Savages

SOULFLY
Savages

Metal

Wieści o nowych pozycjach w dorobku Maxa Cavalery specjalnie nie cieszą. Na Maxie już jakiś czas temu postawiłem krzyżyk, choć nie ukrywam, że na żywo zarówno Soulfly, jak i inne odsłony Cavalera family zawsze robią na mnie bardzo dobre wrażenie.

Ostatni album Soulfly - "Enslaved", był całkiem zgrabną miksturą death i thrash metalu z udziałem bardzo ciekawych gości. Dziś, kiedy coraz głośniej o reunion Sepultury, Max i spółka - wraz z nowym nabytkiem w postaci własnego syna za beczkami - proponują fanom młóckę w stylu starych nagrań swojego macierzystego zespołu.

Jest zatem dość thrashowo, topornie, momentami kwartet prezentuje lekko doom metalowe oblicze, a wszystko to spojone jest death metalowo - plemienną klamrą. Coś jak "Prophecy", tylko dużo gęściej, ostrzej i całkiem świeżo. Cholera, Soulfly mi się po prostu podoba. Przynajmniej dziś.

Część tego materiału panowie prezentowali na festiwalach, w tym u nas, w Jarocinie, gdzie dali całkiem poprawne show, porywając głodną wściekłych dźwięków i zróżnicowaną subkulturowo publiczność. Kapela może i się nieco męczyła, ale odbiór tego show - z naciskiem na nowe utwory, w tym wokalnie uzupełniane przez kolejnych synów - Igora i Maxa na wokalu, był bardzo dobry.

Podobnie odbieram "Savages". To całkiem zgrabnie skomponowane dzieło, mające masę łatwo zapamiętywanych riffów, czego nie mogę powiedzieć o zbliżającym się krążku Sepultury. Zresztą, sami zobaczycie. A póki co, nie zważajcie na schematyczną grę Zyona za bębnami, a cieszcie uszy rykiem Maxa i oszałamiającymi solówkami Rizzio. Raz na jakiś czas warto.

Grzegorz "Chain" Pindor

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
<span>PERCIVAL SCHUTTENBACH</span> Strzyga

PERCIVAL SCHUTTENBACH Strzyga

<span>VADER</span> The Empire

VADER The Empire

<span>METALLICA</span> Hardwired… To Self-Destruct

METALLICA Hardwired… To Self-Destruct

<span>OPETH</span> Sorceress

OPETH Sorceress

<span>VAN CANTO</span> Voices Of Fire

VAN CANTO Voices Of Fire

<span>BABYMETAL</span> Metal Resistance

BABYMETAL Metal Resistance

<span>SAINT ASONIA</span> Saint Asonia

SAINT ASONIA Saint Asonia

<span>SCORPIONS</span> Blackout

SCORPIONS Blackout

 
Audio - maj 2017

Strefa Magazynu

Audio 5/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio