Home

VISIONS
Home

Metal

Visions to kolejna rewelacja z Wysp Brytyjskich mająca w zanadrzu panaceum na posuchę na tamtejszej scenie. Progresywny metal przeżywa swoisty renesans, a miejsce swych odrodzin kojarzy się w głównej mierze z deszczem, frytkami i... pięknymi kobietami.

Visions ma zadatki na to, by przejąć palmę pierwszeństwa i kontynuować dzieło Sikth. Chociaż, z tym mogą być problemy, gdyż Sikth powraca, co prawda w mocno okrojonym składzie i pod nową nazwą (Aliases - przyp.red), ale może to oznaczać powrót Bogów progresywnego/mathcore`a (wszystko to, dzięki Grahamowi Pinneyowi). Nim to nastąpi "Home" jawi się jako idealny pomost/kontynuacja brzmienia wypracowanego przez załogę z Watford, z dodatkiem ciepłych melodii, zgrabnie wplecionych czystych wokaliz oraz lekko djentowej przestrzeni.

W szczególności ten ostatni czynnik ma tutaj ogromne znaczenie. Charakterystyczny dźwięk, jak i ogólny sound gitar wpisuje Visions w nową konwencję prog metalowej muzyki, a liczne gitarowe pasaże oraz częste zmiany tematów cieszą ucho jak tylko mogą. Kwintesencją zarówno brutalnej odsłony Visions, jak i tej ugrzecznionej, mogącej rozpalić serca i (nie)metalową wyobraźnię jest bardzo wymowny "Into The Sun". Szczególnie upodobałem sobie monumentalną końcówkę z wgniatającym breakdownem, podobnież w doskonale wyważonym pod względem emocji "Oceans". Fani sweepowanych solówek mogą spać spokojnie, gdyż to właśnie ten techniczny aspekt gry na gitarze (oraz polirytmia dla obu członków sekcji) wiodą prym. Basick Records nie zawodzi.

Grzegorz "Chain" Pindor
Basick Records

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
<span>PERCIVAL SCHUTTENBACH</span> Strzyga

PERCIVAL SCHUTTENBACH Strzyga

<span>VADER</span> The Empire

VADER The Empire

<span>METALLICA</span> Hardwired… To Self-Destruct

METALLICA Hardwired… To Self-Destruct

<span>OPETH</span> Sorceress

OPETH Sorceress

<span>VAN CANTO</span> Voices Of Fire

VAN CANTO Voices Of Fire

<span>BABYMETAL</span> Metal Resistance

BABYMETAL Metal Resistance

<span>SAINT ASONIA</span> Saint Asonia

SAINT ASONIA Saint Asonia

<span>SCORPIONS</span> Blackout

SCORPIONS Blackout

 
Audio - kwiecień 2017

Strefa Magazynu

Audio 4/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio