Häng Dom

PASSIV DÖDSHJÄLP
Häng Dom

Hardcore

Passiv Dödshjälp to pięciu kolesi ze Szwecji, którzy zdecydowali się na granie charakterystycznej dla ich regionu odmiany hardcore`a - bardzo crustowego, brudnego i opartego na rock`n`rollowym feelingu. Ale na początek może garść suchych faktów biograficznych.

Panowie pochodzą z miasta Gävle, a swoją działalność zaczęli w 2007 roku. Rok później wydali sumptem Halvfabrikat Records swoje pierwsze 8-utworowe demo na C D-R. Następnie przyszedł czas na wydawnictwo dzielone z niemniej zacnym norweskim bandem - Livstid, tym razem w formacie siedmiocalowej płytki.

"Häng Dom" przynosi nam 12 (plus intro) szybkich numerów, które rzadko przekraczają granicę 2:30 minut.  Tak jak wspomniałem wyżej, nie uświadczymy tutaj wypieszczonego godzinami w najlepszym studio brzmienia. W tym aspekcie muzycy skupili się na tradycyjnym punkowym brudzie, który w tej muzyce jak najbardziej się sprawdza i w sumie ciężko sobie wyobrazić tę produkcję w bardziej sterylnej postaci.

Mimo samej surowej brzmieniowej otoczki (która oczywiście ma niezaprzeczalny wpływ na atmosferę płyty), muzyka broni się sama, od początku zaskakuje swoją melodyjnością i momentami wręcz przebojowością. Passiv Dödshjälp uderza prosto z mostu, bez zbędnych ceregieli i niepotrzebnego muzycznego onanizmu. Typowo punkowo-rock`n`rollowe riffy fantastycznie łączą się z niezwykle wciągającymi melodiami w tle. Całość utrzymana jest w dość szybkich tempach, choć nie brak jest tutaj ciekawych przejść, monumentalnych zwolnień czy zatrzymań, dzięki czemu materiał jest jeszcze bardziej wartościowy. Samą muzykę świetnie uzupełnia naładowany nieposkromioną agresją, brudna barwa głębokiego krzyku. 

Reasumując - jeśli ktoś lubi d-beatowe granie w stylu Victims, Disfear czy Skitsystem - ta pozycja jest zdecydowanie dla niego.

Kwiecio

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
<span>IVE MENDES</span> Bossa Romantica

IVE MENDES Bossa Romantica

<span>MONIKA BORZYM</span> Back to the Garden

MONIKA BORZYM Back to the Garden

<span>TAKUYA KURODA</span> Zigzagger

TAKUYA KURODA Zigzagger

<span>LEONARD COHEN</span> You Want It Darker

LEONARD COHEN You Want It Darker

<span>ZSÓFIA BOROS</span> Local Objects

ZSÓFIA BOROS Local Objects

<span>JAMIE LIDELL</span> Building a Beginning

JAMIE LIDELL Building a Beginning

<span>GRAŻYNA SZAPOŁOWSKA</span> Kochaj mnie

GRAŻYNA SZAPOŁOWSKA Kochaj mnie

<span>WILCO</span> Schmilco

WILCO Schmilco

 
Audio - marzec 2017

Strefa Magazynu

Audio 2/2017

W tym numerze tylko tematy stereofoniczne, ale o bardzo dużej rozpiętości gatunkowej i cenowej. Rozgrzewany się testem słuchawek w cenie ok. 1000 zł, aż dziesięć modeli...

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio