Veritas Diaboli Manet In Aeternum: Chaining The Katechon

DEATHSPELL OMEGA
Veritas Diaboli Manet In Aeternum: Chaining The Katechon

Black metal

Wydawnictwa tej francuskiej kapeli black metalowej są zawsze bardzo enigmatyczne. Nie zawierają żadnych informacji ani zdjęć dotyczących członków zespołu. W zasadzie do dzisiaj nie jest znany pełny skład Deathspell Omega.

W zeszłym roku mieliśmy okazję poznać ich długogrający album "Fas ? Ite, Maledicti, In Ignem Aeternum". W tym do naszych rąk trafia EPka pod względem konstrukcji przypominająca "I" szwedzkiego Meshuggah. Tutaj również mamy do czynienia z jednym utworem trwającym nieco ponad 20 minut. Nie jest to muzyka prosta, łatwa i przyjemna. W stosunku do poprzednich dokonań mamy do czynienia z jeszcze bardziej progresywnym materiałem nastawionym na techniczne granie. To oczywiście naturalne biorąc pod uwagę kierunek w którym od jakiegoś czasu zmierzał zespół, jednak jego dawni fani mogą być tym faktem bardzo zawiedzeni. Na szczęście, jeśli ktoś lubi takie granie, powinien być zadowolony, bo nuda mu nie grozi. W kluczowym momencie, gdy wydaje się, że nastąpi stagnacja, którą ciężko będzie wytrwać do końca, następuje niespodziewana zmiana stylu i Deathspell Omega wkracza na nieznane dotąd tereny. Jest tu mnóstwo pomysłów i związanych z nimi dźwięków. Trudno tu mówić o takich przebłyskach geniuszu jak w przypadku "Fas...", ale ważne jest, że "Veritas..." nie brakuje tego co najważniejsze: charakteru. Dzięki temu zespół nie musi wstydzić się i może spokojnie dodać kolejną innowacyjną pozycję do swojej interesującej dyskografii.

Warto pamiętać, że takiej muzyki można słuchać tylko w określonym nastroju, miejscu i czasie. Najlepiej w przyciemnionym pokoju, wieczorem, spodziewając się mrocznych, złowieszczych melodii. Szalona rzecz, którą polubi niewielu, ale którą trzeba cenić, choćby za jej techniczne aspekty.

M. Kubicki
SOUTHERN LORD

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
<span>VADER</span> The Empire

VADER The Empire

<span>METALLICA</span> Hardwired… To Self-Destruct

METALLICA Hardwired… To Self-Destruct

<span>OPETH</span> Sorceress

OPETH Sorceress

<span>VAN CANTO</span> Voices Of Fire

VAN CANTO Voices Of Fire

<span>BABYMETAL</span> Metal Resistance

BABYMETAL Metal Resistance

<span>SAINT ASONIA</span> Saint Asonia

SAINT ASONIA Saint Asonia

<span>SCORPIONS</span> Blackout

SCORPIONS Blackout

<span>RAMMSTEIN</span> In America

RAMMSTEIN In America

 
Audio - kwiecień 2017

Strefa Magazynu

Audio 3/2017

Wreszcie tanie kolumny. Dobre i niedrogie. Tak, to możliwe. Nie obiecujemy i nie raportujemy żadnych rekordów i najwyższego wyrafinowania, ale każda z pięciu...

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio