Signvm

FORMOSUS
Signvm

Death / black metal

Zapowiedź nowego materiału krakowskiego Formosus jako miks death i black metalu nieco mnie zszokowała. Ano, choćby dlatego, że odkąd znam ten zespół i osobiście jego gitarzystę Krzysztofa nie jestem w stanie uwierzyć w to, że nagle inspiracje In Flames czy At The Gates odeszły w zapomnienie. Więc, w takim razie, czym jest "Signvm"?

Ano, dokładnie niczym nowym, ale za to na poziomie, i szczerze przyznam, że krakowska formacja zupełnie nie ma się czego wstydzić. Jak wiadomo, konkurencja w tym gatunku w naszym kraju jest właściwie zerowa, a odkąd stołeczne Unquadium nie istnieje, a knurowskie Orion Prophecy ma małą przerwę, to właśnie Formosus może zasiąść na przysłowiowym tronie lidera.

Powodów ku temu jest pięć, ale tak naprawdę to dzięki "Eight Day" - będącym najbardziej wyróżniającym się utworem (ze względu na elektronikę i solo), "Signvm" warte jest wydania tych paru złotych. Oczywiście, reszta materiału, z naciskiem na bodaj najnowocześniej brzmiący, dość szybki "Annihilation" również robi dobrą pracę, ale powyższy song po prostu się wyróżnia.

Wielbicieli przerywników a`la "The Jester`s Race" ucieszy tytułowa miniatura (z udziałem Wojciecha Hoffmana z Turbo), i utwierdzi w przekonaniu, że stare oblicze Szwedów z In Flames było... Dopowiedzcie sobie sami. I tylko gdyby tak Marcin (wokalista zespołu - przyp. red) nie darł się w wyższych rejestrach i growlował nieco wyraźniej - "Signvm" dostałoby jeszcze wyższą notę.

Grzegorz "Chain" Pindor

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>QUEENS OF THE STONE AGE</span> Villains

QUEENS OF THE STONE AGE Villains

<span>RAMMSTEIN</span> Rammstein: Paris

RAMMSTEIN Rammstein: Paris

<span>SOEN</span> Lykaia

SOEN Lykaia

<span>DEEP PURPLE</span> InFinite

DEEP PURPLE InFinite

<span>PERCIVAL SCHUTTENBACH</span> Strzyga

PERCIVAL SCHUTTENBACH Strzyga

<span>VADER</span> The Empire

VADER The Empire

<span>METALLICA</span> Hardwired… To Self-Destruct

METALLICA Hardwired… To Self-Destruct

<span>OPETH</span> Sorceress

OPETH Sorceress

 

 

 
Audio - październik 2017

Strefa Magazynu

Audio 10/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio