Neat Acoustics w dystrybucji Audio Center

Neat Acoustics w dystrybucji Audio Center

Dodano: 21 listopad 2016

1 listopada w dystrybucji firmy Audio Center Poland pojawiły się urządzenia marki Neat Acoustics.

Firmę Neat Acoustics założył w roku 1989 Bob Surgeoner - muzyk-samouk zafascynowany elektroniką. Obie te pasje pozwoliły mu rozpocząć działalność na kolejnym polu, tym razem projektowania sprzętu audio. Na warsztat poszły kolumny głośnikowe. Kilka lat później do Boba dołączył Paul Ryder, również muzyk, grający na gitarze w kilku zespołach w północnej Anglii. Ponieważ Paul jest także doświadczonym realizatorem dźwięku, firma Neat założyła własne studio nagraniowe.

Ofertę firmy otwierają maleńkie kolumny Iota, które można ustawić na półce, biurku, standach lub podwiesić pod sufitem. Z kolei na elegancką serię Motive składają się trzy modele: podstawkowe SX3 i wolnostojące SX2 i nieco większe SX1. Seria powstała w 2005 roku, a w 2013 została całkowicie odświeżona. Kolumny te są łatwe do wysterowania i można je wykorzystać zarówno w systemach stereofonicznych, jak i kina domowego.

Neat Acoustics Iota

Neat Acoustics Iota

Neat Acoustics Motive SX

Neat Acoustics Motive SX

Wyżej w katalogu jest seria Classic. Znalazły się w niej kompaktowe kolumny Petite SX i wolnostojące Elite XS. Model Petite SX jest czwartą wersją pierwszych kolumn firmy Neat, oryginalnego modelu Petite z 1991 roku. Ich wersja Elite weszła do produkcji w 1998 roku i obecnie dostępna jest w trzeciej wersji.

Neat Acoustics Petite SX

Neat Acoustics Petite SX

Seria Momentum jest łącznikiem między seriami Motive i Ultimatum. Znajdziemy w niej trzy modele, z których każdy gra dużo lepiej niż można by oczekiwać z tak zgrabnych obudów. W kolumnach zastosowano izobaryczne obciążenie głośnika niskotonowego, czyli dwa takie same przetworniki połączone obudową zamkniętą. Układ ten daje znacznie niższy bas o lepszej kontroli niż przy pojedynczym głośniku w takiej samej obudowie.

Neat Acoustics Momentum SX

Neat Acoustics Momentum SX

Na samym szczycie znalazła się seria Ultimatum, w której również znajdziemy układ izobaryczny, ale nie tylko. Dodatkowo otrzymujemy w niej promieniujące ku górze "super-tweetery", obudowy ze sklejki (w różnych, atrakcyjnych okleinach), a także dodatkowe warstwy na ściankach, łączone z główną obudową za pomocą membran z polietylenu.

Neat Acoustics Ultimatum XL

Neat Acoustics Ultimatum XL

Źródło: Audio Center Poland

Zobacz też:

Newsy sprzętowe

Słuchawki Campfire Audio

Dodano: 16 październik 2017
Słuchawki Campfire Audio
W portofoloio MIP pojawiły się słuchawki Campfire Audio - amerykańskiej marki, której producentem jest ALO Audio. Firma dała się poznać jako producent przewodów i wysokiej klasy wzmacniaczy.

Amplituner Marantz R8012

Dodano: 13 październik 2017
Amplituner Marantz R8012
Marantz zaprezentował swoje najnowsze rozwiązanie w dziedzinie amplitunerów AV, flagowy model SR8012.
Pozostałe newsy branżowe Zobacz wszystkie

 

 

 
Audio - październik 2017

Strefa Magazynu

Audio 10/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio
Kolumny głośnikowe Focal Kanta No2

Kolumny głośnikowe Focal Kanta No2

Do sprzedaży wchodzi Kanta No2 - najnowsza trójdrożna konstrukcja podłogowa Focala.