LG SMART TV z systemem webOS 3.0

LG SMART TV z systemem webOS 3.0

Dodano: 23 grudzień 2015

Podczas targów International Consumer Electronics Show (CES), które już niedługo odbędą się w Las Vegas, marka LG zaprezentuje najnowszą linię telewizorów SMART TV, które wyposażono w oprogramowanie webOS 3.0.

System webOS 3.0 to przede wszystkim trzy inteligentne funkcje: Magic Zoom, Magic Mobile Connection oraz unowocześniony pilot Magic Remote. Magic Zoom umożliwia powiększanie poszczególnych elementów i liter na ekranie bez utraty jakości obrazu. Dzięki funkcji Magic Mobile Connection można w łatwy sposób połączyć telefon komórkowy z telewizorem LG SMART TV poprzez mobilną aplikację LG TV Plus i w ten sposób zdalne sterować aplikacjami na ekranie telewizora. Ulepszono także pilot Magic Remote, który dzięki nowym przyciskom pozwala wyjątkowo łatwo kontrolować dekoder STB. Udoskonalenia dotknęły również funkcję Screen Remote - interfejs użytkownika jest teraz prostszy, lepiej zorganizowany i wygodniejszy w obsłudze.

Channel Plus

Channel Plus oferuje kontent Over-The-Top w formie przyjaznej dla użytkownika. Korzystający z niej użytkownicy mogą wybierać z ujednoliconej listy zarówno treści OTT, jak i te oferowane przez kanały telewizyjne - co więcej dzięki funkacji Channel Plus mogą przeglądać je jednocześnie. Dodatkowo kontrolowane za pomocą aplikacji widgety wyświetlają na ekranie rekomendowane programy.

Funkcja Channel Plus korzysta z serwisu Xumo, który umożliwia wyświetlanie wysokiej jakości darmowych treści cyfrowych oferowanych przez agencje prasowe takie jak Bloomberg, TIME Inc., Condé Nast Entertainment czy The Wall Street Journal. Mamy też możliwość przeglądania treści premium dostarczanych przez takie serwisy jak BuzzFeed, PopSugar czy Mode Media - od niedawno powstałych i prężnie rozwijających się sieci cyfrowych po rozbudowane sieci wielokanałowe (MCN). W ofercie dostępne są również pakiety kanałów międzynarodowych.

Więcej nowości i ulepszeń:

W nowym webOS 3.0 dostępnym na telewizorach LG SMART TV pojawią się zarówno całkowicie nowe, jak i znane z wcześniejszych wersji, ale udoskonalone funkcje:

• Funkcja Channel Advisor, która analizując często oglądane programy telewizyjne, wyświetla godziny ich transmisji oraz inne przydatne informacje.
• Funkcja Multi-view, która umożliwia wyświetlanie treści z dwóch różnych źródeł (np. dwóch kanałów telewizyjnych w tym samym czasie lub kanału telewizyjnego i filmu Blu-ray).
• Aplikacja Music Player, która odtwarza muzykę przez głośniki telewizora nawet wtedy, gdy jest on wyłączony.
• Usługi My Channels i Live Menu wzbogacone o nowe, przydatne funkcje.

• Aplikacja IoTV umożliwiająca sterowanie z poziomu ekranu inteligentnymi urządzeniami marki LG lub innymi kompatybilnymi z aplikacją.

Nowe telewizory LG SMART TV z systemem webOS 3.0 będą dostępne w sprzedaży w 2016 roku. Ich prezentacja odbędzie się podczas targów CES w dniach 6-9 stycznia 2016 r. w Las Vegas Convention Center w Central Hall #8204.

Źródło: LG

Zobacz też:

Newsy sprzętowe

Audio Video Show 2017

Dodano: 17 październik 2017
Audio Video Show 2017
W tym roku największe w Polsce targi sprzętu audio-video Audio Video Show obchodzą jubileusz 20-lecia swojego istnienia. Impreza odbędzie się w Warszawie w dniach 17-19 listopada na stadionie PGE Narodowym oraz w hotelach Golden Tulip i Radisson Blu Sobieski. To drugie co do wielkości tego typu wydarzenie w Europie.

Słuchawki JBL E65 BT NC

Dodano: 17 październik 2017
Słuchawki JBL E65 BT NC
JBL zaprezentował nowe słuchawki - E65 BT NC. Bezprzewodowe i z redukcją szumów.
Pozostałe newsy branżowe Zobacz wszystkie

 

 

 
Audio - październik 2017

Strefa Magazynu

Audio 10/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio
Kolumny głośnikowe Focal Kanta No2

Kolumny głośnikowe Focal Kanta No2

Do sprzedaży wchodzi Kanta No2 - najnowsza trójdrożna konstrukcja podłogowa Focala.