The Burden Of Sorrow

PYRITHION
The Burden Of Sorrow

Death metal

Zanim jeszcze Tim Lambesis zlecił zabójstwo swojej żony, definitywnie odwracając się od Boga, skrzyknął kolegów z bezlitosnego, death metalowego Allegaeon - tylko po to, aby pokazać stwórcy środkowy palec i pokazać też światu, że dobry śmierć metal może powstać zupełnie spontanicznie we własnym studio. Na poziomie, od fanów dla fanów.

Trzy premierowe kompozycje Pyrithion to mroczny, intensywny, nowoczesny death metal dla fanów Whitechapel, rzeczonego Allegaeon (a nawet deathcore`owego Aegaeon), czy - co akurat zaskakuje - Suffocation. Moc, z jaką atakuje ten projekt, jest porównywalna do thrash/death metalowego oblicza innego projektu Lambesisa, czyli Austrian Death Machine.

Wygar z gardła bodybuildera z San Diego robi piorunujące wrażenie i żal, że w swoim macierzystym zespole nigdy nie pokusił się o tak intensywne wokale. Wiadomo, że muzyka zgoła odmienna, ale mając tak potężny wokal dosłownie grzech go nie wykorzystywać.

W Pyrithion Lambesis jest - co raczej nie dziwi - na pierwszym planie, mocno przed instrumentami. Normalnie potraktowałbym to za wadę, ale tutaj istotne jest to, kto rządzi tym projektem. Zarówno wokalnie i tekstowo Tim odwala kawał pierwszorzędnej roboty, a zaproszeni do projektu koledzy, choć muszą ustąpić mu miejsca, dbają o to, aby do Pyrithion chciało się wracać.

Powodów ku temu jest kilka. Pierwszy to FENOMENALNE BRZMIENIE. Puryści będą narzekać, że blastik. A właśnie, że nie! Tłuste, odpowiednio wyważony sound "The Burden of Sorrow" to jeden z największych atutów całego wydawnictwa. Doskonale uwypuklona sekcja rytmiczna, ostro tnące gitary - i no właśnie - przestrzeń. Dawno nie słyszałem tak fajnie zrealizowanego albumu, tym bardziej, w nowoczesnym i pozbawionym deathcore`owych naleciałości death metalu.

Ogółem rzecz biorąc jest moc. Trzy numery, trzy proste ciosy w twarz niczym z łapy Kliczki.

Grzegorz "Chain" Pindor

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>QUEENS OF THE STONE AGE</span> Villains

QUEENS OF THE STONE AGE Villains

<span>RAMMSTEIN</span> Rammstein: Paris

RAMMSTEIN Rammstein: Paris

<span>SOEN</span> Lykaia

SOEN Lykaia

<span>DEEP PURPLE</span> InFinite

DEEP PURPLE InFinite

<span>PERCIVAL SCHUTTENBACH</span> Strzyga

PERCIVAL SCHUTTENBACH Strzyga

<span>VADER</span> The Empire

VADER The Empire

<span>METALLICA</span> Hardwired… To Self-Destruct

METALLICA Hardwired… To Self-Destruct

<span>OPETH</span> Sorceress

OPETH Sorceress

 

 

 
Audio - październik 2017

Strefa Magazynu

Audio 10/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio