Live At The Hollywood Palladium

KORN
Live At The Hollywood Palladium

Nu metal

18 lat od momentu swojego fonograficznego debiutu, Korn zdecydował się na wydanie swojego pełnego koncertu w formacie audio. Co więcej, zrobił to po premierze najbardziej kontrowersyjnego albumu, łączącego nu metalowe brzmienia z dubstepem "The Path Of Totality".

Koncert z Hollywood Palladium otwierał trasę koncertową promującą ten krążek i choć setlista na dalszych koncertach nie ulegała znaczącym zmianom, właśnie w trakcie tego pierwszego występu towarzyszyli Kornowi na scenie wykonawcy, którzy pomagali w nagrywaniu ostatniej płyty. Wśród nich należy odnotować najważniejszą z postaci, czyli Skrillexa, choć jego pojawienie się, jak i innych reprezentantów nurtów elektronicznych, należy potraktować jako ciekawostkę, gdyż nie wprowadza niczego do show zgotowanego przez główną gwiazdę.

Setlista koncertu została podzielona na kilka części. Po pierwszych 25 minutach, w których zaprezentowano "The Path Of Totality", Jonathan Davis dziękuje wszystkim przybyłym fanom metalu i elektroniki, po czym wybrzmiewają pierwsze dźwięki "Here To Stay", zwiastujące przekrojowy zestaw największych przebojów grupy.

Średnio udane covery Metalliki i Pink Floyd to następny punkt programu, po którym pozostaje jeszcze czas na bisy: "Got The Life" i coś, czego nie mogło zabraknąć, czyli "Blind". Pomimo poprawnego miksu oraz wersji DVD/Blu-ray, koncertówka Korna wydana po latach największej świetności zespołu to pozycja obowiązkowa raczej tylko dla fanów zespołu.

M. Kubicki
MYSTIC

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>QUEENS OF THE STONE AGE</span> Villains

QUEENS OF THE STONE AGE Villains

<span>RAMMSTEIN</span> Rammstein: Paris

RAMMSTEIN Rammstein: Paris

<span>SOEN</span> Lykaia

SOEN Lykaia

<span>DEEP PURPLE</span> InFinite

DEEP PURPLE InFinite

<span>PERCIVAL SCHUTTENBACH</span> Strzyga

PERCIVAL SCHUTTENBACH Strzyga

<span>VADER</span> The Empire

VADER The Empire

<span>METALLICA</span> Hardwired… To Self-Destruct

METALLICA Hardwired… To Self-Destruct

<span>OPETH</span> Sorceress

OPETH Sorceress

 

 

 
Audio - październik 2017

Strefa Magazynu

Audio 10/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio