Maraton konkursów na 20-lecie AUDIO - wyniki!

Maraton konkursów na 20-lecie AUDIO - wyniki!

Dodano: 30 październik 2015

Konkursy na 20-lecie audio rozstrzygnięte. Listę zwycięzców uzupełnialiśmy sukcesywnie, dwadzieścioro z Was ma z pewnością powód do zadowolenia. Z Wami spotkamy się na Audio Video Show za tydzień.

Urodzinowy maraton konkursów ruszył 1 października i trwał 20 dni. Codziennie każdy z Was miał szansę wygrać sprzęt audio, prenumeratę naszego magazynu na rok 2016 (wydanie papierowe) lub bilet na Audio Show 2015. Wystarczyło zaznaczyć 5 odpowiedzi w plebiscycie "Wybierz 5 naj..." i mieć szczęście :)

Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w naszej zabawie, a były Was tysiące.

Informacje dla zwycięzców:

• Osoby, które zdobyły główne nagrody, otrzymały od nas informacje o szczegółach dotyczących odbioru nagród.

• Imienne bilety na Audio Video Show zostały wysłane zwycięzcom mailowo przez organizatora wystawy.

• Z osobami nagrodzonymi prenumeratą magazynu skontaktujemy się niebawem.

Ponadto informujemy, że wyniki plebiscytów (także muzycznego) zostaną opublikowane w grudniowym numerze AUDIO, który pojawi się w listopadzie.

Dla przypomnienia zamieszczamy regulamin konkursu i oczywiście listę szczęśliwców.

NASZE NAGRODY:

MELODIKA BL30

Do małych pomieszczeń często szukamy kolumn podstawkowych, ale jeżeli mamy trochę miejsca na podłodze, nie powinniśmy się bać kolumn wolnostojących. Melodika BL30 to właśnie tego typu konstrukcja, która nie imponuje wielkością, ale dostarcza niski bas, a na drugim skraju pasma nie boi się pokazać detali. Uniwersalne brzmienie do muzyki i kina domowego.

Fundatorem nagrody jest firma RAFKO

THORENS TD-158

Uznany specjalista od gramofonów, mając w ofercie wiele zaawansowanych, audiofilskich konstrukcji, przygotował też model, z którym da sobie radę każdy – pełny automat w przystępnej cenie. Ramię ustawi się nad początkiem płyty, zadziała mechanizm miękkiego opuszczania, a po zakończeniu odtwarzania ramię wróci do pozycji wyjściowej, podczas gdy silnik sam się wyłączy. Słuchanie płyt będzie tylko przyjemnością, a nie kłopotem.

Fundatorem nagrody jest firma Audio Klan

DENON Heos 1 + GO PACK

Heos 1 to najmniejszy głośnik bezprzewodowy w rodzinie Heos; może działać jeden, mogą dwa (skonfigurowane do stereo), w systemie wielostrefowym może jeszcze więcej... A dzięki podstawce Go Pack, można z nim wyjść na zewnątrz; jest odporny na wilgoć, ściąga muzykę z serwisów muzycznych, z telefonu lub tabletu, przez USB, wspiera Bluetooth, podczas gdy dwudrożny układ przetworników zapewnia dobrą jakość dźwięku.

Fundatorem nagrody jest firma Horn Distribution

Taga HARMONY HTA 700B

Wzmacniacz Taga Harmony HTA-700B wygląda jak miniatura dużych urządzeń lampowych, jest jednak hybrydą, z lampami w przedwzmacniaczu, podczas gdy scalone końcówki mocy dostarczają 2 x 40 W. Jest standardowe wejście analogowe, które współpracuje bezpośrednio z główną sekcją wzmacniacza, a także zintegrowany moduł przetwornika cyfrowo-analogowego z wejściem USB i odbiornikiem Bluetooth.

Fundatorem nagrody jest firma Polpak Poland

Castle KNIGHT 2

Brytyjska firma kultywuje swój styl, dostarczający kolumny wyglądające i grające w specjalny sposób. Brzmienie ma głębię zarówno w znaczeniu tonalnym, jak i przestrzennym, bas jest mocny i soczysty. Wyborne są dalekie wybrzmienia - plastyczne, płynne, otwarte. Akustyka pomieszczenia studyjnego, czy to naturalna, czy wirtualna, jest ewidentna i różnicowana. Wyrafinowany dźwięk, charyzmatyczny nawet bez typowego dla Castle eksponowania średnicy.

Fundatorem nagrody jest firma Nautilus

EXPOSURE 1010 AMP

Exposure 1010 AMP to przykład rasowego, minimalistycznego wzmacniacza zintegrowanego, wręcz surowości formy, i funkcjonalności sprowadzonej do zadań podstawowych; najważniejsza pozostaje jakość i charakter dźwięku. Najtańsza integra Exposure nie jest elektrownią i źródłem potęgi, ale jest w niej coś specjalnego, co ożywia całe brzmienie przez rytm i tempo.

Fundatorem nagrody jest firma Trimex

Cardas CROSSLINK SPEAKER (2 x 2,5 m)

Firma Cardas jest w dziedzinie kabli autorytetem, któremu nie można zarzucić uprawiania voodoo. Głośnikowy Crosslink nie jest „wężem ogrodowym”, jest lekki i giętki, ale zawiera najważniejsze technologie amerykańskiej firmy. Crosslink jest sprzedawany ze szpuli albo konfekcjonowany, i właśnie para kabli o długości 2,5 metra jest nagrodą w konkursie.

Fundatorem nagrody jest firma Voice

Teac HA-P50

Połączenie USB-daka ze wzmacniaczem słuchawkowym w ramach jednego, niewielkiego urządzenia staje się ważnym nurtem w sprzęcie audio. HA-P50 zawiera przetwornik C/A 24 bity / 96 kHz, zapewniając dźwięk hi-res z iPhona, sprzętu z systemem Android oraz komputerów Mac i PC. Wybór poziomu sygnału wyjściowego (wysoki/niski) pozwala dopasować działanie do impedancji podłączonych słuchawek, a dzięki akumulatorowi litowo-jonowemu HA-P50 może pracować przez ok. 8 godzin.

Fundatorem nagrody jest firma Audio Klan

Dali ZENSOR 1

"Jedynka" serii Zensor to mini-monitor idealny do małych pomieszczeń; nie grając potężnie i nie schodząc nisko, ucieszy nas brzmieniem dobrze zrównoważonym i detalicznym, a przede wszystkim lekkostrawnym. Wysokiej klasy układ dwudrożny składa się z typowego dla Dali głośnika nisko-średniotonowego z membraną z włókna drzewnego, i jedwabnej kopułki wysokotonowej. Nowoczesna, uniwersalna estetyka nie pozostawia wątpliwości, że to projekt fachowców z Danii.

Fundatorem nagrody jest firma Horn Distribution

Cambridge Audio TOPAZ SR-10v2

Amplitunery stereofoniczne nie są tak popularne jak amplitunery wielokanałowe i wzmacniacze stereofoniczne, chociaż dodanie modułu tunera nie zakłóca działania podstawowych funkcji i układów, a radio wciąż może nas uraczyć audycjami i muzyką, której nie mamy na płytach i innych nośnikach. Firma Cambridge Audio ma audiofilski rodowód, dlatego również w tym urządzeniu zadbała o wydajny zasilacz i porządne końcówki mocy, a więc o dobre brzmienie.

Fundatorem nagrody jest firma Audio Center Poland

ifiAudio iDAC2

Najnowszy USB-dak z firmy iFiAudio, która jest objawieniem ostatnich sezonów, przyjmie sygnał PCM do 384 kHz, a DSD do wersji DSD256. Możliwa jest konwersja sygnału wejściowego USB na sygnał cyfrowy S/PDIF, pojawiający się na odpowiednim wyjściu, i przesłanie go do innego urządzenia z przetwornikiem C/A. Stopień analogowy pracuje w klasie A, łącząc tranzystory J-FET i bipolarne tranzystory PNP, które pozwalają buforowi pracować z obciążeniem nawet 600 omów.

Fundatorem nagrody jest firma Moje Audio

Grado SR325e

W tłumie słuchawek, jakie pojawiły się na rynku w ciągu ostatnich kilku lat, wśród coraz bardziej awangardowych projektów, zawsze rozpoznamy Grado – z wyglądu słuchawki na wskroś tradycyjne, ale o wyjątkowym brzmieniu. Można je polubić za jedno lub za drugie, albo za wszystko na raz. SR325e to najlepszy model w serii Prestige, z kompletem modyfikacji wprowadzonych w ostatniej generacji.

Fundatorem nagrody jest firma Audio System

Pro-Ject ESSENTIAL 2 PHONO USB

Gdyby policzyć wszystkie modele i wersje gramofonów oferowanych dzisiaj przez Pro-Jecta, okazałoby się, że jest ich znacznie więcej niż propozycji wielu innych gramofonowych specjalistów razem wziętych. Essential II Phono USB to wersja rozwinięta o zintegrowany przedwzmacniacz gramofonowy oraz wyjście USB typu B, przeznaczone do podłączenia komputera.

Fundatorem nagrody jest firma Voice

Rzadko wzmacniacze w tej klasie cenowej są zbudowane tak solidnie (obudowa, zasilacz, stopień wyjściowy na dwóch parach Sankenów 2SC4468/2SA1695), rzadko mają tak wysoką moc (2 x 91 W / 8 Ohm, 2 x 143 W / 4 Ohm), i rzadko potrafią wydobyć z siebie taki bas - ma zarówno kompetencje do bardzo niskich i pewnych zejść, jak też świetnej dynamiki. Wartościowym elementem wyposażenia jest port USB.

Fundatorem nagrody jest firma Polpak Poland

Marantz MELODY MCR-511

Kompaktowe i wszechstronne urządzenie audio, przygotowane do zaawansowanego strumieniowania, odbioru radia internetowego, odtwarzania z dysków NAS, obsługi Spotify, transmisji Bluetooth, Apple Airplay, z dwoma wejściami USB, wbudowanym modułem Wi-Fi, dysponujące sporą mocą wyjściową... to właśnie MCR-511, komponent elegancki jak na Marantza przystało, ekspert od muzyki jakich mało.

Fundatorem nagrody jest firma Horn Distribution

Monitor Audio MR4

MR4 to niewielki, ale układowo wyrafinowany system dwuipółdrożny, w którym zastosowano nie tylko różne filtrowanie niskotonowego i nisko-średniotonowego, ale także zróżnicowano ich konstrukcje, i podzielono obudowę na dwie, różnej objętości, komory bas-refleks. MR4 grają kompletnym dźwiękiem, szerokim pasmem i dysponują przyzwoitą dynamiką. Demonstrują bardzo dobrą plastyczność, mocny bas podnosi temperaturę, wysokie tony są dostatecznie wyraziste. W swojej klasie cenowej brzmią doskonale.

Fundatorem nagrody jest firma Audio Center Poland

JBL ARENA 170

Model Arena 170, razem z pozostałymi modelami swojej serii, został nagrodzony w tym roku przez EISA w kategorii "System Głośnikowy Kina Domowego". To wystarczy za rekomendację, jednak warto dodać, że Arena 170 sprawdzi się równie dobrze w systemie stereofonicznym. Dwudrożny, ale wydajny układ w obudowie wolnostojącej, zapewnia wyśmienite rozciągnięcie niskich częstotliwości; górę pasma odtwarza typowy dla JBL-a przetwornik z tubowym wyprofilowaniem nowego typu.

Fundatorem nagrody jest firma SUPORT

AKG N60

N60 to tegoroczny laureat nagrody EISA w kategorii Słuchawki Przenośne. Imponują kombinacją doskonałego dźwięku i najlepszego systemu aktywnej redukcji szumów. Naładowana bateria N60 wystarczy na 30 godzin pracy systemu, a jeżeli chcemy słuchać dłużej, możemy wciąż używać słuchawek w trybie pasywnym. N60 grają świetnie, doskonale wyglądają i są bardzo wygodne.

Fundatorem nagrody jest firma SUPORT

Harman Kardon OMNI 20

Bezprzewodowy głośnik Omni 20 zapewnia wyjątkową jakość dźwięku wśród wielu, coraz popularniejszych, urządzeń tego typu. To mały system stereofoniczny, z dwudrożnymi układami głośnikowymi w każdym kanale, czterema wzmacniaczami 15 W dla każdego przetwornika, obsługujący materiał 24 bity / 96 kHz. Omni 20 może działać samodzielnie lub w zespołach, odtwarzając muzykę w całym domu. Firmowa aplikacja i Bluetooth otwierają szerokie możliwości przesyłania materiału.

Fundatorem nagrody jest firma SUPORT

Audio-Technica ATH-ANC-9

Słuchawki z dobrze działającą, aktywną redukcją zakłóceń, to domena najlepszych specjalistów. ATH-ANC9 zapewniają redukcję na poziomie 95%, oferując trzy tryby pracy systemu, zoptymalizowane dla różnych warunków zewnętrznych. Oprócz zestawu mikrofonów pracujących w systemie redukcji zakłóceń, ATH-ANC9 wyposażone są w mikrofon i sterownik, pozwalające na współpracę z produktami Apple.

Fundatorem nagrody jest firma Audio Klan

 

Pozostałe newsy sprzętowe Zobacz wszystkie
Promocje i prezentacje

Harbeth 40th Anniversary w salonie Q21

Dodano: 27 luty 2017
Harbeth 40th Anniversary w salonie Q21
Salon Q21 rozpoczął przedsprzedaż dwóch modeli jubileuszowych kolumn Harbeth 40th Anniversary. I zaprasza na ich prezentacje.

Moduł streamingowy Chord Poly w salonie Q21

Dodano: 16 luty 2017
Moduł streamingowy Chord Poly w salonie Q21
W ofercie salonu audio-video Q21 niebawem pojawi się Chord Poly - moduł streamingowy dla odtwarzacza mobilnego Mojo, który bazuje na urządzeniu klasy PC.

Delta Audio: Taga Harmony w ramach cyklu spotkań...

Dodano: 16 luty 2017
Delta Audio: Taga Harmony w ramach cyklu spotkań Audio Rally Poland
Już w najbliższą sobotę w salonie Delta Audio z Częstochowy odbędzie się pierwsze spotkanie rozpoczynające cykl imprez poświęconych szeroko pojętym zagadnieniem audio, czyli "Audio Rally Poland". Zaprasza redakcja audiomuzofans.pl oraz firma Polpak Poland.
Zobacz wszystkie
Newsy branżowe
Wrocławski salon Denon jeszcze większy - nowe otwarcie

Wrocławski salon Denon jeszcze większy - nowe otwarcie

Dodano: 8 luty 2017
W ramach akcji "Zmieniamy się dla Ciebie" przeprowadzanej przez Salony Firmowe Denon, sklep we Wrocławskiej Magnolii zmienił się nie do poznania. W ostatnią sobotę 4 lutego rozrósł się do...
Wigg Art w dystrybucji Premium Sound

Wigg Art w dystrybucji Premium Sound

Dodano: 16 grudzień 2016
Firma Premium Sound została wyłącznym dystrybutorem produktów marki Wigg Art w Polsce i za granicą.
RUARK AUDIO w dystrybucji Audio Center Poland

RUARK AUDIO w dystrybucji Audio Center Poland

Dodano: 2 grudzień 2016
Od 1 grudnia marka Ruark Audio ma w Polsce swojego przedstawiciela, firmę Audio Center Poland.
MEE Audio w RAFKO Dystrybucja

MEE Audio w RAFKO Dystrybucja

Dodano: 29 listopad 2016
Znany amerykański producent słuchawek sportowych i Bluetooth - MEE Audio (czyli Music Enjoyment for Everyone) - trafia pod skrzydła firmy Rafko Dystrybucja.
Zobacz wszystkie
 
Audio - marzec 2017

Strefa Magazynu

Audio 2/2017

W tym numerze tylko tematy stereofoniczne, ale o bardzo dużej rozpiętości gatunkowej i cenowej. Rozgrzewany się testem słuchawek w cenie ok. 1000 zł, aż dziesięć modeli...

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio
"Raty 0%" w Top Hi-Fi & Video Design

"Raty 0%" w Top Hi-Fi & Video Design

Do końca lutego przy niewielkim wkładzie finansowym kupisz swój wymarzony sprzęt audio. W salonach Top Hi-Fi & Video...