Treasure House

CAT`S EYES
Treasure House

Indie pop

Dziennikarze w USA mają podobne ciągoty do Brytyjczyków - wszędzie, niemal na siłę, szukają muzycznej sensacji. I o ile na Wyspach jak łania wody pożądają nowych gwiazd, tak Ameryka poluje na alternatywę. Im bardziej niecodzienną, tym lepiej. "Treasure House" to krążek, dzięki któremu zrozumiałem, dlaczego Amerykanie jarają się Cat`s Eyes. 

Cat`s Eyes koła oczywiście nie wymyślają, ale na najnowszym krążku, "Treasure House", wychodząc od indie pop-rockowego grania, zabierają nas do baśniowego świata pełnego rozmarzonych, sennych, może nawet psychodelicznych piosenek. Introdukcja w postaci numeru tytułowego przypomina muzykę z filmu Disney`a o wróżkach i krasnoludkach.

W podobnym klimacie utrzymany jest cały album, choć kolejne utwory przypominają o tym, że słuchamy zespołu rozrywkowego, a nie stworzonego do pisania soundtracków. Każdy utwór to zamknięta w kilku minutach piosenka ze zwrotkami i refrenem, którą przyjemnie słucha się zarówno w towarzystwie pozostałych 10, jak i "solo".

W tym zestawie na wyróżnienie zasługuje na pewno "Standoff" z charakterystycznym nerwowym pulsem, mnie osobiście kojarzącym się z Arcade Fire. Kolejny numer, który warto mieć na uwadze to "Names on the Mountains". Trochę w nim dream popu, odrobinę zimnej fali, nawet dla The Doors znajdzie się miejsce.

Nie wiem, czy dla was to wystarczające argumenty, by sięgnąć po piosenki Cat`s Eyes, ale polecam się nie wykręcać, tylko przynajmniej raz odtworzyć "Treasure House". Najlepiej w porze dobranocki.

Jurek Gibadło Mystic

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
<span>KRZYSZTOF ZALEWSKI</span> Złoto

KRZYSZTOF ZALEWSKI Złoto

<span>KROKI</span> Stairs

KROKI Stairs

<span>AGNES OBEL</span> Citizen of Glass

AGNES OBEL Citizen of Glass

<span>NIKA LUBOWICZ</span> Noc nad Betlejem

NIKA LUBOWICZ Noc nad Betlejem

<span>MIKROMUSIC</span> Mikromusic w kwietniu

MIKROMUSIC Mikromusic w kwietniu

<span>KATIE MELUA</span> KATIE MELUA In Winter

KATIE MELUA KATIE MELUA In Winter

<span>AGNIESZKA CHYLIŃSKA</span> Forever Child

AGNIESZKA CHYLIŃSKA Forever Child

<span>DOROTA MIŚKIEWICZ</span> Best Of

DOROTA MIŚKIEWICZ Best Of

 
Audio - luty 2017

Strefa Magazynu

Audio 2/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio