Nematocera

DEFILER
Nematocera

Metalcore

Jak się okazuje, Defiler to jednak nie sezonowa gwiazdka sprzed dwóch lat, a zespół, który przynajmniej udaje, że ma coś do pokazania na metalcore`owej scenie. Trochę z mizernym skutkiem, ale doceniam wysiłek i trud włożony w nagranie tego albumu. Przede wszystkim pochwalę produkcję i samo brzmienie idealnie wpisujące się w trendy i... nic więcej.

Młodzianie mieli trochę czasu, żeby przebić się do świadomości słuchaczy, lecz tak się nie stało, i amerykański kwartet pozostanie w cieniu nie tylko największych, ale nawet zespołów o podobnym stażu na scenie. Gównie z racji na to, że materiał zawarty na "Nematocera" jest do bólu wtórny i perfekcyjnie wpisuje się w termin "generic".

Nie wiem, dlaczego Jamey Jasta z Hatebreed chciał im załatwić deal w Facedown Records. Celebrycki mózg frontmana jednej z nadziei hc końca lat 90. dawno został wyprany z rozsądku, więc może "akurat", odkrył w Defilerze następną "wielką" metalcore`ową rzecz. Na całe szczęście (dla tego bandu) są bez kontraktu, zresztą, nie wiem po co by im był, skoro z debiutu można wykroić EP z pięcioma sensownymi utworami, a o reszcie (jak i koncertach, bo Jake wciąż jest uziemiony w domu) można zapomnieć.

Gościnnie w jednym z utworów ("Octobortion") Frankie udziela się Frankie Palmieri z Emmure. Jego featuring nie jest górnych lotów, ale wpisuje się w ogólny charakter utworu, i gdyby nie charakterystyczny ryk Jake`a mógłbym pomyśleć, że to numer grupy z Chicaco.

Szkoda, że song z udziałem takiego gościa nie jest nawet highlightem na tym albumie, i szybko o nim zapominam. To zaś wina samych muzyków, którzy grają wybitnie na jedno kopyto (szkoda, że tak rzadko posiłkują się dobrą melodią) przez co "Nematocera" nudzi. Aż za bardzo. Szkoda, bo Defiler miał potencjał. Oj miał.

Grzegorz "Chain" Pindor

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Zakupy

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>QUEENS OF THE STONE AGE</span> Villains

QUEENS OF THE STONE AGE Villains

<span>RAMMSTEIN</span> Rammstein: Paris

RAMMSTEIN Rammstein: Paris

<span>SOEN</span> Lykaia

SOEN Lykaia

<span>DEEP PURPLE</span> InFinite

DEEP PURPLE InFinite

<span>PERCIVAL SCHUTTENBACH</span> Strzyga

PERCIVAL SCHUTTENBACH Strzyga

<span>VADER</span> The Empire

VADER The Empire

<span>METALLICA</span> Hardwired… To Self-Destruct

METALLICA Hardwired… To Self-Destruct

<span>OPETH</span> Sorceress

OPETH Sorceress

 

 

 
Audio - październik 2017

Strefa Magazynu

Audio 10/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio