Fire From The Sky

SHADOWS FALL
Fire From The Sky

Metalcore

Premierę wydanego równe osiem lat temu "The War Within" pamiętam do dziś, zresztą jak i cały tamten rok, który zdominował tradycyjny metalcore, mocno romansujący z thrash metalem. Shadows Fall od samego początku bliższe było właśnie tej stylistyce.

Na swoim nowym dziele grupa ze Springfield w stanie Massachussets powraca do bezkompromisowego grania, pełnego niesamowitych solówek, porywających riffów i rozbudowanych, ale wciąż przebojowych kompozycji. Warto zaznaczyć, że utworów z podziałem na trzy wokale, w tym jeden czysty, czy to wespół z Brianem Fair czy z resztą grajków - nie sposób nie śpiewać refrenów w niemal wszystkich utworach na "Fire From The Sky". Tym bardziej nie sposób odmówić sobie gustownego headbangingu do takich riffów (petard) jak w "Nothing Remains" czy rozpędzonym "Walk The Edge".

Fani bardziej stonowanego oblicza zespołu mogą być mocno rozczarowani. Oczywiście, ta łagodniejsza odsłona nigdy nie miała większej racji bytu w Shadows Fall, ale prawdę mówiąc, przy niejednym bardziej ckliwym fragmencie da się zatracić.

Żeby nie przynudzać, a podsumować w kilku zdaniach ten krążek: Brian Fair wciąż ma dready, Adam Dutkiewicz po raz kolejny udowodnił, że jest doskonałym producentem (a to jedna z kilku płyt, nad którymi trzyma producencką pieczę w tym roku), i tak ogólnie i najprościej mówiąc, metal na chwilę obecną ma się po prostu dobrze. Między innymi dzięki Shadows Fall, bo ta amerykańska formacja ma wszystko czego potrzeba do szczęścia: genialne solówki, zabójcze techniczne i precyzyjne riffy, wspaniałą grę Jasona Bittnera (kto by pomyślał, że nawrzuca tyle blastów!), groove i pomysł na siebie. Pozazdrościć.

Grzegorz "Chain" Pindor

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
<span>SOEN</span> Lykaia

SOEN Lykaia

<span>DEEP PURPLE</span> InFinite

DEEP PURPLE InFinite

<span>PERCIVAL SCHUTTENBACH</span> Strzyga

PERCIVAL SCHUTTENBACH Strzyga

<span>VADER</span> The Empire

VADER The Empire

<span>METALLICA</span> Hardwired… To Self-Destruct

METALLICA Hardwired… To Self-Destruct

<span>OPETH</span> Sorceress

OPETH Sorceress

<span>VAN CANTO</span> Voices Of Fire

VAN CANTO Voices Of Fire

<span>BABYMETAL</span> Metal Resistance

BABYMETAL Metal Resistance

 

 

 
Audio - wrzesień 2017

Strefa Magazynu

Audio 7-8/2017

Dwadzieścia siedem nagród dla najlepszych produktów audio - przenośnych, hif-fi i kina domowego - to efekt pracy ekspertów z całej Europy. Nagrody EISA nabiorą jeszcze...

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio