Palms

PALMS
Palms

Post-rock / metal

Połączenie głosu Chino Moreno z Deftones z muzyką tworzoną przez szkielet nieodżałowanego Isis nie mogło okazać się błędem. Ten miks to, mam nadzieję, nie jednorazowa kolaboracja, a twór pełnowymiarowy, który będzie koncertował.

Poziomem panowie kasują większość post-rockowo/metalowej sceny, dowodząc wyższości Isis nad innymi zespołami. Mając "na froncie" takie gardło, mogą ponadto trafić do grona odbiorców mniej zorientowanych na tego typu dźwięki, a doceniających ogólne piękno kompozycji.

Debiut Palms zawiera sześć utworów będących spuścizną dorobku grupy Aaraona Turnerna - rozbudowanych, niezwykle emocjonalnych, miażdżących zarówno ciężarem, jak i ładunkiem emocjonalnym. To niezwykle intensywny, ale bardzo łatwo zapamiętywany, w pewnym sensie "jasny" i "ciepły" album, szybko trafiający do serc słuchaczy od Mono po Sigur Ros.

Podziwiam plastyczność tych dźwięków, bardzo specyficzny i unikalny klimat całości debiutu, chylę czoła przed naprawdę złożonym, rozbudowanym i nawet jak ten gatunek technicznym "rzeźbieniem". Ale przede wszystkim, gdyż normalnie fanem Deftones nie jestem, wielbię popisy Pana Moreno.

Żałuję, że do cyfrowej wersji albumu nie ma dołączonego pliku z tekstami. Tak naprawdę to w ogóle jestem niekontent z tego powodu i nie rozumiem, dlaczego wytwórnie płytowe mają to gdzieś. Raptem jeden plik PDF lub doc mógłby nieco poszerzyć spektrum recepcji tego albumu. Chwała jednak samemu Chino, który bardzo wyraźnie artykułuje wyrazy.

Wiem, że dla niektórych jego głos, czy w ogóle maniera wokalna, przypomina bardziej rozpaczliwe jęki niż rzeczywisty śpiew, ale życzę sobie i innym słuchaczom (post-rocka), aby mogły się pochwalić tak nietuzinkowym frontmanem i tak fantastycznym albumem już na starcie "kariery".

Grzegorz "Chain" Pindor
iPecac Records

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
<span>VOO VOO</span> 7

VOO VOO 7

<span>RYAN ADAMS</span> Prisoner

RYAN ADAMS Prisoner

<span>STEEL PANTHER</span> Lower The Bar

STEEL PANTHER Lower The Bar

<span>DEPECHE MODE</span> Spirit

DEPECHE MODE Spirit

<span>BATALION D`AMOUR</span> Fenix

BATALION D`AMOUR Fenix

<span>PLACEBO</span> A Place For Us To Dream

PLACEBO A Place For Us To Dream

<span>BOB DYLAN</span> The Real Royal Albert Hall 1966 Concert

BOB DYLAN The Real Royal Albert Hall 1966 Concert

<span>CAR SEAT HEADREST</span> Teens of Denial

CAR SEAT HEADREST Teens of Denial

 

 

 
Audio - czerwiec 2017

Strefa Magazynu

Audio 5/2017

Kolejny test kolumn głośnikowych obejmuje zakres 2500-3000 zł, a więc propozycje "dla ludzi"; znane marki wydają się być gwarancją przynajmniej przyzwoitego poziomu,...

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio