Prezentacja gramofonu Acutus Reference SP w salonie audio-connect w Bydgoszczy

Prezentacja gramofonu Acutus Reference SP w salonie audio-connect w Bydgoszczy

Dodano: 18 kwiecień 2014
Salon audio-connect z Bydgoszczy zaprasza na prezentację i odsłuchy najwyższego modelu gramofony marki Avid, czyli Acutus Reference SP.

Wszystkie zastosowane rozwiązania konstrukcyjne w gramofonie mają na celu uzyskanie jak najlepszej jakości brzmienia. Dążenie do perfekcyjnego dźwięku osiągnięto dzięki skupieniu się na:

1. Mechanice:

Trójwarstwowy talerz waży 10 kg, ma grubość 5,5 cm. Został wytaczony z wysokogatunkowej stali i wytłumiony 12-mm warstwą aluminium oraz 4-mm warstwą winylu. Miało to na celu usunięcie rezonansów własnych powstających w czasie ruchu obrotowego talerza.

Łożysko to wrzecionowa konstrukcja o jednym punkcie podparcia wykonanym z węglika spiekanego stykającego się z szafirowym łożem oraz samosmarującymi bieżniami wykonanymi z brązu.

Subchassis (podstawa pośrednia) to zaś sztywny wysokociśnieniowy odlew aluminiowy, na którym osadzona jest oś łożyska i mocowanie ramienia; odizolowany od podstawy poprzez system miękkiego zawieszenia.

Chassis (podstawa) wykonana z 17-mm wycinanego laserowo płata aluminium osadzonego na trzech regulowanych masywnych nogach umożliwiających precyzyjne wypoziomowanie. Zamontowano tu zestaw trzech amortyzatorów stanowiących system miękkiego zawieszenia mającego tłumić poziome i pionowe drgania własne, jak również izolować od drgań zewnętrznych.

Dwa paski umożliwiają dużo lepsze przeniesienie napędu.

Dwusekcyjny docisk umożliwia idealne zablokowanie z równoczesnym zniwelowaniem pofalowań płyt.

2. Elektronice:

Silnik asynchroniczny o wysokim momencie obrotowym (140 mNm) stanowi niezależną jednostkę napędową o wysokim współczynniku tłumienia drgań własnych.

Zasilacz dostarczający bardzo stabilne i liniowe napięcie dzięki zastosowaniu specjalnej konstrukcji kontrolowanej przez cyfrowy procesor DSP (Digital Supply Procesor)zasilanej transformatorem 1kVA.

Dane techniczne:

- Napęd: podwójny pasek
- Prędkości: 33,3 i 45 RPM
- Masa talerza: 10 kg
- Łożysko: węglik spiekany/ szafir
- zawieszenie: 3-punktowe, sprężyny do tłumienia drgań pionowych
- Ramiona: przygotowane do SME, możliwe użycia adpterów do wielu innych
- Silnik: ręcznie wykonane 24V 140mNm asynchroniczny
- Zasilanie: zewnętrzne, DSP
- Napięcie wejściowe: 100-240V, 50/60Hz, 300W maks. (w zależności od kraju przeznaczenia)

Podczas prezentacji gramofon będzie wyposażony we wkładkę z ruchomą cewką (MC) - Colibri (ręcznie składana wkładka MC, najwyższy model marki Van den Hul; wersja ze złotym uzwojeniem cewki ma napięcie wyjściowe 0,38 mV).

Colibri jest ulepszonym następcą serii "Beauty", w której wiele elementów obudowy zostało usuniętych, by zachować samą esencję przekazu gramofonowego. Rezultatem jest czyste, otwarte brzmienie bez podkolorowań.

audio-connect
www.audio-connect.pl

Newsy sprzętowe

Słuchawki AKG N20 NC

Dodano: 26 czerwiec 2017
Słuchawki AKG N20 NC
Na rynku pojawiły się właśnie nowe słuchawki dokanałowe AKG, model N20 NC z aktywną redukcją hałasów zewnętrznych. Zaprojektowano je z myślą o długich podróżach.

Słuchawki HiFiMAN Susvara

Dodano: 26 czerwiec 2017
Słuchawki HiFiMAN Susvara
Na polskim rynku debiutują właśnie najnowsze słuchawki HiFiMAN, model Susvara. Zastosowano w nich membranę jeszcze lepszą niż ta, z której skorzystano przy budowie obsypanych nagrodami HE-1000.
Pozostałe promocje i prezentacje Zobacz wszystkie

 

 

 
Audio - czerwiec 2017

Strefa Magazynu

Audio 6/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio
Paradigm PW Soundbar

Paradigm PW Soundbar

Paradigm PW Soundbar to bezprzewodowy soundbar klasy premium z Bluetooth i streamingiem muzyki przez Wi-Fi. Sprawdzi się...