenarzysty, reżysera związanego z ambitnymi projektami filmowymi na kulturalnej mapie Polski, znanego głównie ze świetnych ról dramatycznych w filmach Wojtka Smarzowskiego ("Wesele", "Dom zły", "Drogoówka") oraz z roli managera legendarnej Paktofoniki w filmie "Jesteś Bogiem". Arek wyreżyserował m.in. teatralnego "Jeźdźca burzy" z muzyką The Doors i debiutancką fabułę "Prosta historia o miłości" – Grand Prix Kina Niezależnego na Festiwalu w Gdyni z Magdą Popławską, Rafałem Maćkowiakiem & Bartkiem Topą w rolach głównych.

Nazwę Dr Misio przekornie zaczerpnięto z tekstu "Dr Misio" pisarza, redaktora m.in. działu "Kultura" G. W., wyróżnionego nagrodą Czytelników Literackiej "Nike" – Krzysztofa Vargi o schizoidalnej naturze człowieka. Oprócz twórczości Krzysztofa Vargi zespół w warstwie literackiej może poszczycić się słowami Marcina Świetlickiego. Debiutancki album, zatytułowany "Młodzi" ukazał się pod skrzydłami wytwórni Universal Music Polska. Płytę nagrano w 2012 u Adama Toczko w Elektra Studio z Olafem Deriglasoffem w roli producenta muzycznego.

Jarocinfestiwal.pl

Black Record Store
Pozostałe newsy muzyczne Zobacz wszystkie
Zobacz także
<span>TOMASZ STAŃKO</span> Music for K

TOMASZ STAŃKO Music for K

<span>IVE MENDES</span> Bossa Romantica

IVE MENDES Bossa Romantica

<span>UMER / HOŁOWNIA</span> Bezsenna noc

UMER / HOŁOWNIA Bezsenna noc

<span>TIERNEY SUTTON BAND</span> The Sting Variations

TIERNEY SUTTON BAND The Sting Variations

<span>CHUCHO VALDES</span> Tribute To Irakere

CHUCHO VALDES Tribute To Irakere

<span>CATHERINE RUSSELL</span> Harlem On My Mind

CATHERINE RUSSELL Harlem On My Mind

<span>ANDREW BIRD</span> Are You Serious

ANDREW BIRD Are You Serious

<span>JERZY MAKSYMIUK</span> Encores

JERZY MAKSYMIUK Encores

 
Audio - marzec 2017

Strefa Magazynu

Audio 2/2017

W tym numerze tylko tematy stereofoniczne, ale o bardzo dużej rozpiętości gatunkowej i cenowej. Rozgrzewany się testem słuchawek w cenie ok. 1000 zł, aż dziesięć modeli...

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio