The Art Of McCartney

RÓŻNI WYKONAWCY
The Art Of McCartney

Rock

Największy hołd swojej twórczości składa sam Paul McCartney wciąż wydając tak znakomite albumy, jak "New". Jednak na pewno miło zrobiło mu się na sercu, gdy dostał do rąk własnych składankę "The Art Of McCartney".

Za całą inicjatywą stoi Ralph Sall, producent związany głównie z muzyką filmową. Jednak w jego bogatej dyskografii znajdziemy chociażby składankę "Stoned Immaculate: The Music of the Doors", na której zespoły pokroju Aerosmith, Creed czy Stone Temple Pilots wykonały największe hity załogi Jima Morrisona.

Ten sam zabieg Sall postanowił powtórzyć z dokonaniami Paula McCartneya, zarówno Beatlesowskimi, jak i z okresu solowego. Od 2003 roku szturmował znanych muzyków prośbami o wybór jednego z songów Brytyjczyka i nagranie go na nowo. W końcu się udało - po 11 latach Ralph zebrał 42 utwory (w wersji podstawowej 34) i upakował je na wydawnictwie zatytułowanym "The Art Of McCartney".

Faktycznie, zestaw nazwisk może robić wrażenie. Bob Dylan, Willie Nelson, Cat Stevens, Paul Rodgers, B.B. King Sammy Hagar, Alice Cooper i wieeeeelu innych. Szacunek. Brawa także za umiejętne pokręcenie gałkami w studiu, dzięki czemu wszystkie piosenki brzmią jak "z epoki". Lekko przybrudzone, chropowate - podoba mi się!

Jednak już sam poziom wykonawczy jest cholernie rozstrzelony. Do pozytywów należy zaliczyć choćby niesamowicie energetyczne wykonanie "Helter Skelter" przez Rogera Daltreya, rockowego kopa Kiss w "Venus And Mars", czy piękne bluesujące smęcenie B.B. Kinga w "On the Way". Na drugim końcu tej układanki według mnie leży choćby "Wanderlust" tak słodko zaśpiewane przez Briana Wilsona, że słuchając umieram na cukrzyce. Albo wykony Billy'ego Joela (m.in. "Live And Let Die") - wokalista brzmi w nich jak Marek Dyjak po tygodniowej libacji. Ciężko przetrwać te piosenki w spokoju.

Nie jestem wielkim fanem trybutów i "The Art Of McCarntey" nie zmieni mojego poglądu. Moim zdaniem piosenki sir Paula najlepiej śpiewa on sam i żadna gwiazda nie jest w stanie mu dorównać.

Jurek Gibadło
Mystic

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>THORSTON MOORE</span> Rock N Roll Consciousness

THORSTON MOORE Rock N Roll Consciousness

<span>ROYAL BLOOD</span> How Did We Get So Dark?

ROYAL BLOOD How Did We Get So Dark?

<span>SLOWDIVE</span> Slowdive

SLOWDIVE Slowdive

<span>THE AFGHAN WHIGS</span> In Spades

THE AFGHAN WHIGS In Spades

<span>ROGER WATERS</span> Is This The Life We Really Want?

ROGER WATERS Is This The Life We Really Want?

<span>U2</span> The Joshua Tree

U2 The Joshua Tree

<span>FRANK CARTER & THE RATTLESNAKES</span> Modern Ruin

FRANK CARTER & THE RATTLESNAKES Modern Ruin

<span>MARK LANEGAN BAND</span> Gargoyle

MARK LANEGAN BAND Gargoyle

 

 

 
Audio - wrzesień 2017

Strefa Magazynu

Audio 9/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio