A Clockwork Chaos

VEDONIST
A Clockwork Chaos

Death metal

Przyjęło się uważać, że w death metalu generalnie nie dzieje się nic ciekawego, bo i cóż tu jeszcze można wymyślić? Po części pewnie jest to prawda, ale faktem jest też, że nasze rodzime kapele skutecznie opierają się rutynie i wypuszczając nowe płyty, proponują nam za każdym razem coś ciekawego. "A Clockwork Chaos" Vedonist jest kolejnym dowodem na to, że Polacy mają death metal we krwi i potrafią wycisnąć z niego wszystko, co najlepsze.

Siłą Vedonist, potwierdzoną na żywo, jest brzmienie. Celem soundu ustawionego przez speców od muzycznej ekstremy, braci Wiesławskich, jest - owszem - przejechanie się po słuchaczu rozpędzoną deathową maszyną, ale jednocześnie kapitalna selekcja dźwięku, która pozwoli obcować nie tylko z gitarową miazgą, ale i bez problemu wyłuskać mięsiste partie basu, poczuć uderzenie stopy i pogruchotać czaszkę werblem, a także wsłuchać się w teksty wyryczane przez nowego gardłowego stołecznego składu - Łukasza "Pachu" Pacha, znanego z Huge CCM.

Owo brzmienie jest szczególnie istotne w kontekście materiału, jakim jest "A Clockwork Chaos" - to nie tylko rzeź, to także kawał świetnie skomponowanej muzyki, która nawiązuje do nowoczesnej odsłony technicznego deathu. Świetnie to słychać choćby w numerze "NHAC Do" - intensywna jazda podbita blastami miesza się tu z nieco wolniejszymi fragmentami, w których Vedonist raczą nas schizofrenicznymi zagrywkami gitar i pierwszorzędną solówką Domina. Albo takie "At The Feet Of Christ" czy "Internal Bleeding" - numery te chłoszczą groove'em, o którym przypomnieli nam (w kontekście death metalu) chłopaki z Decapitated na ostatniej płycie.

"A Clockwork Chaos" to więc kolejna świetna porcja death metalu made in Poland. Etykietka biało-czerwonej rzezi powinna stać się już zastrzeżonym znakiem jakości.

Jurek Gibadło
Witching Hour

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
<span>METALLICA</span> Hardwired… To Self-Destruct

METALLICA Hardwired… To Self-Destruct

<span>OPETH</span> Sorceress

OPETH Sorceress

<span>VAN CANTO</span> Voices Of Fire

VAN CANTO Voices Of Fire

<span>BABYMETAL</span> Metal Resistance

BABYMETAL Metal Resistance

<span>SAINT ASONIA</span> Saint Asonia

SAINT ASONIA Saint Asonia

<span>SCORPIONS</span> Blackout

SCORPIONS Blackout

<span>RAMMSTEIN</span> In America

RAMMSTEIN In America

<span>BRING ME THE HORIZON</span> That`s The Spirit

BRING ME THE HORIZON That`s The Spirit

 
Audio - marzec 2017

Strefa Magazynu

Audio 2/2017

W tym numerze tylko tematy stereofoniczne, ale o bardzo dużej rozpiętości gatunkowej i cenowej. Rozgrzewany się testem słuchawek w cenie ok. 1000 zł, aż dziesięć modeli...

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio