Häng Dom

PASSIV DÖDSHJÄLP
Häng Dom

Hardcore

Passiv Dödshjälp to pięciu kolesi ze Szwecji, którzy zdecydowali się na granie charakterystycznej dla ich regionu odmiany hardcore`a - bardzo crustowego, brudnego i opartego na rock`n`rollowym feelingu. Ale na początek może garść suchych faktów biograficznych.

Panowie pochodzą z miasta Gävle, a swoją działalność zaczęli w 2007 roku. Rok później wydali sumptem Halvfabrikat Records swoje pierwsze 8-utworowe demo na C D-R. Następnie przyszedł czas na wydawnictwo dzielone z niemniej zacnym norweskim bandem - Livstid, tym razem w formacie siedmiocalowej płytki.

"Häng Dom" przynosi nam 12 (plus intro) szybkich numerów, które rzadko przekraczają granicę 2:30 minut.  Tak jak wspomniałem wyżej, nie uświadczymy tutaj wypieszczonego godzinami w najlepszym studio brzmienia. W tym aspekcie muzycy skupili się na tradycyjnym punkowym brudzie, który w tej muzyce jak najbardziej się sprawdza i w sumie ciężko sobie wyobrazić tę produkcję w bardziej sterylnej postaci.

Mimo samej surowej brzmieniowej otoczki (która oczywiście ma niezaprzeczalny wpływ na atmosferę płyty), muzyka broni się sama, od początku zaskakuje swoją melodyjnością i momentami wręcz przebojowością. Passiv Dödshjälp uderza prosto z mostu, bez zbędnych ceregieli i niepotrzebnego muzycznego onanizmu. Typowo punkowo-rock`n`rollowe riffy fantastycznie łączą się z niezwykle wciągającymi melodiami w tle. Całość utrzymana jest w dość szybkich tempach, choć nie brak jest tutaj ciekawych przejść, monumentalnych zwolnień czy zatrzymań, dzięki czemu materiał jest jeszcze bardziej wartościowy. Samą muzykę świetnie uzupełnia naładowany nieposkromioną agresją, brudna barwa głębokiego krzyku. 

Reasumując - jeśli ktoś lubi d-beatowe granie w stylu Victims, Disfear czy Skitsystem - ta pozycja jest zdecydowanie dla niego.

Kwiecio

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>STEPHAN MICUS</span> Inland Sea

STEPHAN MICUS Inland Sea

<span>PARISIEN-PEIRANI-SCHAERER-WOLNY</span> Out Of Land

PARISIEN-PEIRANI-SCHAERER-WOLNY Out Of Land

<span>GRZECH PIOTROWSKI</span> Lech Czech i Rus

GRZECH PIOTROWSKI Lech Czech i Rus

<span>PAWEŁ ŁUKASZEWSKI</span> Motets

PAWEŁ ŁUKASZEWSKI Motets

<span>AVI AVITAL/OMER AVITAL</span> Avital Meets Avital

AVI AVITAL/OMER AVITAL Avital Meets Avital

<span>MAX RICHTER</span> Infra

MAX RICHTER Infra

<span>DR MISIO</span> Zmartwychwstaniemy

DR MISIO Zmartwychwstaniemy

<span>JOHN PIZZARELLI</span> Sinatra & Jobim @ 50

JOHN PIZZARELLI Sinatra & Jobim @ 50

 

 

 
Audio - październik 2017

Strefa Magazynu

Audio 10/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio