To Hope

VOICES FORM THE FUSELAGE
To Hope

Rock / metal

Wielka Brytania stała się miejscem odrodzenia progresywnego metalu i mimo że w Australii czy Stanach Zjednoczonych konkurencja nie śpi (myślę przede wszystkim o Animals As Leaders czy Periphery - co raczej nikogo nie dziwi), UK przoduje w tym nurcie.

Debiutancka EP Voice from the Fuselage tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że prędzej czy później zespół ten wyląduje w szeregach Basick Records. Muzycznie najbliżej ma do krajan z Mishkin (za rockowy feeling), Tesseract (za czyste, przejmujące wokale) czy - jeśli chodzi o ciężar i jednocześnie zachowanie melodii - do nieodżałowanego Haunted Shores.

A jeśli komuś te nazwy nic nie mówią, to po pierwsze: djent to tylko łatka-nazwa, którą nie do końca warto się sugerować, bo odnośni się tylko do charakterystycznego dźwięku gitary. Co prawda za tym nowym terminem poszło też specyficzne brzmienie (praktycznie wszyscy brzmią, ale uwaga - nie grają tak samo) czy mimowolnie, ustanowiły się pewne ramy tego nurtu, które stopniowo (wszyscy) próbują przekraczać.

Ambient miesza się z ciężkim metalowym graniem, jazz, polirytmia i synkopa stanowią kręgosłup dla innych tematów, a na poły rockowo/heavy metalowe wokale, utrzymane jednak w jednym, emocjonalnym, niezwykle pasjonującym tonie, uzupełniają całość. Przez dwadzieścia minut Brytyjczycy z Voice from the Fuselage starają się nas zabrać w momentami dziwną, ale silnie uzależniającą podróż. Pełną piękna, zwrotów akcji i wszystkiego tego, czego brak na co dzień.

Grzegorz "Chain" Pindor

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
<span>PERCIVAL SCHUTTENBACH</span> Strzyga

PERCIVAL SCHUTTENBACH Strzyga

<span>VADER</span> The Empire

VADER The Empire

<span>METALLICA</span> Hardwired… To Self-Destruct

METALLICA Hardwired… To Self-Destruct

<span>OPETH</span> Sorceress

OPETH Sorceress

<span>VAN CANTO</span> Voices Of Fire

VAN CANTO Voices Of Fire

<span>BABYMETAL</span> Metal Resistance

BABYMETAL Metal Resistance

<span>SAINT ASONIA</span> Saint Asonia

SAINT ASONIA Saint Asonia

<span>SCORPIONS</span> Blackout

SCORPIONS Blackout

 
Audio - maj 2017

Strefa Magazynu

Audio 5/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio