III

AMERICAN ME
III

Metalcore

Nie ma kategorii penerskiego metalcore`a, ale American Me śmiało może pretendować do lidera wśród podobnych im zespołów. Tam, gdzie beatdown i 2-step mieszają się jeszcze z jako taką melodią, tam pojawia się ta amerykańska horda i...

Dzieje się jeden wielki młyn. Co prawda Ci panowie oryginalnością nie grzeszą, grają raczej prosty i momentami ułomny beat, ale jeśli chodzi o samo opanowanie instrumentów i zdolność do pisania wybitnie koncertowych utworów, to są w ścisłej czołówce.

Jak sami możecie się domyślić, skoro padł termin beatdown, można oczekiwać dziesiątków (przemielonych już przez wszystkie kapele) breakdownów i fragmentów pod gang shouts – i tak też jest. Ale do tego wszystkiego dochodzą blasty, niezbyt zrozumiałe liryki, a i w niektórych utworach panowie gitarowi chyba chcieliby pokusić się o jakieś zgrabne solo.

Szkoda tylko, że przez niecałe 23 minuty czasu trwania A"III" nie ma ani jednego godnego uwagi, bo część riffów, mimo że bazująca na dość solidnym groove, jest oklepana.

Co działa na niekorzyść zespołu prócz oczywiście wtórności (którą z pewnością da się wybaczyć w czasie koncertów) to maniera wokalna frontmana, który o mnie za mnie odnalazłby się w czymś znacznie bardziej hc. Jeszcze pal licho, gdyby Tony darł paszczę growlingiem, ale typ nie radzi sobie ani w wysokich rejestrach, ani z betonowym growlingiem (najlepszym tego dowodem jest cover Martyr A.D, który wieńczy album).

Niby bieda, niby nie, ale na dłuższą metę nie da się tego słuchać. Jak się cofać w rozwoju to z Emmure, a American Me mówimy dowidzenia.

Grzegorz "Chain" Pindor

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
<span>PERCIVAL SCHUTTENBACH</span> Strzyga

PERCIVAL SCHUTTENBACH Strzyga

<span>VADER</span> The Empire

VADER The Empire

<span>METALLICA</span> Hardwired… To Self-Destruct

METALLICA Hardwired… To Self-Destruct

<span>OPETH</span> Sorceress

OPETH Sorceress

<span>VAN CANTO</span> Voices Of Fire

VAN CANTO Voices Of Fire

<span>BABYMETAL</span> Metal Resistance

BABYMETAL Metal Resistance

<span>SAINT ASONIA</span> Saint Asonia

SAINT ASONIA Saint Asonia

<span>SCORPIONS</span> Blackout

SCORPIONS Blackout

 
Audio - kwiecień 2017

Strefa Magazynu

Audio 4/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio