Silesia Hardcore

STONE HEART
Silesia Hardcore

Hardcore

Mikołowski Stone Heart nie rozpieszcza fanów kolejnym wydawnictwami, ale to może i lepiej, bo gdyby nagrywali co roku coś nowego, pewnie odczulibyśmy przesyt dwuminutowych utworów utrzymanych w konwencji hc a`la Blacklisted/No Turning Back.

Pomijając ogólną odtwórczość, jako taki angielski i raczej niezbyt fascynujące teksty, "Silesia Hardcore" to perfekcyjne odzwierciedlenie śląskiej sceny hc. Stone Heart wali w pysk prosto, ale z pasją, i mimo wszystko talentem, jakiego inni mogą pozazdrościć. Ta młoda załoga ma w sobie ogromny potencjał, który być może kiedyś zostanie w pełni wykorzystany (choćby w dłuższych utworach), a kto wie, da Bóg to pojawią się jakieś solówki.

Jednak mimo że "Silesia Hardcore" to naprawdę bardzo solidny materiał, to pozostawia niedosyt. Raptem osiem utworów, klasycznie jak na ten zespół, trwa niespełna siedemnaście minut. Z drugiej strony Stone Heart nie grają wiele dłuższych koncertów, no, może czasem pykną trzydzieści minut, więc na upartego mają arsenał utworów gotowych na potrzeby nowego seta.

Prócz czasu trwania (który paradoksalnie jest i nie jest wadą) mankamentem "Silesia Hardcore” jest ogólny angielski Tackiego oraz raczej niezbyt wyszukany zasób słów. Co prawda tłumaczę to sobie tym, że "mniej" i "prościej” w tym wypadku znaczy po prostu lepiej. Wokalnie Tackiego wspierają Dominik z Sight To Behold i Kuba z nieodżałowanego Minority. Oba featuringi (+ Tomicher z Sight To Behold w chórkach) fajnie wpisały się w muzykę Stone Heart i ciekaw jestem, czy dojdzie do nich również na żywo. A to mam nadzieję, że stanie się szybciej niż za miesiąc w listopadzie.

Grzegorz "Chain” Pindor

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
<span>PSI</span> Horizonte

PSI Horizonte

<span>THUNDERCAT</span> Drunk

THUNDERCAT Drunk

<span>RAGE'N'BONE MAN</span> Human

RAGE'N'BONE MAN Human

<span>MAREK DYJAK</span> Pierwszy śnieg

MAREK DYJAK Pierwszy śnieg

<span>MIKE OLDFIELD</span> Return To Ommadawn

MIKE OLDFIELD Return To Ommadawn

<span>SAMPHA</span> Process

SAMPHA Process

<span>LARRY CORYELL</span> Barefoot Man: Sanpaku

LARRY CORYELL Barefoot Man: Sanpaku

<span>RICHARD BONA & MANDEKAN CUBANO</span> Heritage

RICHARD BONA & MANDEKAN CUBANO Heritage

 

 

 
Audio - czerwiec 2017

Strefa Magazynu

Audio 5/2017

Kolejny test kolumn głośnikowych obejmuje zakres 2500-3000 zł, a więc propozycje "dla ludzi"; znane marki wydają się być gwarancją przynajmniej przyzwoitego poziomu,...

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio