One For Sorrow

WE ARE FICTION
One For Sorrow

Rock post-hardcore

Label DSTRY EVRYTHNG jak na razie prezentuje się nad wyraz dobrze. Duży deal z We Are Fiction, teraz z Napoleon, zmusza do śledzenia dalszych poczynań wytwórni. Jeśli będzie się ona rozwijać w takim tempie i z takimi artystami, wkrótce ma szansę zostać jedną z czołowych Indie wytwórni.

Dzięki takim debiutom jak "One for Sorrow" zarówno band, jak i wytwórnia powinny zwrócić uwagę rockowego i hardcore`owego światka. W przypadku wytwórni dzięki wyczuciu trendów na bardziej rockowe i emocjonalnie granie, a w przypadku kapeli za sprawą wpływów Alexisonfire, Foo Fighters czy Emarosa.

Generalnie rzecz biorąc, z racji na komercyjny i niemal radiowy charakter, We Are Fiction spokojnie poradziliby sobie na trasie z takim - co by daleko nie szukać - The Used, a nawet The Drums, a towarzystwo metalcore`owych ciężarowców lub grup a`la We Came As Romans wcale nie byłoby dla nich ujmą.

Panowie doskonale łączą rockowy luz, emocjonalny, płaczliwy wręcz post-hardcore, pop-punkową zadziorność (rytm w We Are Fiction odgrywa bardzo istotną rolę), a wszystko to spojone jest odpowiednio masywnym brzmieniem, będącym zupełnym przeciwieństwem bieżących trendów w realizacji płyt.

Dodajmy do tego istne objawienie w tym gatunku, doskonałego czysto śpiewającego wokalistę (serio, skąd ten typ się wziął?) i naszego rodaka uzupełniającego wokale konkretnym screamem, a okaże się, że oto mamy przepis na zespół aspirujący do miana top of the tops, mogącego (niedalekiej przyszłości) grać zarówno w pojedynkę w dużych obiektach, jak i z innymi kapelami. Przyszłość We Are Fiction maluje się wyłącznie w jasnych kolorach. Tylko czekać aż Kerrang! zacznie im słodzić.

Za najlepszy na płycie utwór, zatytułowany dość zaskakująco, bo "Władysław", ocenę "One for Sorrow" podwyższam o jedno oczko.

Grzegorz "Chain" Pindor
DSTRY EVRYTHNG

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
<span>LIMBOSKI</span> W trawie. I inne jeszcze młode

LIMBOSKI W trawie. I inne jeszcze młode

<span>NATALIA SIKORA + VOO DOO DOG</span> Buried Alive in the Blues

NATALIA SIKORA + VOO DOO DOG Buried Alive in the Blues

<span>STING</span> STING 57TH & 9TH

STING STING 57TH & 9TH

<span>NEIL YOUNG</span> Peace Trial

NEIL YOUNG Peace Trial

<span>TOM JONES</span> Long Lost Suitcase

TOM JONES Long Lost Suitcase

<span>ANDREW BIRD</span> Are You Serious

ANDREW BIRD Are You Serious

<span>THE BEATLES</span> The Beatles: Live at the Hollywood Bowl

THE BEATLES The Beatles: Live at the Hollywood Bowl

<span>PERFECT</span> Muzyka

PERFECT Muzyka

 
Audio - marzec 2017

Strefa Magazynu

Audio 3/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio