Odsłuchy kolumn Klipsch Heresy III w salonie Q21

Odsłuchy kolumn Klipsch Heresy III w salonie Q21

Dodano: 31 lipiec 2017

Salon audio-video Q21 z Pabianic zaprasza na kolejne odsłuchy, tym razem kolumn Klipsch Heresy III.

Klipsch Heresy III, niespodzianka, nawiązują wyglądem oraz konstrukcją do kolumn z lat 70. Należą do serii Heritage, czyli najwyższej w ofercie firmy, do której należą również referencyjne modele Klipschorn czy La Scala II. Do ich budowy użyto płyt MDF pokrytych naturalnym fornirem, z których zrobiono boczne ścianki, oraz sklejkę brzozową do wykonania ścianek przedniej i tylnej, które pokryto warstwą czarnego lakieru strukturalnego. Skrzynie są konstrukcją zamkniętą, nie mają również wewnętrznych wzmocnień. Front można zakryć maskownicą nawiązującą swoim wzorem do minionych lat.

Przetworniki, w jakie wyposażono, Klipsch Heresy III, to 2.54-cm kopułka wysokotonowa K-107-TI umieszczona w tubie Tractrix Horn, 4.45-cm głośnik średniotonowy K-53-TI umieszczony w tubie Exponential Horn oraz głośnik niskotonowy, 12-calowy K-28-E. Pasmo przenoszenia kolumn operuje w zakresie 58 Hz-20 kHz ±3dB, a efektywność sięga 99dB. Maksymalne ciśnienie akustyczne, jakie możemy osiągnąć to 116 dB.

Wysoka skuteczność paczek pozwala na podłączenie ich do najbardziej egzotycznych wzmacniaczy lampowych, zarówno tych sprzed lat, pracujących w konfiguracji single-ended, jak i najnowszych konstrukcji. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wpiąć je również w nowoczesne konstrukcje tranzystorowe.

Kolumny Klipsch Heresy III

Kolumny Klipsch Heresy III

Więcej na www.q21.pl

Źródło: Q21

Newsy sprzętowe

Słuchawki JBL everest Elite 750NC

Dodano: 16 sierpień 2017
Słuchawki JBL everest Elite 750NC
JBL Everest Elite V750 to wokółuszne słuchawki bezprzewodowe, które jako drugi produkt z oferty JBL dostały w tym roku prestiżową nagrodę EISA.

Głośnik przenośny JBL Boombox

Dodano: 16 sierpień 2017
Głośnik przenośny JBL Boombox
JBL Boombox to przenośny głośnik Bluetooth zaprojektowany z myślą o zapewnieniu wyjątkowej mocy, potężnym dźwięku i najgłębszym basie. Właśnie otrzymał prestiżowe wyróżnienie w kategorii "GŁOŚNIK PRZENOŚNY EISA 2017-2018".
Pozostałe promocje i prezentacje Zobacz wszystkie

 

 

 
Audio - wrzesień 2017

Strefa Magazynu

Audio 7-8/2017

Dwadzieścia siedem nagród dla najlepszych produktów audio - przenośnych, hif-fi i kina domowego - to efekt pracy ekspertów z całej Europy. Nagrody EISA nabiorą jeszcze...

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio
Kolumny Klipsch FORTE III Special Edition

Kolumny Klipsch FORTE III Special Edition

Na sklepowych półkach pojawiła się już nowa kolumna głośnikowa Klipsch, model FORTE III w wersji Special Edition.