Neat Acoustics w dystrybucji Audio Center

Neat Acoustics w dystrybucji Audio Center

Dodano: 21 listopad 2016

1 listopada w dystrybucji firmy Audio Center Poland pojawiły się urządzenia marki Neat Acoustics.

Firmę Neat Acoustics założył w roku 1989 Bob Surgeoner - muzyk-samouk zafascynowany elektroniką. Obie te pasje pozwoliły mu rozpocząć działalność na kolejnym polu, tym razem projektowania sprzętu audio. Na warsztat poszły kolumny głośnikowe. Kilka lat później do Boba dołączył Paul Ryder, również muzyk, grający na gitarze w kilku zespołach w północnej Anglii. Ponieważ Paul jest także doświadczonym realizatorem dźwięku, firma Neat założyła własne studio nagraniowe.

Ofertę firmy otwierają maleńkie kolumny Iota, które można ustawić na półce, biurku, standach lub podwiesić pod sufitem. Z kolei na elegancką serię Motive składają się trzy modele: podstawkowe SX3 i wolnostojące SX2 i nieco większe SX1. Seria powstała w 2005 roku, a w 2013 została całkowicie odświeżona. Kolumny te są łatwe do wysterowania i można je wykorzystać zarówno w systemach stereofonicznych, jak i kina domowego.

Neat Acoustics Iota

Neat Acoustics Iota

Neat Acoustics Motive SX

Neat Acoustics Motive SX

Wyżej w katalogu jest seria Classic. Znalazły się w niej kompaktowe kolumny Petite SX i wolnostojące Elite XS. Model Petite SX jest czwartą wersją pierwszych kolumn firmy Neat, oryginalnego modelu Petite z 1991 roku. Ich wersja Elite weszła do produkcji w 1998 roku i obecnie dostępna jest w trzeciej wersji.

Neat Acoustics Petite SX

Neat Acoustics Petite SX

Seria Momentum jest łącznikiem między seriami Motive i Ultimatum. Znajdziemy w niej trzy modele, z których każdy gra dużo lepiej niż można by oczekiwać z tak zgrabnych obudów. W kolumnach zastosowano izobaryczne obciążenie głośnika niskotonowego, czyli dwa takie same przetworniki połączone obudową zamkniętą. Układ ten daje znacznie niższy bas o lepszej kontroli niż przy pojedynczym głośniku w takiej samej obudowie.

Neat Acoustics Momentum SX

Neat Acoustics Momentum SX

Na samym szczycie znalazła się seria Ultimatum, w której również znajdziemy układ izobaryczny, ale nie tylko. Dodatkowo otrzymujemy w niej promieniujące ku górze "super-tweetery", obudowy ze sklejki (w różnych, atrakcyjnych okleinach), a także dodatkowe warstwy na ściankach, łączone z główną obudową za pomocą membran z polietylenu.

Neat Acoustics Ultimatum XL

Neat Acoustics Ultimatum XL

Źródło: Audio Center Poland

Newsy sprzętowe

Mikrowieża Blaupunkt MS35BT EDITION

Dodano: 20 luty 2017
Mikrowieża Blaupunkt MS35BT EDITION
Blaupunkt wprowadza na rynek limitowaną edycję mikrowieży z Bluetooth MS35BT EDITION. Jest ona pod względem parametrów identyczna jak model MS35BT.

Projektor Epson EB-1460Ui

Dodano: 16 luty 2017
Projektor Epson EB-1460Ui
Nowy i intuicyjny w obsłudze projektor Epson EB-1460Ui ma ułatwiać współpracę i łączność w salach konferencyjnych. Wszystko to dzięki Wi-Fi i programowi Skype.
Pozostałe newsy branżowe Zobacz wszystkie
 
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio
"Raty 0%" w Top Hi-Fi & Video Design

"Raty 0%" w Top Hi-Fi & Video Design

Do końca lutego przy niewielkim wkładzie finansowym kupisz swój wymarzony sprzęt audio. W salonach Top Hi-Fi & Video...