Bestial Castigation

TERRORDOME / DEKAPITATED
Bestial Castigation

Elektro thrash

Fala retro thrashu na całe szczęście już ustąpiła i ostali się jedynie najlepsi. Jak widać po tym splicie zarówno nasi krajanie, jak i muzycy o śniadej cerze zza oceanu, próbują swoich sił w klasycznej, bezpardonowej młócce.

Krakowska załoga Terrordome zasłynęła z grania "na wkurwie", bez listości, zrzynając z S.O.D, czasem Napalm Death, D.R.I, Ratos de Porao i Sacrofago. Generalnie panowie rozkładay akcenty tak, aby słuchacz nie miał żadnych wątpliwości, co do intencji zespołu. Ma być głośno, niesamowicie szybko, ale gdzieś w tym szaleństwie musi tkwić metoda.

Bo mimo że materiał Terrordome to przeważnie typowa crossover`owa jazda bez trzymanki, nie rzadko z blastem, to nasi krajanie doskonale wiedzą, jak operować swoimi instrumentami. I wbrew pozorom granie takich a nie innych dźwięków wymaga dość solidnego warsztatu. Tego zaś Terrordome odmówić nie można. Pomysłów również, ale należy tutaj zaznaczyć, że młodsi słuchacze metalu albo core`a raczej tego nie skumają i Terrordome potraktują jako ciekawostkę. A szkoda, bo jest to jeden z niewielu zespołów na naszej obecnej scenie, z którego można być dumnym.

Co zaś się tyczy bandu, z którym terrorwdom (he,he) dzieli tego splita, to z przykrością stwierdzam, że ich chilijska wersja niemal tego samego wypada słabo, biednie. Mniemam, że sofixy mają za ciasne, bo choćby pałker gra mało przekonująco, na siłę i wyraźnie - wespół z basistą - męczy klasyczną bułę.

Tyle. Bo co tu więcej pisać, skoro "Bestial Castigation" trwa raptem 20 minut. A na upartego mógłby tylko 10. Bo liczy się tylko Terrordome.

Grzegorz "Chain" Pindor

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
<span>SAMARIS</span> Black Lights

SAMARIS Black Lights

<span>NEW MODEL ARMY</span> Winter

NEW MODEL ARMY Winter

<span>GOOD CHARLOTTE</span> Youth Authority

GOOD CHARLOTTE Youth Authority

<span>SINNIKA LANGELAND</span> The Magical Forest

SINNIKA LANGELAND The Magical Forest

 This Is Where I Live

This Is Where I Live

<span>YUNA</span> Chapters

YUNA Chapters

<span>MELVINS</span> Basses Loaded

MELVINS Basses Loaded

<span>MICHAEL KIWANUKA</span> Love & Hate

MICHAEL KIWANUKA Love & Hate

 
Audio - listopad 2016

Strefa Magazynu

Audio 10/2016

Numer listopadowy z pełnym przekonaniem polecam w całości; największy test poświęcony jest zespołom głośnikowym, ale znajdziecie też dużą porcję słuchawek, amplitunerów...

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio