Heartsounds

OF VIRTUE
Heartsounds

Metalcore

Długo wyczekiwany przeze mnie debiut Of Virtue to nie lada gratka dla fanów pionierów progresywnego metalcore z Misery Signals. "Heartsounds" to tribute dla osławionej formacji, naturalny następca wydanego trzy lata temu "Controller" oraz dowód na to, że metalcore to nie tylko breakdowny i wspomagane autotunem wokale.

Debiut Of Virtue pod względem emocji, pasji oraz pomysłowości dorównuje longowi niedawnego recenzowanego Heights, co biorę sobie za dobrą monetę, gdyż w plastikowych, niemalże taśmowo produkowanych albumach, brakuje wszystkich tych elementów. Of Virtue wali w twarz mocno, ale gdy trzeba - a tych momentów jest zdecydowanie najwięcej - tworzy specyficzną, ciepłą aurę, będącą czymś z pogranicza post-metalu a ambientu osadzonego na hardcore`owym kręgosłupie. W tych spokojnych fragmentach Of Virtue przypomina trochę Opeth, jednakowoż bez silenia się na (umiejętne) kopiowanie - zwłaszcza w kwestii wokali. Nickolas posiada zróżnicowaną ale mocno metalową barwę, i nie sposób odmówić mu zarówno siły w głosie ("The Passerby") jak i piękna ("Isolation").

Jedyne czego brakuje w debiucie Of Virtue to spektakularnych solówek. Owszem, są małe popisy, ale na moje ucho mogło by być znacznie lepiej. Z drugiej strony, odpowiednio dozowany ciężar i emocje, idące w parze z tak genialnie zaaranżowanymi harmoniami nadrabiają te braki. Sprawdźcie "Soul Searcher", jak dla mnie utwór-kwintesencja muzyki Of Virtue, coś dla fanów Devil Sold His Soul, For The Fallen Dreams, Opeth i Misery Signals. Niemożliwe? A jednak.

Grzegorz "Chain" Pindor

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
<span>METALLICA</span> Hardwired… To Self-Destruct

METALLICA Hardwired… To Self-Destruct

<span>OPETH</span> Sorceress

OPETH Sorceress

<span>VAN CANTO</span> Voices Of Fire

VAN CANTO Voices Of Fire

<span>BABYMETAL</span> Metal Resistance

BABYMETAL Metal Resistance

<span>SAINT ASONIA</span> Saint Asonia

SAINT ASONIA Saint Asonia

<span>SCORPIONS</span> Blackout

SCORPIONS Blackout

<span>RAMMSTEIN</span> In America

RAMMSTEIN In America

<span>BRING ME THE HORIZON</span> That`s The Spirit

BRING ME THE HORIZON That`s The Spirit

 
Audio - marzec 2017

Strefa Magazynu

Audio 2/2017

W tym numerze tylko tematy stereofoniczne, ale o bardzo dużej rozpiętości gatunkowej i cenowej. Rozgrzewany się testem słuchawek w cenie ok. 1000 zł, aż dziesięć modeli...

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio