Doug Paisley

DOUG PAISLEY
Doug Paisley

Folk

Kiedy ostatnio, po raz n-ty w moim życiu oglądałem film "Kill Bill Vol. 2", jak zwykle zachwycałem się niesamowitą ścieżką dźwiękową, w tym wspaniałym fragmentem z piosenką Johnny'ego Casha. Gdy po raz pierwszy w utworze "What About Us?" usłyszałem Douga Paisleya, jego muzyka skojarzyła mi się właśnie z dziełem Quentina Tarantino.

Doug Paisley to wykonawca muzyki, który idealnie pasuje do tego przykładu, gdyż nagrywa dźwięki łączące kilka światów. Jest to bowiem artysta współczesny, który odwołuje się w swojej twórczości do korzeni folku i country. Nie jest to drugi Bob Dylan czy potomek Neila Younga. Nie sądzę byśmy kiedykolwiek w tym gatunku mieli kolejnych, tak wpływowych artystów. Jednak Doug w tym co robi jest perfekcyjny. Zachowuje swój charakter, a jego muzyka jest subtelna, ciepła i klimatyczna.

Świetnym pomysłem było otworzenie albumu utworem "What About Us?", którego przytulny nastrój potęgują dźwięki organów. Z takim początkiem, później wydaje się, że już bez trudu artysta prowadzi nas przez kolejnych osiem kompozycji. Cieszy fakt, że nie jest ich więcej i że coraz liczniejsi muzycy zdają sobie sprawę, że ilość nie zawsze idzie w parze z jakością

Doug Paisley nagrał album bardzo eklektyczny, świetny na inaugurację wieczoru: samotnego lub we dwoje. Elementy country są tu wyważone i nie ma mowy o wykorzystaniu czegokolwiek obciachowego z tego gatunku. Najważniejsze jednak, że słuchanie płyty sprawia ogromną przyjemność i czuje się, że nie ma tu sztuczności. Nikt nie kazał Dougowi nagrać właśnie takiego albumu. On po prostu czuł, że spełnia się w tych dźwiękach. To esencja tego co w latach 70. odegrałoby niemałą rolę w budowaniu muzycznego rynku. Dzisiaj trafi do garstki uważnych słuchaczy, którzy ponadto przekonają się, że ostatnio pojawia się coraz więcej interesujących artystów z Kanady. To sukces, że w czasach iPodów takie płyty mogą jeszcze powstawać.

M. Kubicki
No Quarter

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Zakupy

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>DEAR READER</span> Day Fever

DEAR READER Day Fever

<span>LIVINGSTON TAYLOR</span> Safe Home

LIVINGSTON TAYLOR Safe Home

<span>ASGEIR</span> Afterglow

ASGEIR Afterglow

<span>LAURA MARLING</span> Semper Femina

LAURA MARLING Semper Femina

<span>JOSIENNE CLARKE & BEN WALKER</span> Overnight

JOSIENNE CLARKE & BEN WALKER Overnight

<span>DAVID GRAY</span> The Best Of

DAVID GRAY The Best Of

<span>KATHRYN WILLIAMS</span> Hypoxia

KATHRYN WILLIAMS Hypoxia

<span>SILJE NERGAARD</span> Chain of Days

SILJE NERGAARD Chain of Days

 

 

 
Audio - październik 2017

Strefa Magazynu

Audio 10/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio