The Farthest Reaches

SON OF AURELIUS
The Farthest Reaches

Death metal

Berkeley co roku wypuszcza w świat nowe zastępy wykształconych absolwentów, którzy albo pozostają na uczelni i wykładają, albo - i tutaj niespodzianka - zakładają swoje własne kapele. To ostatnie raczej nie dziwi, choć obieranie stylistyki jaką jest deathcore lub death metal już tak.

W ten oto sposób zrodził się twór o dźwięcznej nazwie Son of Aurelius - techniczny death metal, mocno inspirowany Cynic, The Faceless i... The Black Dahlia Murder. Tym pierwszym w kwestii brzmienia, drugim z racji na rozbudowane utwory, a trzecim z racji na wszechobecne melodyjki, blasty i wokale przypominające supersympatycznego Trevora Stranda.

Największe wrażenie w twórczości Son of Aurelius nie robią umiejętności sensu stricte, ale pomysły, w jakie obradza debiut tej amerykańskiej załogi. Na "The Farthest Reaches" dzieje się tyle, że samymi riffami można by obdarować kilka innych formacji, i nie są to czcze słowa. Pod względem partii perkusji drummer Son of Aurelius swoim stylem przypomina dokonania Death z okresu kiedy za garami siedział Reinert, z tą różnicą, że ze sporą dawką blastów (a tu cała paleta jest i nawet miejsce na gravity, są popularne teraz boom blasty no i klasyczne grane triolami na ride bellu), i zwolnień, nierzadko ocierających się o polirytmię.

Minusem "The Farthest Reaches" jest fakt, że trzeba się nad tym materiałem cholernie skupić. Zrobić kilka podejść i spróbować potraktować ten (marketingowo) mitologiczny z wizerunku death metal, bardziej na rockowo. Starając się wyłapać wszystkie smaczki, nadające (paradoksalnie) śmierć metalowi, przebojowego charakteru. A jest tak choćby w otwierającym "Mercy for today" czy stworzonym do headbangingu "A champion reborn".

Grzegorz "Chain" Pindor
Good Fight Music

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
<span>VADER</span> The Empire

VADER The Empire

<span>METALLICA</span> Hardwired… To Self-Destruct

METALLICA Hardwired… To Self-Destruct

<span>OPETH</span> Sorceress

OPETH Sorceress

<span>VAN CANTO</span> Voices Of Fire

VAN CANTO Voices Of Fire

<span>BABYMETAL</span> Metal Resistance

BABYMETAL Metal Resistance

<span>SAINT ASONIA</span> Saint Asonia

SAINT ASONIA Saint Asonia

<span>SCORPIONS</span> Blackout

SCORPIONS Blackout

<span>RAMMSTEIN</span> In America

RAMMSTEIN In America

 
Audio - kwiecień 2017

Strefa Magazynu

Audio 3/2017

Wreszcie tanie kolumny. Dobre i niedrogie. Tak, to możliwe. Nie obiecujemy i nie raportujemy żadnych rekordów i najwyższego wyrafinowania, ale każda z pięciu...

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio