Gallop Meets The Earth

PROTEST THE HERO
Gallop Meets The Earth

Melodic metalcore

W, bądź co bądź niszowych gatunkach muzycznych, takich jak chociażby metalcore, popularna stała się ostatnio wysoka aktywność wydawnicza, pozwalająca w czasach portalu MySpace na utrzymanie danego zespołu w kręgu zainteresowanych fanów. Decydują się na to nawet najwięksi artyści gatunku. Przykładów daleko nie trzeba szukać. Dzisiaj na celowniku mamy Protest The Hero.

Po wydaniu zaledwie dwóch krążków długogrających, zespół postanowił uraczyć świat albumem "Gallop Meets The Earth", który jest zapisem jednego z koncertów wariatów z Kanady w formacie CD i DVD. Słowem wprowadzenia, Protest The Hero to niczym odważniejsza, bardziej bezkompromisowa i utalentowana wersja System Of A Down, choć jednocześnie nie tak hardcorowa jak Sikth. To oczywiście znaczne uproszczenie z lekkim przymruzeniem oka. Faktem jest, że do czynienia mamy z szybkim, melodyjnym, połamanym metalem w wersji koncertowej.

Występ nie jest długi, trwa 53 minuty. Jest za to bardzo intensywny, a w odpowiedniej odległości od głośników bądź ekranu trudno jest (w dosłownym znaczeniu) stracić głowę, co w przypadku brania udziału w koncercie nie jest wcale taką kompletnie nierealną opcją. Protest The Hero doskonale "współpracuje" z publiką, co w przypadku tak emocjonalnego gatunku jest na wagę złota. Dodatkowo, w przypadku DVD mamy do czynienia z nowocześnie zaprojektowanym menu i ciekawie przedstawionym samym koncertem, z mnóstwem przejść prezentujących widoki z wielu kamer. Do tego dochodzą również dodatki: trochę materiału z samej trasy, wszystkie teledyski i niespodziankę dla najbardziej zakręconych fanów.

Wychodzi na to, że "Gallop Meets The Earth" to idealny zapis koncertu i każdy, kto nie pojawił się tej konkretnej nocy w The Sound Academy w Toronto, powinien żałować. Nie jest to jednak zupełnie prawdą. Zestaw skierowany jest głównie do najwierniejszych Protest The Hero.

Dla tych, którzy byli na ich koncercie i pragną ładnej pamiątki lub dla tych, którzy nigdy się na takowym nie pojawią z powodu barier georgraficznych lub innego, a chcieliby mieć w kolekcji taką gratkę. Wszyscy pozostali zapewne odpuszczą sobie to wydawnictwo, bo metalcore`u lepiej słucha się z płyt studyjnych, a doskonały kontakt z fanami oglądany za szklaną taflą na pewno nie będzie wystarczającym bodźcem do zakupu przez miłośników spektakularnych DVD. Ostatecznie dostaliśmy coś dla undergroundowców z poczuciem smaku.

M. Kubicki
Vargant

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
<span>PERCIVAL SCHUTTENBACH</span> Strzyga

PERCIVAL SCHUTTENBACH Strzyga

<span>VADER</span> The Empire

VADER The Empire

<span>METALLICA</span> Hardwired… To Self-Destruct

METALLICA Hardwired… To Self-Destruct

<span>OPETH</span> Sorceress

OPETH Sorceress

<span>VAN CANTO</span> Voices Of Fire

VAN CANTO Voices Of Fire

<span>BABYMETAL</span> Metal Resistance

BABYMETAL Metal Resistance

<span>SAINT ASONIA</span> Saint Asonia

SAINT ASONIA Saint Asonia

<span>SCORPIONS</span> Blackout

SCORPIONS Blackout

 
Audio - maj 2017

Strefa Magazynu

Audio 5/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio