Every Weekends

HADOUKEN
Every Weekends

Electro-rock

Brytyjczycy z Hadouken dorobili się już niejednego hitu, wspaniałych remiksów i przeważnie dobrych opinii w prasie oraz wśród fanów muzyki nu-rave wymieszanej z rockiem, dubstepem a zdarza się, że również z metalem.

Ich najnowsze, trzecie pełnowymiarowe dzieło, wyprodukowane głównie we współpracy z duetem Loadstar oraz superpopularnym i wielbionym na całym świecie trio Noisia przynosi potężną dawkę bardzo imprezowych utworów, które mogą być wykonywane jako część dj setów oraz na żywo.

Kilka z kompozycji już jest hitami Hadouken. Są to m.in. "Oxygen", "Daylight" - solidny banger będący wynikiem kolaboracji z Drumsound & Bassline, oraz singlowe "Bad Signal". Zarówno te jak i inne kompozycje reprezentują jeden wysoki poziom aranżacyjny i wykonawczy, ale nie skłamię jeśli stwierdzę, że pierwsza część utworów na "Every Weekends" jest mniej interesująca niż ostatnich pięć kompozycji.

Co więcej, zaproszenie do współpracy wyżej wymienionych producentów odcisnęło piętno na premierowym materiale Brytyjczyków. Powiem więcej, kiedyś panowie nie lawirowali tak bardzo na granicy dubstepu, nie kochali tak bardzo woobli, a stawiali na mocny rytm i gitarowy drive. Tutaj trochę tego brakuje, choć odmówienie Hadouken mocy było by wierutnym kłamstwem i faux pas.

O tym, jak nowe utwory wypadną na żywo, i czy rozchwytywany przez producentów wokalista Hadouken James Smith (wreszcie) pokaże, na co go stać, przekonam się już w maju w trakcie ich koncertu w ramach Juwenaliów krakowskiego Uniwersytetu Ekonomicznego. Na płycie jak zawsze, kolokwialnie mówiąc: jest mistrz. Ale o tym, że ten projekt wypada słabo na live`ach już nie raz mi mówiono i niejednokrotnie czytałem takie słowa w relacjach. Cóż, zobaczymy.

Grzegorz "Chain" Pindor
Surface noise recordings

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
<span>FRANK CARTER & THE RATTLESNAKES</span> Frank Carter & The Rattlesnakes Wild Flowers

FRANK CARTER & THE RATTLESNAKES Frank Carter & The Rattlesnakes Wild Flowers

<span>FUFANU</span> Sports

FUFANU Sports

<span>LOREIN</span> Złamania

LOREIN Złamania

<span>BOB DYLAN</span> Triplicate

BOB DYLAN Triplicate

<span>JIMMY EAT WORLD</span> Integrity Blues

JIMMY EAT WORLD Integrity Blues

<span>VOO VOO</span> 7

VOO VOO 7

<span>RYAN ADAMS</span> Prisoner

RYAN ADAMS Prisoner

<span>STEEL PANTHER</span> Lower The Bar

STEEL PANTHER Lower The Bar

 

 

 
Audio - czerwiec 2017

Strefa Magazynu

Audio 6/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio