The Distance Between Us

THE ANIMATORS
The Distance Between Us

Rock alternatywny / metal

Śląski alternatywny rock, a w przypadku The Animators również metal (!), ma się zaskakująco dobrze. Dziwnym trafem Katowice i miasta ościenne są zagłębiem fantastycznych zespołów oraz projektów, które nie boją się grać muzyki miejscami trudnej w odbiorze, inteligentnej i trudnej do sklasyfikowania. Tak jest w przypadku Searching For Calm, Ebola Cereal, a nawet wciąż utrzymanego w black metalowej konwekcji Thaw.

W notce dołączonej do debiutanckiej EP zamieszczono informację, jakoby zestaw czterech premierowych kompozycji był wynikiem aspiracji każdego muzyka z osobna. Przeważnie traktuję takie stanowiska z dużym przymrużeniem oka, ale nawet jeśli któryś z młodych muzyków The Animators kocha nowoczesny metal, drugi post-rock, a trzeci pop – to jasna cholera - rzeczywiście to słychać.

Podoba mi się, że Ci młodzi muzycy potrafią zachować balans między ciężarem a przestrzenią i emocjami. Utwory wydają się być bardzo poukładane, przemyślane, ale coś mi się wydaje, że ta zwarta struktura na żywo ulega przemianom z racji na spore pole do popisu w postaci improwizacji. Zresztą, nie wyobrażam sobie, by Ci młodzi chłopcy tego nie robili, bo mają ku temu solidny warsztat, możliwości i pomysł, a przede wszystkim fantastycznego wokalistę, którego głos płynie razem z muzyką.

A reasumując: The Animators ma wszystko to, czego można wymagać od nowoczesnego zespołu rockowego, który chce wstrzelić się w alternatywę. Aspiracje, pomysły, dobrze przygotowanie techniczne i możliwości, które stoją przed nimi otworem. Gdyby tak tylko trafili pod skrzydła dobrego producenta i dołożyli do EP dwa dłuższe utwory, niech KatOff-ice klękają.

Grzegorz "Chain" Pindor

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
<span>BARB WIRE DOLLS</span> Desperate

BARB WIRE DOLLS Desperate

<span>U2</span> iNNOCENCE + eXPERIENCE – Live in Paris

U2 iNNOCENCE + eXPERIENCE – Live in Paris

<span>SWANS</span> The Glowing Man

SWANS The Glowing Man

 Hofors 1975

Hofors 1975

<span>WILKI</span> Przez dziewczyny

WILKI Przez dziewczyny

<span>THE KILLS</span> Ash & Ice

THE KILLS Ash & Ice

<span>METHYL ETHEL</span> Oh Inhuman Spectacle

METHYL ETHEL Oh Inhuman Spectacle

<span>PAUL SIMON</span> Stranger to Stranger

PAUL SIMON Stranger to Stranger

 
Audio - październik 2016

Strefa Magazynu

Audio 10/2016

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio