Spirit In The system

THE QEMISTS
Spirit In The system

Drum`n` bass

Brytyjczycy w natarciu, tym razem nie za sprawą dubstepu a drum n bass. Zjednoczone Królestwo to kolebka tego typu grania, i jak widać, na dzień dzisiejszy centrum rozwoju nowych odłamów elektronicznej muzyki.

Drugi album tria z Brighton (miejscowości popularnej m. in. dzięki serialowi Sugar Rush oraz mocnej sceny dj), to solidna dawka tego nowego, już przystępniejszego drum` n` bass. Można by rzec, że to, co prezentują na ''Spirit in the system'' to taki komercyjny strzał w dziesiątkę, niczym ''Immersion'' popularniejszych kolegów z Pendulum.

''Spirit in the system'' to perfekcyjny soundtrack na imprezę, i choć nie mam już nastu lat, to i w pokoju niczym dzieciak lubię się pogibać przy tak żywiołowej mieszance żywych breakbeatowych ścieżek perkusji, prostych jak budowa cepa riffów i hałasu jaki dobiega z głośników. Radości i szaleństwa dopełniają gościnne udziały całej masy wokalistów przykładowo z Enter Shikari czy znanego z Sub Focus, Chase and Status a przede wszystkim z Pendulum - Mc I.D.

Z jednej strony wszystkie ''ficzuringi'' wypadają co najmniej dobrze, zwłaszcza ''Hurt Less'' z Jenna G (praktycznie, nowy hit BBC Radio 1), ale jakby nie patrzeć, grupa ma poważny problem ze znalezieniem złotego środka dla siebie samych. Nie wiem jak wygląda to na koncertach, ale szkoda byłoby posługiwać się tylko i wyłącznie samplerem. Mimo to ''Spirit in the system'' ma to coś, co zmusza do wciskania przycisku repeat. Banger taki jak ''Dirty Words'' spokojnie mogłyby znaleźć się w secie Prodigy, choć wiem, że brzmi to dość odważnie.

Label w którym znajdują się The Qemists jeszcze kilka lat temu uznawany był za niemalże wizjonerski i odkrywczy, i mimo iż trio z Brighton nie prezentuje niczego spektakularnie odkrywczego, tak wyrobiona już opinia Ninja Tune nie ucierpi. Młodym adeptom drum n bass polecam zacząć od The Qemists by w ramach własnych poszukiwań czegoś mniej cukerkowatego, odbiegającego od komercyjnej strony tego gatunku, znaleźć w katalogu wytwórni choćby Amona Tobina. Ot, co!

Grzegorz ''Chain'' Pindor
Ninja Tune Records

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>STEPHAN MICUS</span> Inland Sea

STEPHAN MICUS Inland Sea

<span>PARISIEN-PEIRANI-SCHAERER-WOLNY</span> Out Of Land

PARISIEN-PEIRANI-SCHAERER-WOLNY Out Of Land

<span>GRZECH PIOTROWSKI</span> Lech Czech i Rus

GRZECH PIOTROWSKI Lech Czech i Rus

<span>PAWEŁ ŁUKASZEWSKI</span> Motets

PAWEŁ ŁUKASZEWSKI Motets

<span>AVI AVITAL/OMER AVITAL</span> Avital Meets Avital

AVI AVITAL/OMER AVITAL Avital Meets Avital

<span>MAX RICHTER</span> Infra

MAX RICHTER Infra

<span>DR MISIO</span> Zmartwychwstaniemy

DR MISIO Zmartwychwstaniemy

<span>JOHN PIZZARELLI</span> Sinatra & Jobim @ 50

JOHN PIZZARELLI Sinatra & Jobim @ 50

 

 

 
Audio - październik 2017

Strefa Magazynu

Audio 10/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio