Hard Truckin`Rock

LEASH EYE
Hard Truckin`Rock

Rock

Podopieczni Metal Mind powracają z mocą amerykańskiej ciężarówki ze swoim trzecim albumem zatytułowanym "Hard Truckin` Rock".  Następca "V.I.D.I" kontynuuje southernowo-stonerowe granie, które z delikatnymi metalowymi naleciałościami przez 17 lat działalności kapeli przyciągnęło do nich rzeszę fanów.

Leash Eye od samego początku wjeżdża z przesterowanymi gitarami przepełnionymi potężnym groovem, nie bawiąc się w umieszczanie zbędnego intro na otwarcie najnowszej płyty. "Fight The Monster" jest w pewnym sensie wizytówką zespołu, która informuje potencjalnego fana o ich stylu i możliwościach.

Ciekawy refren, nastrojowa solówka czy iście rockowy głos Sebby nie pozwala przejść obojętnie obok twórczości Polskiej kapeli. Przesłuchując kolejne kompozycje zauważamy, że oprócz klasycznej hard rockowej klasyki, w utworach znajdują się także elementy bliższe southern rockowi czy chociażby metalowi.

Zdecydowanie urozmaica to materiał zawarty na "Hard Truckin` Rock", przez co dość specyficzny rodzaj muzyki wykonywany przez Leash Eye staje się atrakcyjny nawet dla osoby, która wcześniej niezbyt doceniała nagrania takich grup jak np. Corruption czy ostatnio bardzo popularnych w naszym kraju J.D. Overdrive.

Na nowym albumie dominują bardzo energetyczne, dynamiczne i, przede wszystkim, przebojowe kompozycje. Dużą rolę odgrywają tutaj klawisze Voltana, który z każdą nową płytą pojawia się w utworach coraz częściej.  Zauważamy to w klasycznej rockowej balladzie "Been To Long", będącej popisem każdego z członków zespołu. Sebb pokazuje, że oprócz typowo rockowej chrypki potrafi popisać się także czystymi partiami, a gitarzyści stwarzają genialny klimat, który dodatkowo urozmaicony jest przez, według mnie najlepszą na płycie, solówkę.

Słuchając "Hard Truckin’ Rock" najbardziej cieszy to, że Leash Eye w tak dynamicznych utworach nie tracą swojej muzycznej osobowości. Czasami zespoły skupiają się tylko na instrumentalnych popisach, przez co sama muzyka, która jest przecież najważniejsza, traci na swojej prawdziwości. Zdecydowanie tej nie brakuje polskiemu kwintetowi, będącemu obecnie w świetnej formie. O tym mogą świadczyć liczne koncerty Leash Eye czy bardzo dobre oceny w zagranicznych pismach. Granie może bez wielkich rewolucji, aczkolwiek szacunek pozostaje.

 

Marcin Czostek
Metal Mind

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
<span>BARB WIRE DOLLS</span> Desperate

BARB WIRE DOLLS Desperate

<span>U2</span> iNNOCENCE + eXPERIENCE – Live in Paris

U2 iNNOCENCE + eXPERIENCE – Live in Paris

<span>SWANS</span> The Glowing Man

SWANS The Glowing Man

 Hofors 1975

Hofors 1975

<span>WILKI</span> Przez dziewczyny

WILKI Przez dziewczyny

<span>THE KILLS</span> Ash & Ice

THE KILLS Ash & Ice

<span>METHYL ETHEL</span> Oh Inhuman Spectacle

METHYL ETHEL Oh Inhuman Spectacle

<span>PAUL SIMON</span> Stranger to Stranger

PAUL SIMON Stranger to Stranger

 
Audio - październik 2016

Strefa Magazynu

Audio 10/2016

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio