1

THE BEATLES
1

Pop

Kompilacja piosenek zespołu wszech czasów The Beatles, które trafiły na pierwsze miejsca list popularności w W. Brytanii i USA, ukazała się w listopadzie 2000 r. stając się światowym bestsellerem. Producentami albumu byli żyjący wtedy członkowie zespołu: Paul McCartney, George Harrison i Ringo Starr oraz George Martin nazywany Piątym Beatlesem.

Nie obyło się bez kontrowersji. Np. piosenka "Please Please Me" była na pierwszych miejscach list przebojów w W. Brytanii, ale nie dotarła do pierwszej pozycji sprzedaży Record Retailer. Poza tym single miały strony A i B. Zwykle na stronę B trafiała piosenka o mniejszym potencjale przebojowości. Ale w przypadku The Beatles były to równie znakomite nagrania; np. "Strawberry Fields Forever" była na "gorszej" stronie singla "Penny Lane". Dlatego na tę kompilację trafiła piosenka ze str. A.

Słucham 27 przebojów The Beatles od "Love Me Do" do "The Long And Winding Road" i trudno mi zrozumieć, jak jeden zespół, a właściwie dwóch autorów: Paul i John mogli napisać aż tyle fantastycznych piosenek. To niezwykłe skupienie geniuszu w jednym miejscu i czasie. Możemy śledzić, jak rozwijali swoje talenty, jak ich kompozycje i aranżacje stawały się coraz bardziej wyrafinowane.

Album "1" był kilkakrotnie wznawiany, a najnowsza wersja została wzbogacona o płytę DVD z materiałami filmowymi. Były nagrywane w studiach telewizyjnych, w Studiu Abbey Road, na koncertach. Atrakcją są świetne wideoklipy, również animowane jak do "Yellow Submarine".

Marek Dusza
APPLE/UNIVERSAL

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
<span>KRZYSZTOF ZALEWSKI</span> Złoto

KRZYSZTOF ZALEWSKI Złoto

<span>KROKI</span> Stairs

KROKI Stairs

<span>AGNES OBEL</span> Citizen of Glass

AGNES OBEL Citizen of Glass

<span>NIKA LUBOWICZ</span> Noc nad Betlejem

NIKA LUBOWICZ Noc nad Betlejem

<span>MIKROMUSIC</span> Mikromusic w kwietniu

MIKROMUSIC Mikromusic w kwietniu

<span>KATIE MELUA</span> KATIE MELUA In Winter

KATIE MELUA KATIE MELUA In Winter

<span>AGNIESZKA CHYLIŃSKA</span> Forever Child

AGNIESZKA CHYLIŃSKA Forever Child

<span>DOROTA MIŚKIEWICZ</span> Best Of

DOROTA MIŚKIEWICZ Best Of

 
Audio - marzec 2017

Strefa Magazynu

Audio 2/2017

W tym numerze tylko tematy stereofoniczne, ale o bardzo dużej rozpiętości gatunkowej i cenowej. Rozgrzewany się testem słuchawek w cenie ok. 1000 zł, aż dziesięć modeli...

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio