Nowy wspaniały świat

MORON
Nowy wspaniały świat

Modern metal

Porównywani do Frontside (słusznie) oraz do Hunter (niekoniecznie), czy tuzów metalcor`owego grania wołomińscy muzycy z Moron raczą nas nowym wydawnictwem.

Po dość ciepło przyjętej "Mordzie w Kubeł", "Nowy wspaniały świat" jawi się jako znaczący krok naprzód w rozwoju zespołu co najprawdopodobniej, zaowocuje pozytywną reakcją słuchaczy jak i recenzentów. Jeśli mająca znamiona nu-metalu "Morda" bujała Was, cios, jakim jest "Nowy wspaniały świat", może okazać się powalający.

A przynajmniej stricte muzycznie, bo polskie teksty zarówno we Frontside, Dig Up, Enblemie, jak i wielu innych krajowych formacjach są rzeczą kontrowersyjną. Odważną, ale często skazującą na porażkę. Chociaż, przyznam się, że debiutem takiego Final Strike jarałem się co najmniej mocno (tekstami także). Czyli jednak core, a może bardziej dosadnie, po prostu modern metalowe granie, może iść w parze z lirykami "o uczuciach" i nie tylko.

O tym, czy teksty takie jak "84" lub "Lustro" trafią w Wasze gusta zadecydujecie sami, ja nie stwierdzę niczego nowego. Angielski do takiego grania jest naturalnym językiem, ale kto wie, może w przyszłości chłopaki pokuszą się o jakiś spójny koncept i opowiedzą jedną historię. Takich, nawet jeśli "po naszemu" (byle nie o powstaniach, dość martyrologii!), słucha się z zainteresowaniem, a towarzyszący wokalom groove (wysoka piątką dla sekcji rytmicznej) wzmaga apetyt.

Ciekawe, jak radzą sobie na koncertach. Nie bójcie się ich zaprosić i walcie na kapelowego maila. W 2012 roku Moron zasługuje na uwagę. Jak mało który polski zespół.

Grzegorz "Chain" Pindor

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>QUEENS OF THE STONE AGE</span> Villains

QUEENS OF THE STONE AGE Villains

<span>RAMMSTEIN</span> Rammstein: Paris

RAMMSTEIN Rammstein: Paris

<span>SOEN</span> Lykaia

SOEN Lykaia

<span>DEEP PURPLE</span> InFinite

DEEP PURPLE InFinite

<span>PERCIVAL SCHUTTENBACH</span> Strzyga

PERCIVAL SCHUTTENBACH Strzyga

<span>VADER</span> The Empire

VADER The Empire

<span>METALLICA</span> Hardwired… To Self-Destruct

METALLICA Hardwired… To Self-Destruct

<span>OPETH</span> Sorceress

OPETH Sorceress

 

 

 
Audio - październik 2017

Strefa Magazynu

Audio 10/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio