Only Memories

HEART IN HAND
Only Memories

Metal / hardcore

Nie spodziewałem się, że "Only Memories" będzie tak dobrym albumem. Kiedy rozmawiałem z Edem (Hartwellem gitarzystą zespołu - przyp.red) nie szczędziłem mu pochwał dotyczących poprzedniego materiału. Ale prócz cichych nadziei miałem też obawy. Te jak widać - a bardziej słychać, okazały się bezpodstawne. A to bardzo dobra wiadomość, bo "One Reality" w tym roku może znaleźć się w moim top. Nie wiem jeszcze top ile, ale zdecydowanie gdzieś wysoko.

Mają szczęście, że Counterparts i It Prevails zwlekają z wydaniem swoich albumów, ponieważ ta cisza zza oceanu to doskonały czas, by wypromować swoje, skąd inąd niezwykle dobre dzieło. Letnia aura sprzyja wydawaniu takich albumów, a i mój ipod robi się wygłodniały. Zdaje się, że melodyjny hardcore w tej nowoczesnej zmetalizowanej odsłonie zaczyna podbijać rynek - i to mnie bardzo, ale to bardzo cieszy. Zwłaszcza że w UK więcej teraz drum`n`bass niż hardcore`a.

"Only memories" ma kilka bardzo mocnych punktów, które decydują o wysokiej nocie dla tego albumu. Począwszy od bardzo surowego brzmienia, które doskonale uzupełnia wokalami Charliego Holmesa, przez harmonie podobne do It Prevails (przy okazji Ian Fike gościnnie udziela się na albumie) a na prostej grze sekcji rytmicznej kończąc. Prócz gitarowej młócki z breakdownami i ciągła pracą podwójnej stopy, "One Reality" zawiera również dwa bardzo ładne instrumentale = "September" (słychać wpływy Rinoa) oraz “This One Time, In Denver...”, takie odskocznie od ciągłego grania legato i mocnych, ciężkich riffów.

To agresywna, emocjonalna muzyka od której aż bije niekłamana, niewymuszona szczerość. Widzę ich na trasie z The Carrier albo kolegami z While She Sleeps. Koniecznie sprawdźcie "Ghosts" i "Threefifteen". Siege of Amida Records - dzięki Ci!

Grzegorz "Chain" Pindor

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
<span>VADER</span> The Empire

VADER The Empire

<span>METALLICA</span> Hardwired… To Self-Destruct

METALLICA Hardwired… To Self-Destruct

<span>OPETH</span> Sorceress

OPETH Sorceress

<span>VAN CANTO</span> Voices Of Fire

VAN CANTO Voices Of Fire

<span>BABYMETAL</span> Metal Resistance

BABYMETAL Metal Resistance

<span>SAINT ASONIA</span> Saint Asonia

SAINT ASONIA Saint Asonia

<span>SCORPIONS</span> Blackout

SCORPIONS Blackout

<span>RAMMSTEIN</span> In America

RAMMSTEIN In America

 
Audio - kwiecień 2017

Strefa Magazynu

Audio 3/2017

Wreszcie tanie kolumny. Dobre i niedrogie. Tak, to możliwe. Nie obiecujemy i nie raportujemy żadnych rekordów i najwyższego wyrafinowania, ale każda z pięciu...

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio