One For Sorrow

WE ARE FICTION
One For Sorrow

Rock post-hardcore

Label DSTRY EVRYTHNG jak na razie prezentuje się nad wyraz dobrze. Duży deal z We Are Fiction, teraz z Napoleon, zmusza do śledzenia dalszych poczynań wytwórni. Jeśli będzie się ona rozwijać w takim tempie i z takimi artystami, wkrótce ma szansę zostać jedną z czołowych Indie wytwórni.

Dzięki takim debiutom jak "One for Sorrow" zarówno band, jak i wytwórnia powinny zwrócić uwagę rockowego i hardcore`owego światka. W przypadku wytwórni dzięki wyczuciu trendów na bardziej rockowe i emocjonalnie granie, a w przypadku kapeli za sprawą wpływów Alexisonfire, Foo Fighters czy Emarosa.

Generalnie rzecz biorąc, z racji na komercyjny i niemal radiowy charakter, We Are Fiction spokojnie poradziliby sobie na trasie z takim - co by daleko nie szukać - The Used, a nawet The Drums, a towarzystwo metalcore`owych ciężarowców lub grup a`la We Came As Romans wcale nie byłoby dla nich ujmą.

Panowie doskonale łączą rockowy luz, emocjonalny, płaczliwy wręcz post-hardcore, pop-punkową zadziorność (rytm w We Are Fiction odgrywa bardzo istotną rolę), a wszystko to spojone jest odpowiednio masywnym brzmieniem, będącym zupełnym przeciwieństwem bieżących trendów w realizacji płyt.

Dodajmy do tego istne objawienie w tym gatunku, doskonałego czysto śpiewającego wokalistę (serio, skąd ten typ się wziął?) i naszego rodaka uzupełniającego wokale konkretnym screamem, a okaże się, że oto mamy przepis na zespół aspirujący do miana top of the tops, mogącego (niedalekiej przyszłości) grać zarówno w pojedynkę w dużych obiektach, jak i z innymi kapelami. Przyszłość We Are Fiction maluje się wyłącznie w jasnych kolorach. Tylko czekać aż Kerrang! zacznie im słodzić.

Za najlepszy na płycie utwór, zatytułowany dość zaskakująco, bo "Władysław", ocenę "One for Sorrow" podwyższam o jedno oczko.

Grzegorz "Chain" Pindor
DSTRY EVRYTHNG

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
<span>DEE SNIDER</span> We Are The Ones

DEE SNIDER We Are The Ones

<span>BEN HARPER & THE INNOCENT CRIMINALS</span> Call It What It Is

BEN HARPER & THE INNOCENT CRIMINALS Call It What It Is

<span>SOREN JUUL</span> This Moment

SOREN JUUL This Moment

<span>LIIMA</span> ii

LIIMA ii

<span>VOO VOO</span> Suwałki Blues Festival 2015

VOO VOO Suwałki Blues Festival 2015

<span>JEFF BECK</span> Loud Hailer

JEFF BECK Loud Hailer

<span>THE STROKES</span> Future Present Past EP

THE STROKES Future Present Past EP

<span>TARJA TURUNEN</span> The Brightest Void

TARJA TURUNEN The Brightest Void

 
Audio - grudzień 2016

Strefa Magazynu

Audio 12/2016

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio